Dorost: SPA-PLZ 3:1 - Dobrý výkon bez bodů

P r a h a - Poslední domací zápas základní části sehráli sparťanští dorostenci proti Plzni. Ta ještě bojovala o účast v play-off, ale ani dvě kočky mezi diváky hostům nepomohly. Plzeň nepředvedla výkon hodný účasti v play-off, ale prohrála se Spartou 1:3.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:1
3:0, 0:1, 0:0

Branky: 6. Burian (Rybecký, Procházka), 18. Kupec, 18. Regner (Kafka). Rozhodčí: Patočka - Arazimová, Soukup. Vyloučení: 8:4. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Michalec - Jobb, Procházka, Spudil, Vošmik, Vrána, Kosek, Sem, Malý - Burian, Karpov, Kolařík, Kupec, Morkes, Mrňa, Novotný, Regner, Rybecký, Slaba, Kafka, Pekárik

Rückl (18. Lukeš) - Špiler, Jonák, Kořínek, Martinec, Zeman, Štich - Bote, Jindra, Kocman, Kubalík, Malý, Stránský, Šimán, Šamlot, Špinka, Novák, Boháč, Sýkora

Plzeň přijela na Spartu vyhrát. Nutně potřebovala body k udržení naděje na postup do play-off. Plzeň na dálku bojovala s Litvínovem, který hrál proti druhému pražskému celku, proti Slavii. Ovšem výkon Plzně v první třetině moc bojovně nevypadal. V 6.minutě ujížděli dva hráči Sparty na jednoho obránce Plzně. Rybecký zavezl puk a přes obránce, nahrál Burianovi, který z první vypálil puk na bránu a Ruckl už se nestihl přemístit - 1:0. Plzeň zaskočena rychlou brankou se k větší šanci nedostala a stěží vymýšlela útočné akce. V čase 17:17 Sparta vstřelila další branku. Právě když na led skákal vyloučený hráč Plzně Martinec, obléhala Sparta branku Plzně. Kupec vyjel s pukem zpoza brány a na dvakrát propálil Ruckla - 2:0. Ještě v téže minutě si najel do kruhu Regner a přes hráče poslal střelu přesně do vzdálenějšího rohu (v té době ještě) Rucklovy branky - 3:0. Po této brance se vystřídali plzenští gólmani, za Ruckla přišel Lukeš. Pár vteřin před koncem ještě trefil Regner tyč.

Druhá třetina byla herně zdařilejší. Plzeň se poušetěla do útočných akcí. Ve 23.minutě, při hře čtyři na tři, skončil puk ve sparťanské brance, ale rozhodčí gól neuznal, pravděpodobně nebyl puk za čárou celým svým objemem. Plzeň se dočkala gólu až v čase 25:19. V útočném pásmu si Burian nechal lehce sebrat puk Špinkou, který ho hned poslal najetému Kocmanovi a ten překonal Michalce - 3:1. Plzeň byla blizko brance i ve 30.minutě, puk prošel Michalcovi mezi betony a šoural se do brány, ale Michalec se včas otočil a lapil ho. V kádru Plzně hrál velmi dobrý zápas čtrnáctiletý Jan Stránský, který předváděl krásné individuální akce. Hrál se vyrovnaný zápas, ale vzhledem k tomu, že Plzni šlo o vše a Spartě o nic, čekal se větší nápor ze strany hostí.

Mimo osmdesáti diváků se na tento duel přišly podívat i dvě místní kočky, a to kočky doslova. Sledovaly zápas v sektoru pro hosty, takže se dá předpokládat, že byly fanoušky Plzně. Výkon západočechů je zájímal pouze několik minut a pak zmizely v útrobách haly. Hráči v domění, že na kočky udělají dobrý dojem, trochu přitvrdili a zároveň se vytratil kombinační hokej ze druhé třetiny. Zápas už se spíš dohrával, Sparta kontrolovala výsledek. Plzeň se ještě snažila ke konci zvýšit tlak, ale Spartu výborně podpořil brankář Michalec.

Nejlepší hráči: 1. Jan Stránský, 2. Pavel Michalec, 3. Tomáš Regner

Karel Najman (Sparta): "Plzeň přijela hrát o play-off, ale z jejího nasazení to nebylo vůbec znát. Nebyl to dobrý zápas. My jsem dali prostor mladým hráčům a před play-off jsme nechali odpočívat vytížené hráče Regnera, Kolaříka a Procházku.

Vladimír Bednář (Plzeň): "Chtěli jsem tu dnes vyhrát. Možná se na hračích projevila únava nebo k zápasu nepřistoupili tak jak měli. O play-off se bojuje jinak.