HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

2:3

15. Sedlák (Hanzlík, Kořínek) - 0:1, 18. Hübl - 1:1, 26. V. Král (Krátoška, Eiselt) - 1:2, 54. Snopek (Klobouček) - 2:2, 55. Krátoška (Duda) 2:3. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1. Vyloučení: 9:8, navíc Martínek 5 plus do konce utkání, Branda (oba Slavia) 10 minut. Využití: 0:1. Rozhodčí: Bolina - Padevět, Čížek. Diváci: 300

HC Slavia Praha

s

s

Plzeň na Slavii vítězně, ale opět za cenu zranění

Keramici nastoupili do zápasu s Kůsem v brance. Začátek vyšel lépe Slavii, která byla aktivnější a první její velkou šanci měl ve druhé minutě Čermák, ale branku Plzně přestřelil. Ve 3. minutě přišlo vyloučení na straně domácích. Plzeňáci se rychle nastěhovali do útočného pásma, a po přihrávce Hanzlíka prosvištěl puk z hole Sedláka nad Málkovým ramenem, 0:1! Netrvalo dlouho, a přišlo vyloučení i na straně Plzně, ven šel za podražení Krátoška. Slavia v útočném pásmu mnoho akcí nevymyslela, nebezpečně pálil pouze Rousek. Po návratu z trestné lavice se ukázal Krátoška pěknou střelou z prostoru mezi kruhy, zpoza modré to po něm zkoušel i Benák. V této fázi zápasu přebrala Plzeň aktivitu na svou stranu. Za vlastní brankou však zaváhal brankář Kůs, a jeho zalehnutí puku ocenil rozhodčí Bolina dvěma minutami za zdržování. Za Kůse je šel odsedět Sedlák. Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Hübl pak trefil dokonce břevno, Novák pálil sám mezi kruhy, ale Kůs vše vychytal. Již při hře 5 na 5 ujížděl dvakrát Duda, po něm střílel Chotěborský, ale gól nepadl. Hra se poté omezila na bitvu o střední pásmo. Tu přerušil až únik Ujčíka, a na druhé straně Kořínka. Hra dostala spád, a při vyloučení domácího hráče zamkla Plzeň soupeře, ale dokázala ze své momentální převahy vytěžit pouze náznaky šancí. V 18. minutě přišel gól. Viktor Hübl protlačil puk za záda Kůse, do pravděpodobně již posunuté branky, 1:1! Do konce třetiny ještě nebezpečně stříleli Novák a Matějovský, a to v přesilovce. Rozhodčí Bolina poté poslal Plzeň do třech. Třicet sekund před koncem první třetiny vyloučil za oplácení Sedláka. V této třetině již Slavie nic nevymyslela.

Do druhé třetiny již nenastoupil Petr Kořínek, který v šatně ledoval zraněné lýtko po sekeře Brandy. Slavie začátek druhé třetiny spíše prospala, což jí mohlo mrzet o to více, že měla výhodu dvojnásobné přesilové hry. Hra byla dlouho neurovnaná, až při vyloučení Martínka za nedovolené bránění pálil Vostřák, a za chvilku nahrál do šance Sedlákovi, toho ale se štěstím Málek vychytal. Od modré ještě v přesilovce pálil Vlček, Krátoška jeho střelu tečoval těsně vedle levého horního rohu Málkovi branky. V oslabení Slavie nevybíravým zákrokem knokautoval u hrazení domácí Snopek jednoho z Plzeňanů, a poslal tak domácí tým do třech. Od modré to zkoušel Hanzlík, dvakrát tvrdě Vostřák, ale gól nepadl. Hra se však výrazně přiostřila, Slávisté chvílemi na ledě bezmyšlenkovitě najížděli do soupeřů, až to odnesl Sup dvěma minutami za napadení. Plzeň měla opět možnost přesilovky 5 na 3, ale přesilová hra se jí nedařila. Při hře 5 na 4 se hrubým faulem loktem prezentoval Martínek a vyfasoval od rozhodčího trest 5 + do konce utkání. Plzni se však přesilovka vůbec nedařila. Do úniku se dostal naopak domácí explzeňský Antoš, Kůs jeho pokus kryl. V polovině zápasu dostal trest za nedovolené bránění Eiselt, a z nájezdu trefil Čermák Kůse do masky, což vyvolalo bouřlivý aplaus hrstky přítomných fanoušků Slavie. Za chvíli se však Kůs "pomstil", když bravurně lapačkou chytil šanci Alinče. V 16. minutě šla Plzeň opět do vedení. Z blízka si po přihrávkách Krátošky a Eiselta vychutnal Málka Václav Král, a bylo to 1:2! Slavii gól evidentně zaskočil, osmělila se až na začátku 19. minuty. Poté přišla série vyloučení, ze které vytěžila Slavie přesilovku 5 na 4. V ní však paradoxně zahrozil pouze Krátoška střelou do Málka. V plném počtu hráčů na ledě se do úniku dostal Dvořák, trefil pouze tyč. Sporná situace nastala na úplném závěru třetiny. Domácí se zazněním sirény vsítili gól, ten však rozhodčí neuznal, čímž proti sobě popudil jak domácí hráče, tak i diváky, kteří mu to dali při cestě do šaten hlasitě najevo.

Ve třetí třetine přišla první šance ve 2. minutě z hole Supa. Kontrovali Duda s Vostřákem, po nich Chotěborský, Dvořák a Eiselt. Málek však smršť střel pochytal. Do svého klasického úniku se dostal Ujčík, Kůs si však skvělým zákrokem připsal skalp tohoto brejkového specialisty. Po Ujčíkovi se obranou Plzně proháčkoval Sup, Kůs opět spolehlivě kryl. Za chvíli si svoji chvilku zopakovali Ujčík s Kůsem, a se stejným výsledkem. Ani na podruhé, avšak již za pomoci jednoho z obránců se Kůs nenechal Ujčíkem překonat. V 50. minutě se opět dostali ke střele Plzeňáci, zatlačili domácí tým, nebezpečně pálil však pouze Eiselt. Dobrou šanci si vytvořil Ujčík, objel branku a chtěl zasunout puk do opuštěné brány, obránci jej však zblokovali. V tlaku podpořilo domácí vyloučení hostujícího Výborného za nedovolené bránění. Nebezpečně mezi kruhy napřáhl Ujčík, Kůs si jej však opět vychutnal. Brankář Plzně jednoznačně v těchto fázích hosty podržel. Ve 14. minutě se však přeci jen domácí dočkali vyrovnání. Snopek švihem prostřelil cloněného Kůse, a bylo vyrovnáno, 2:2! Za minutu však přišla trochu kuriózní situace, která rozhodla o výsledku. Duda vtipně přeloboval od červené čáry jednoho z domácích obránců, puk sledoval mezi dvěma soupeři Krátoška, obránci zazmatkovali a plzeňský útočník trefil puk po odskoku tak šikovně, že rozhodl o vítězství Keramiky Plzeň, 2:3! Pro domácí to bylo dokonalé K.O.! Dvě poslední šance v zápase si vytvořil první útok domácích, ale Kůs se štěstím puk za svá záda již nepustil. Slavie se tlačila do útoku, její tlak byl však spíše platonický, Plzeň svoji hru omezila pouze na bránění, a domácí tým do ničeho nepustila. Se štěstím, ale po kvalitním výkonu odvezla z ledu Slavie Praha povzbudivé vítězství 3:2!