PLZ - TRI 4:2 - Plzeň to dokázala

P l z e ň - Až v devátém extraligovém utkání se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru dočkali a vybojovali pro své fanoušky konečně vítězství. V duelu s Třincem se na modrobílé konečně usmálo dlouho nepřející štěstí. Plzeňští se po nervózní první polovině utkání nečekaně dostali do dvougólového náskoku a neznervóznilo je ani bleskové snížení Slezanů. V závěrečné části se historie opakovala, domácí opět rychle inkasovali kontaktní gól. Vše nakonec rozhodlo precizně provedené trestné střílení v provedení Josefa Straky.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

4:2
0:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 35. M. Straka (Důras, Vorel), 37. Tvrdoň (Cartelli, Zelenka), 53. Trnka, 54. J. Straka z trestného střílení - 39. Pletka, 53. Polanský (Frolo, Kroupa). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 987. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Málek - Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek, Cartelli, Štich, Výborný - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, M. Straka

HC Oceláři Třinec

Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Pácal, Hunkes, Kudělka - Huna, Skořepa, Pletka - Kudrna, Piecha, Paroulek - Tomas, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil

Jiří Zelenka 0 1 1 1 2

První část se oběma mužstvům příliš nepovedla. Příležitostí bylo jako šafránu, puk hráčům spíše překážel. Takřka neřešitelným problémem bylo překonat soupeřovu útočnou modrou. Hosté zpočátku zkoušeli překonat plzeňskou obranu kolmými přihrávkami, ale jejich snaha převážně končila zakázaným uvolněním. První povedenou akci předvedl v 7. minutě explzeňský útočník ve službách Slezanů Jaroslav Kudrna. Jeho pokus ze střední vzdálenosti však Roman Málek elegantně uklidil do připravené lapačky. Domácí pak sice měli častěji puk na hokejkách, ale nedokázali se prosadit do vážnějšídch příležitostí. Třinec se mohl dostat ke slovu při dvou přesilových hrách, ale ani jednou se mu nepodařilo Plzeňské pořádně sevřít. První část ukončila Hunova rána do boční sítě Málkovy svatyně a jalová přesilovka modrobílých.

Od druhého dějství si přihlížející divácí slibovali určitě zlepšení. Do poloviny zápasu se na velké události ještě čekalo. Vyburcovat je mohl ve 25. minutě Aleš Padělek, ale sám před Bieglem nedokázal zpracovat prudký puk. O chvilku později zkoušel své štěstí Jaroslav Kracík, jeho bekhend však nebyl přesný. Třinec se pozorně bránil, do útočení se příliš nepouštěl. Nepomohla mu ani další přesilová hra při vyloučení Michala Důrase. Pak už ale začaly padat branky. Nejdříve domácí tribuny navnadil krásným výpadem útok Josefa Straky, kterou zakončil prudkou ranou David Moravec. Biegl puk vyrazil držadlem své hokejky. V čase 34:50 se poprvé měnilo skóre. Michal Straka dorazil do sítě Bieglem vyražený puk - 1:0! Rozjaření diváci se ani nestačili pokojně usadit a v Plzni se slavilo podruhé. Důrazný Roman Tvrdoň dokončil podařenou akci Jiřího Zelenky a dotlačil puk za brankovou čáru - 36:20 2:0! Slovenský centr tak svůj první start v modrobílých barvách ozdobil gólovým zásahem. Domácím ale nebylo souzeno udržet čisté konto do druhé přestávky. David Moravec krvavě zranil Josefa Vítka a musel na hanbu. Přesilovku zužitkoval důrazný Václav Pletka, který v čase 38:05 propasíroval kotouč za Málkova záda - 2:1!

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hosté. Domácí působili unaveným dojmem, Třinečtí ovládli kluziště. Ve 45. minutě nebezpečně střílel Jaroslav Kudrna, chyběly mu jen centrimetry. Nejblíže byli Slezané vyrovnání v 50. minutě, kdy po vyšachování domácí obrany napálil Zdeněk Skořepa pravou tyčku Málkovy svatyně. Aktivita hostujícího týmu gradovala, paradoxně ale zahřmělo na druhé straně. Pavel Trnka se prosmýkl až před Biegla a chladnokrevně jej prostřelil mezi betony, 52:09 - 3:1! Plzeňští se radovali přesně půl minuty. Mário Cartelli fauloval a musel k časoměřičům, hosté bez váhání rozehráli přímočarou kombinaci, na jejímž konci pálil z levého kruhu Jiří Polanský přesně k bližší tyčce, 52:39 - 3:2! Hrozící nervozitu z těsného náskoku se však modrobílým podařilo rychle zažehnat. Dobře hrající Roman Tvrdoň byl nedovoleně zastaven při samostatném nájezdu na branku Třince a to znamenalo jediné - trestné střílení. K exekuci se postavil Josef Straka a v čase 53:57 si věděl rady, Biegl byl na jeho blafák krátký - 4:2. Ve zbývajícím čase si domácí už vítězství vzít nenechali. V Plzni se tak poprvé oslavovalo.

Radek Kampf (Plzeň): "Opět to pro nás bylo těžké utkání. Chtěli jsme konečně vyhrát a díky zlepšené produktivitě se to povedlo. Pomohly nám ale také nové posily Zelenka s Tvrdoněm a po zranění se vracející Moravec. Musím týmu poděkovat za kolektivní výkon a navíc nás tradičně podržel i gólman Málek."

Jan Neliba (Třinec): "Věděli jsme co nás čeká, nastoupili jsme ale příliš pasivně a domácí tak převzali iniciativu. S výkonem nejsem spokojen, myslím, že jsme hráli příliš zakřiknutě. Tento zápas nám nesedl."