Junioři potřetí v řadě prohráli, Sobotka jim dal čtyři góly

P l z e ň - Junioři: HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 5:3. Po slibném začátku sezóny plzeňští junioři potřetí za sebou zůstali bez bodu, tentokrát v odloženém utkání 5. extraligového kola na ledě pražské Slavie. O výhru domácího týmu se nejvíce zasloužil Vladimír Sobotka, který dal čtyři góly. Za hosty si po dvou bodech připsali Michal Polák a Petr Kica. Plzeň už prohrávala 1:5 a teprve v poslední desetiminutovce zkorigovala skóre na přijatelný výsledek.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

5:3
3:1, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 9. Sklenář (Endál, Charousek), 9. Sobotka (Jebavý), 19. Sobotka (Červenka), 33. Sobotka (Červenka), 50. Sobotka (Červenka) - 12. Kica (Polák), 51. Bote (Kica), 60. Polák (Holý). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

HC Slavia Praha

Kamiš - Višňák, Moščic, Jebavý, Charousek (C), Prostředník, Drbohlav, Březina, Lang - Domian, Havlín, Růžička, Pavel, Foltýn, Stromko, Sobotka, Ondráček, Endál, Kachlík, Červenka, Škaloud, Sklenář

HC Škoda Plzeň

Halmoši (10.Štelmach) - Kašpar, Kreuzman, Martinec, Krajčík, Heršálek, Gajda, Černý, Polák - Holý, Kocman, Kepl, Malý, Holub, Šlauf, Kica, Hollý, Heřman, Bote, Hajšman (C), Setikovský, Špinka

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 19 10 3 7 70,00 0
Antonín Štelmach 41 23 2 21 91,30 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Robert Bote 1 0 1 1 2
Lubomír Černý 0 0 0 -1 2
Milan Gajda 0 0 0 -2 0
Václav Hajšman 0 0 0 0 0
Luboš Heršálek 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 -2 0
Martin Hollý 0 0 0 -1 0
Lukáš Holub 0 0 0 0 0
Martin Holý 0 2 2 -1 2
Jan Kašpar 0 0 0 -2 2
Richard Kepl 0 0 0 -2 0
Petr Kica 1 1 2 1 0
Jakub Kocman 0 0 0 1 0
Kristián Krajčík 0 0 0 0 4
Petr Kreuzman 0 0 0 1 0
Lukáš Martinec 0 0 0 0 0
Michal Polák 1 1 2 0 2
Jan Setikovský 0 0 0 -1 0
Jiří Šlauf 0 0 0 -2 0
Ondřej Špinka 0 0 0 0 0

komentář

Slavia přivítala na svém ledě Plzeň s posilami z A týmu – Červenkou a Sobotkou. Do první šance utkání se dostali hosté zásluhou Martince, ale jeho střelu zlikvidoval Kamiš. V 8. minutě byl vyloučen za faul na Sobotku plzeňský Polák. Toho domácí využili ke vstřelení první branky zápasu. Krásná kombinace začala u Charouska - ten od modré čáry nahrál k levému mantinelu Endálovi, který našel u pravé tyče zcela nekrytého Sklenáře – 1:0. Ještě v téže minutě přidala Slavia druhý gól. Sobotka kousek za modrou prudce vystřelil zápěstím, jeho střelu vyrazil Halmoši ramenem nad sebe a puk poté co plachtil několik vteřin ve vzduchu zapadl za gólmanova záda. To hostující brankář Halmoši nerozdýchal a nechal se vystřídat Štelmachem. V 11. minutě byl vyloučen Endál a Plzeň přesilovku rovněž využila. Polákovu střelu tečoval do sítě Petr Kica. Do přečíslení tří na jednoho se dostali ve 14. minutě hosté, ale jejich šanci zlikvidoval vynikajícím obranným zákrokem Lang. V 19. minutě skóroval znovu Vladimír Sobotka, když jeho skvělá střela vymetla růžek Štelmachovy branky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Obrovskou příležitost neproměnil zcela sám před Štelmachem Pavel. Ve 23. minutě byl vyloučen Domian a o minutu později ho následoval hostující Kašpar.V této části utkání se hrál rychlý hokej s mnoha přečísleními na obou stranách. Šance ke vstřelení branky měli slávista Červenka i plzeňský obránce Kreuzman. Na začátku 33. minuty byl vyloučen domácí Lang. V oslabení završil hattrick nezadržitelný Sobotka – 4:1. Plzeň se snažila zvrátit nepříznivý stav. Šance Poláka a Setikovského zůstaly nevyužity.

Ve třetí třetině se při vyloučení Krajčíka dostal do slibné pozice Foltýn, ale brankář Štelmach jeho pokus zneškodnil. Ve 49. minutě neskóroval zcela sám před Kamišem Setikovský. Z protiútoku pak Červenka nahrál mezi kruhy Sobotkovi – 5:1. Slávisté pak trochu přestali hrát a v 51. minutě skóroval z nájezdu dvou plzeňských útočníků na samotného brankáře Kamiše hostující Bote. Poté bylo k vidění plno osobních soubojů a vyloučení. Tvrdou střelou od modré pak sedm vteřin před koncem kosmeticky upravil skóre zápasu Polák – 5:3.

Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský (trenér, HC Lasselsberger Plzeň)
"Z pohledu celého zápasu Slavia vyhrála zaslouženě, byla lepší. Myslím si, že my jsme domácím první třetinu usnadnili, protože jsme měli zbytečně velký respekt ze Sobotků a těchto hráčů, kteří už hrají za áčko a kteří to nakonec i rozhodli. Začali jsme hrát pozdě. Poslední třetina ukázala, že kdybychom hráli bez ostychu celý zápas, tak bychom mohli pomýšlet na lepší výsledek."

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)
"Určitě to bylo jedno z lepších utkání juniorské extraligy a ta hokejovost Vládi Sobotky, který nám přišel z áčka pomoci, ta rozhodla utkání."