Zápas dvou rozdílných polovin skončil spravedlivou remízou

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Moeller Pardubice 1:1. V nejsilnější možné sestavě začali mladí keramici zápas s třetími Pardubicemi. Na ledě se po pauze, při které si plnili povinnosti u mužských výběrů, objevili Polák a Štich. Poslední zápasy s A-týmem Lasseslbergeru prožíval navíc i Kepl.. Snad i proto bylo utkání až do konce vyrovnané.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

1:1
0:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 39. Holý (Hobl) – 31. Jiří Procházka (Šeda) . Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:8. Diváci: 43. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Štelmach – Gajda, Štich, Martinec, Heršálek, Kašpar-Kořínek, Černý, Kreuzman – Hobl, Holý, Kica – Setikovský, Hajšman, Heřman – Polák, Kepl, Hollý

HC Dynamo Pardubice

Rýdl – Rasíka, Salava, Rejzek, J. Nakládal, Šindler, Chaloupka – Bláha, Škumát, Janecký – Bartoníček, Komůrka, O. Nakládal – Krejza, Šeda, Jiří Procházka - Jindřich

David Štich 0 0 0 0 0

Plzeňští hned od začátku dokazovali, kdo hraje doma a kdo by měl tedy být na ledě pánem. Již při prvním střídání si keramici vytvořili v útočném pásmu obrovský tlak, ale ani Hobl ani Heřman zblízka neuspěli. Další příležitosti měli Západočeši v přesilovkách. Hráli hned tři po sobě, protože Východočeši s dobře bruslícími Plzeňany nedokázali držet krok a museli si pomáhat fauly. V první početní výhodě vyslal dělovku Štich a Rýdl jen se štěstím zakročil proti následné dorážce Holého. V té druhé měli paradoxně jedinou šanci, nebo spíše náznak šance, hosté, když Černý v poslední chvíli skluzem zachytil dlouhý pas na ujíždějícího Škumáta.. A v té třetí využil většího prostoru k sólu Kepl. Hostující gólman však stihnul včas sklapnout betony. Velké štěstí měli hráči Moelleru v 17. minutě, když Hobl našel před brankou volného Holého, jehož střela Rýdlovi vypadla, ale kotouč zůstal ležet kousek před brankovou čárou. Obdobnou porci štěstí spotřeboval strážce pardubické svatyně i na zneškodnění pokusu Kicy. Puk totiž opět vyrazil jen těsně mimo. První třetina, ve které se hosté jen s problémy bránili plzeňským atakům a naopak domácí gólman Štelmach asi pěkně prochladl, tak skončila bez branek.

Ani druhé dějství nezačali Východočeši zrovna šťastně. Neuběhla ani minuta a vyloučen byl Šeda. Domácí opět dobře kombinovali, ale v rozhodujících chvílích jim vždy chyběl klid a jejich střely proto stále nenacházely svůj cíl. Naopak ubráněné oslabení povzbudilo hosty, ti vyrovnali hru a po faulu Černého měli dokonce možnost hrát první přesilovku. Ne však dlouho, protože Jindřich si počínal příliš důrazně v jednom z osobních soubojů a byl vyloučen. Největší šanci Plzeňanů měl Hollý, když vypálil z kruhu a Rýdl jen reflexivně zasáhl vyrážečkou. Dalšího faulu se v polovině utkání dopustil Polák, dal tak další šanci jinak zatím neškodnému soupeři a Pardubičtí ji využili. Plzeňská obrana byla jak zmražená, když nechala hosty snad čtyřikrát dorážet. Úspěšným střelcem byl nakonec Jiří Procházka. Do té doby jasně lepší domácí byli najednou zaskočeni. Jen těžko nacházeli pohodu z první třetiny. Naopak hosté začali vystrkovat zuby. Štelmachovu pozornost vyzkoušel střelou švihem Komůrka. Ale kotouč si našel místo v druhé brance , když si kombinaci z první třetiny zopakovali Hobl s Holým. Druhý jmenovaný zůstal opět nehlídán těsně před brankářem a střelou pod horní tyč vyrovnal. V čase 38:01 se tak začínalo opět od začátku. Neuběhla ani minuta hry, rozhodčí poslal na trestnou lavici vychladnout Heřmana a Pardubičtí mohli opět zvrátit vedení na svou stranu. Nejblíže tomu byl Šeda, když ve výhodné pozici jen těsně přestřelil branku. Prostřední dějství, které již nabídlo vyrovnanější hokej, tedy přineslo po jedné trefě na každé straně.

Větší touhu po dvou bodech prokazovali v začátku poslední dvacetiminutovky Pardubičtí. Výborným pohybem a důraznou hrou nenechali domácí kombinovat a sami si vytvářeli šance. V té největší našel při protiútoku dvou na jednoho Komůrka Bartoníčka, ale Štelmach stačil betonem vyrazit. Plzeňský brankář zasáhl bezchybně i proti nájezdu Jindřicha. Zato Západočeši jen těžce hledali cestu k Rýdlově brance. Jednu z mála skulinek v jinak vzorné pardubické obraně mohl potrestat Hollý, ale střelou z první branku minul. Další šance pro keramiky se naskytla v 51. minutě, kdy mohli hrát přesilovou hru. Hosté se ubránili a šest a půl minuty před koncem měli možnost hrát v početní výhodě oni. Jakubovi Nakládalovi však v šanci sklouzl kotouč a jeho slabá střela tak Štelmacha nevystrašila. Již po přesilovce minul v další stoprocentní šanci Krejza. V 59. minutě mohl dva body pro Plzeň zajistit Heřman, ale po přihrávce Hollého netrefil branku. I proto skončilo utkání, které nabídlo dlouhou řadu obrovských šancí, spravedlivou remízou 1:1.

Ivan Vlček (asistent trenéra Plzně): „Zápas jsme začali dobře, v první třetině jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Měli jsme spoustu přesilovek, bohužel jsme z nich nedali gól a přišel trest, když jsme dostali na 1:0. Přišla nervozita a mohli jsme dostat i druhou branku, ale naštěstí jsme do konce třetiny vyrovnali. A třetí třetina se už spíše jen dohrávala, i když tam ještě byly nějaké šance.“