Vítězství vychytal Šimonátor

Utkání mělo začít v 17 hodin, ale v tu dobu nebyl na stadionu ani jeden z nominovaných rozhodčích. Ti se totiž stali účastníky autonehody. Někteří hráči nadávali, jiní kroutili hlavami. Nejoriginálnější byl Petr Martínek, který volal ze střídačky na jednoho fanouška Juventusu na protější tribuně: "Dělej, pojď nám to písknout!" V půl šesté ale konečně dorazili náhradní rozhodčí a o čtvrt hodiny později zápas začal.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:2

14. Duda, 33. Švík, 49. Vostřák, 52. Herzig – 26. Sláma, 35. Pojkar. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:1. Diváci: 800. Rozhodčí: Machačný – Kurta, Vališ.

dlouhá sestava

HC Slavia Praha

1. třetina: Do plzeňské branky nastoupil Šimonovič, do slávistické Málek. V úvodních 76 vteřinách naši hráči čtyřikrát vystřelili a naznačili tím, jak si představují svou roli v zápase. Na druhé straně se pomalu začal rozchytávat Miroslav Šimonovič. V 5. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen Vostřák, ale Pražané se při početní výhodě nedokázali usadit v našem obranném pásmu. V 9. minutě narazil rozjetý Krátoška na útočné modré do protihráče a byl z toho vyražený dech. Aktivně v útočné fázi si počínali překvapivě i plzeňští junioři, ale vyložené šance si nevytvořili. Ve 13. minutě fauloval Sláma Herziga a v následné přesilové hře jsme se ujali vedení. Duda našel zpoza brány Andrašovského a ten se nemýlil- 1:0! V 15. se ukázkově položil do střely Topol, po něm se zaskvěl i Šimonovič. O minutu později narazil tvrdě na mantinel Dvořák Pavlase a byl rád za dvě minuty. V 17. vychytal náš gólman Rouska, ten mu to oplatil seknutím přes lapačku a síly na ledě se vyrovnaly. Po návratu Dvořáka dvakrát dobře pálil Řezníček, po něm to zkoušeli i J. Straka, Dvořák, Švík a Topol, ale první třetina skončila jednogólovým vedením těsně po faulu Pojkara na Kořínka.

2. třetina: Hned na začátku druhé části hry jsme tedy měli o jednoho muže víc. Toho málem využil agilní Josef Straka, který dorážkou Hanzlíkovy střely trefil Málkovu masku. Ve druhé minutě byl vyloučen exkeramik Antoš, ale výhodu nevyužil ani skvělý Řezníček. Naopak v 6. minutě viděli diváci krásnou kombinaci na druhé straně, gólem do odkryté branky vyrovnal Sláma. Chvíli nato byl opět vyloučen Vostřák, ale Slavii se přesilovky nedařily. V 10. minutě se do brejku dostal kanonýr Ujčík, ale proti výbornému Šimonovičovi neuspěl. Pak se trochu strkali Duda a Snopek, oba dostali dvě minuty za hrubost. V 11. z úhlu těsně minul J. Straka, v protiútoku zahodil další velkou šanci Ujčík. Ve 13. minutě objel Duda bránu, našel volného Švíka a bylo to 2:1! Dál jsme útočili, ovšem J. Straka ani Vostřák vedení nenavýšili. Nedali jsme, dostali jsme. Pojkar od modré čáry trochu se štěstím srovnal na 2:2. V 17. minutě se nejprve vylučovalo na obou stranách, pak fauloval znovu Pojkar Kořínka a hráli jsme ve čtyřech proti třem. Málem jsme se dostali i ke hře 5 na 3, ale Švík hákoval při signalizovaném vyloučení. Výhodu jsme nezužitkovali, navíc jsme v poslední minutě neinkasovali jen díky naší slovenské hvězdě mezi tyčemi, která znovu vychytala Ujčíka. Po čtyřiceti minutách byl tedy stav nerozhodný- 2:2.

3. třetina: Ještě ani nezačala a objevil se další problém. Několik světel náhle zhaslo. Hráčům to evidentně nevadilo a předváděli pěkný hokej i za šera. Ve 4. minutě se však Martínek se Švíkem ocitli u mantinelu v nehokejové pozici. Na pomoc přišli další, rozhodčí správně vyloučil dva na každé straně. V osmé minutě přišlo další oboustranné vyloučení, tentokrát se ale hrálo 4 na 4 a to svědčilo modrobílým. V 9. minutě našel Kořínek na levé straně rozjetého Vostřáka a ten nadvakrát dokázal dostat puk za brankovou čáru. Opět jsme vedli a to nás povzbudilo. Při našem forčekinku obránci soupeře špatně rozehráli a Herzig to okamžitě potrestal krásnou střelou do šibenice- 4:2! Pak se do dvou šancí dostal další plzeňský mladík Švík. Nejprve se probil až před Málka, ale už nestihl přesně zakončit. Potom vyslal ukázkovou ránu nahoru, Málek uhnul hlavou, ale střela jen lízla flašku s pitím na horní síťce. Za chvilku byl vyloučen Klobouček a při početní výhodě měl J. Straka další velkou šanci, ale dorážkou přestřelil. V 17. přišel faul Tomici na Dudu a to už ve vítězství věřili asi všichni. O minutu později vyrazil sám dopředu zase J. Straka, na útočné modré se ukázkovou kličkou zbavil obránce, ale blafák na brankáře už mu úplně nevyšel. V 19. minutě ještě mohl upravit skóre Kořínek, dostal se až mezi kruhy, ale nedal. I přesto diváci tleskali, Slavia už střílela jen z dálky a s tím neměl Šimonovič nejmenší problémy. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích v poměru 4:2.