PCE-PLZ 4:1 - Plzeň si v Pardubicích chuť nespravila

P a r d u b i c e - Přes nadějný úvod a vedení 1:0 nedokázala Plzeň zlomit na ledě mistrovských Pardubic sérii nezdarů a podlehla domácím nakonec 1:4. Za zraněného Matějovského naskočil do utkání slovenský junior Martin Hollý, který byl u jediného gólu Plzně. Střelecký průměr Lasselsbergeru v přípravě je tak opět hlouběji pod dvěma góly na zápas! Poslední přípravné utkání čeká Lasselsberger Plzeň v úterý, kdy doma přivítá Energii Karlovy Vary.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

4:1
0:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 21. Kántor (Snopek), 31. Lubina (Rolínek, Starý), 35. Kántor (Čaloun), 57. Koukal (Mudroch, Klouda) - 11. Adamský (Hollý). Rozhodčí: Kareš – Kis, Kubeš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Dynamo Pardubice

Lašák – Snopek, Děmidov, Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Vágner – Čaloun, Blažek, Hlinka – Kolář, Cetkovský, Korhoň – Tvrdík, Klouda, Koukal – Rolínek, Šeda, Lubina.

Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma, Neckář, Jindřich, Šrek - Paroulek, Straka, Andrašovský - Adamský, Straka, Hollý - Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Kocák, Havelka.

Na ledě mistra nezačali Plzeňané vůbec špatně. Domácí tým se pomalu dostával do zápasu. Hbití hosté toho často využívali k rychlým protiútokům. V 5. minutě měli Západočeši výhodu přesilové hry po vyloučení Kántora, oslabený domácí celek ale dokázal všechny plzeňské manévry zastavit daleko před Lašákem. To se nepovedlo Pardubicím o pět minut později. Martin Hollý, který je v Plzni na zkoušku ze slovenské Skalice našel před brankou osamoceného Martina Adamského, který svižnou střelou otevřel skóre – 0:1. Pardubičtí dlouho hledali recept na důraznou plzeňskou defenzívu, hostující celek působil kompaktním dojmem. Mistrovi k vyrovnáni pomohli sami Plzeňáci v závěru prvního dějství, když se v krátkém sledu nechali vyloučit Důras a Trojovský.

Lasselsberger podlehl pardubickému náporu při dvojnásobné výhodě Moelleru až v poslední půlminutě Důrasova trestu. Kántorovi nabil ostrými náboji Jan Snopek a staronová pardubická posila trefila přesně – 1:1. Východočechům po vyrovnání narostla křídla a hosty přehrávali. Ve 27. minutě se naskytla příležitost pro Plzeň v podobě Lubinova vyloučení za nedovolené bránění. Lašák se sice zapotil, ale do žádné velké šlamastyky se nedostal. Naopak hned po jeho návratu na led měl plzeňský brankář štěstí, protože zkušený útočník nedokázal v jasné šanci usměrnit puk do branky. V 31. minutě ale Plzeň nestačila na rychlý výpad Rolínka s Lubinou, kteří kombinací z hokejové učebnice překonali podruhé plzeňského brankáře – 2:1. Plzeňané ale mohli odpovědět o dvě minuty také gólovou mincí. Adamského střelu z kruhu ale zastavila rychlá Lašákova lapačka. Co se nepovedlo hostům, vydařilo se Pardubicím. O chvíli později totiž Čaloun přihrál Kántorovi, který svým druhým gólem v utkání zvýšil pardubické vedení na 3:1. Nepovedenou třetinu pro Lasselsberger zakončil trest pro Martina Holého, který ale vydržel na trestné lavici celé dvě minuty.

S cílem stáhnout dvougólové manko nastupovali hráči Plzně do třetí třetiny. Domácí tým ale neponechal nic náhodě a směle kráčel k vítězství. Plzeň se sice snažila, ale pardubická defenzíva dokázala všechny pokusy hostí pochytat. Naopak obrana Lasselsbergru nestačila na akci třetí pardubické formace tři minuty před koncem, po které Koukal uzavřel konečný účet na 4:1. Možnost na opravu mají Plzeňští už toto úterý, kdy od 11.00 v ČEZ Areně přivítají v generálce na extraligu v derby hokejisty Karlových Varů.