KVA-PLZ 3:2 - Zatím nejblíže k vítězství

K. V a r y - V 6. kole extraligy zavítali plzeňští hokejisté do Karlových Varů. Duel dvou západočeských týmů byl zároveň soubojem o první vítězství. Po dvou gólech Aleše Padělka, který vstřelil už posledních pět branek a v posledních dvou zápasech byl jediným střelcem svého týmu, měli výhru hráči Lasselsbergeru již na dosah. Poté však hosté inkasovali dvě slepené branky a na premiérový tříbodový zisk si musejí počkat minimálně do nedělního zápasu se Vsetínem. Zvukový záznam tiskové konference po utkání Karlovy Vary - Plzeň (slova Václava Baďoučka a Marka Sýkory) (omluvte prosím prvních 20 vt.).

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:2
0:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 24. Petr Kumstát (Duben, A. Nedorost), 48. Alinč (A. Nedorost), 49. Pech (Hurtaj) - 5. A. Padělek (Andrašovský, Kracík), 44. A. Padělek (Kracík).
Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 1:6, navíc Klaus (PLZ) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 3700. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Energie Karlovy Vary

Čechmánek - Ptáček, Duben, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Krajíček (21. Macholda) - A. Nedorost, Skuhravý, Petr Kumstát - Košťál, Alinč, M. Dvořák - Kraus, Hurtaj, Pech - Bednařík, Vak, Milan Procházka.

HC Škoda Plzeň

Málek - Nedoma, Trnka, Trojovský, Štěpánek, Jindřich, Klaus - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Adamský, J. Straka, Matějovský - Kocák, Vorel, Michal Straka - Důras, M. Polák, Havelka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 60 43 3 40 93,02 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Dušan Andrašovský 0 1 1 1 2
Michal Důras 0 0 0 0 0
Petr Havelka 0 0 0 0 0
Robert Jindřich 0 0 0 1 2
Martin Klaus 0 0 0 1 14
Peter Kocák 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 2 2 1 0
Radek Matějovský 0 0 0 0 0
Milan Nedoma 0 0 0 -1 0
Aleš Padělek 2 0 2 1 0
Michal Polák 0 0 0 0 0
Michal Straka 0 0 0 0 0
Josef Straka 0 0 0 0 2
Martin Štěpánek 0 0 0 0 1
Pavel Trnka 0 0 0 0 0
Matěj Trojovský 0 0 0 0 0
Marek Vorel 0 0 0 0 0

komentář

Psát o tom, jak důležitý, prestižní, vypjatý, historický, dramatický a kdo ví jaký ještě byl dnešní zápas mezi extraligovými týmy Karlových Varů a Plzně by bylo nošením dříví do lesa a tak tyhle věci vynechejme a pojďme rovnou na věc. Před slušně, i když ne zcela, zaplněné tribuny přivedl na hrací plochu hráče obou týmů hlavní arbitr Jebavý. Od prvního vhazování byla na ledě jasně čitelná taktika hostující Plzně. Žádné komplikované vymýšlení, zahuštěné střední pásmo a čekání na chybu Energie. To vše jistil v bráně výtečný Málek. Aktivně hrající domácí postupně roztáčeli ofenzivní kola a měli více ze hry. Ani kouzlo nových dresů jim však v úvodu zápasu nepřineslo góly. Na začátku 5. minuty využil nepozornosti v domácí obraně Andrašovský, přihrál nekrytému Padělkovi a tomu nedělalo problém překonat ležícího Čechmánka - 0:1. Domácí sice inkasovaný gól určitě poznamenal, ale nezlomil. Dál se tlačili do útočného pásma, přes úpornou obranu mezi oběma modrými čarami. Největší šanci spálil ve 12. minutě Dvořák, který se po střele Řezníčka dostal k odraženému puku, ale jeho bekhendovou střelu po ledě zázračně vylapal fakír Málek. Do konce první třetiny zkoušeli své štěstí snad všichni domácí forwardi, ale plzeňského brankáře nerozesmutnili.

Ve 22. minutě načal sérii domácích pokusů o vyrovnání opět Dvořák, ale nejprve bylo proti Málkovo pravé rameno a hned na to i tyčka plzeňské branky. První a jediný gólový úspěch druhého dějství přišel hned o necelou minutu později. Domácí konečně po dlouhé době využili přesilovku. Při vyloučení Andrašovského rozebrala Energie hostující obranu a Kumstát šikovně tečoval Dubnovu střelu za Málkova záda. 1:1. Obdržená branka vybudila k větší aktivitě paradoxně hosty a Čechmánek předvedl konečně domácím fandům, proč bere tolik, kolik bere. Superšanci Kracíka vytěsnil levým betonem a vyrovnal stav zázračných zákroků obou gólmanů na jedna jedna. Hra se poté poněkud otevřela a šance si vytvářela obě mužstva. Nejblíže ke gólu měli hosté ve 37. minutě, kdy po průniku Kocáka vznikla adrenalinová situace na Čechmánkově brankovišti. Skákající puk uklidil do bezpečí až karlovarský Macholda, když domácí brankář dezorientovaně hledal puk pod svým tělem. Na druhé straně měli domácí možnost hrát dvě přesilové hry, ale gólu se již v této části hry nedočkal ani jeden ze soupeřů. Se sirénou byl vyloučen domácí Skuhravý za sekání.

Ani oslabení, které čekalo na domácí v úvodu třetího dějství, neotupilo hrot jejich útočného snažení. Zvonění tyčky, kterou orazítkoval Řezníček při svém odvážném průniku po pravé straně se stalo parádním antré pro události, které hned v následujících minutách měly přijít. Ukázalo se, jak je štěstí vrtkavé a přelétavé a možná i hodně škodolibé. Poznat to měla obě mužstva. V době narůstajícího domácího tlaku, kdy Málka zaměstnali v jedné minutě nejdříve Košťál a po něm duo Kraus a Pech se Štěstí z ničehož nic doslova rozchechtalo při bombě jediného nebezpečného střelce Plzně Padělka. Puk si to namířil přímo pod klacek a jásot zhruba stovky plzeňských fans neznal mezí. 1:2. O dvě minuty později se to nepolapitelné nic přeneslo na stranu domácích. Nejdříve byl vyloučen plzeňský Josef Straka a za 35 sekund ho následoval Klaus. Už už to vypadalo, že ani tentokrát domácí dvojnásobnou přesilovku nevyužijí, ale s návratem Straky se do odkrytého kouta branky trefil Alinč. Bylo vyrovnáno.

A aby toho nebylo málo za dalších 14 sekund byl důsledný při napadání za brankou hostí Hurtaj a najíždějícímu Pechovi předložil tutovku. Mladý střelec nezaváhal a otočil zápas. Od této chvíle se situace na ledě obrátila. Domácí se stáhli a kontrolovali po zbývajících 10 minut výsledek zápasu. 48 minut Plzeň ničila domácí rozehrávku a takticky a bojovně mysleli chvíli i na tříbodový zisk. Posledních 12 minut měla začít tvořit hru, ale v této herní dovednosti za domácími dnes silně zaostávala. Karlovarská Energie byla po většinu zápasu lepším týmem. Bojovný, trpělivý a sebevědomý výkon tak přinesl domácím letošní první tříbodový zisk.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Mužstvu chci poděkovat za morálku, bez níž bychom na vítězství nedosáhli. Jenom doufám, že nás dnešní vítězství pozvedne, i když ani před tím nebyly naše výkony špatné. Dnes jsme byli aktivnější a tři body jsme si zasloužili."

Marek Sýkora (Plzeň): "Nesehráli jsme špatné utkání, ale domácí byli dobří a hlavně aktivnější. Mohli jsme pomýšlet na bod, ale přišla triviální chyba v obraně. Psychicky se musí dát mužstvo dohromady samo - já to neumím. Ať si hráči zajdou třeba do zoo nebo jdou posekat trávu."