Junioři hráli opačně

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 1:4. Den po výhře A-týmu nad Spartou se s tradičním rivalem utkali také plzeňští junioři. Oba duely měly stejný scénář, ale jiné obsazení rolí. Zatímco muži dokázali otočit stav z 0:1 na 4:1, junioři vedení 1:0 ztratili a nakonec prohráli 1:4. Po třech remízách v řadě zůstali tentokrát bez bodu.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

1:4
1:2, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Heřman (Hajšman, Pulpán) - 15. Voříšek (K. Ton), 20. Lukačovič (Handlovský, Voříšek), 24. Handlovský (Bolf), 25. Handlovský (K. Ton, Voříšek).
Rozhodčí: Bolina - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 62. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Halmoši (35. Štelmach) - Černý, Gajda, Heršálek, Kořínek, Krajčík, Krauzman, Martinec, Pulpán, Štich - Hajšman, Heřman, Hobl, Holub, Hollý, Holý, Kica, Kocman, Setikovský, Šlauf, Špinka

Neuvirth - Bolf, Jobb, Kanov, Klouček, Lukačovič, Procházka, M. Ton - Bezouška, Burian, Handlovský, Hertl, Krätzer, Kupec, Meidl, Mrňa, Rybecký, K. Ton, Voříšek

David Štich 0 0 0 0 6

Aktivněji začali domácí, Heřman hned po několika sekundách vystřelil na bránu. Ve 3. minutě ujel Kocman po levém křídle a přihrál Šlaufovi, jehož blafák do bekhendu skončil na boční síťce. Pak se dostala ke slovu Sparta. V 5. minutě se sám před plzeňským brankářem Štelmachem ocitl Procházka, ale nezkrotil prudkou přihrávku. Minutu nato Ton z mezikruží bekhendem nezvedl puk a v 8. minutě Handlovský netrefil branku. V 9. minutě měl gólman Sparty Neuvirth štěstí, když střelu Hobla tečoval na tyč, od které puk vyletěl napříč brankovištěm pryč. O minutu později předvedl ukázkový semafor Štelmach proti střele Hertla, vzápětí rozhodčí poprvé vylučoval. Mrňův faul potrestal v přesilové hře Martin Heřman, který tečoval nahození Hajšmana – 1:0. Ve 14. minutě trefil Bote jenom Neuwithovu lapačku a v 15. chybovali Plzeňští při střídání. Následnou přesilovku zužitkoval Voříšek chytrou střelou z nulového úhlu odrazem o Štelmacha – 1:1. Oba týmy tak byly úspěšné při početní převaze hned na první pokus. Poté přišly na řadu nevyužité přesilovky a v poslední minutě i potyčka Šticha s Tonem. Důležitější pro vývoj utkání však byl gól Lukačoviče 7 sekund před koncem třetiny, kdy z druhé vlny dorážkou Handlovského střely do odkryté brány proměnil brejk – 1:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupily lépe hosté, jejichž závar před plzeňskou brankou ve 22. minutě ukončil až plzeňský gólman chycením puku. Totéž se mu nepodařilo při sólovém nájezdu Handlovského, který střelou mezi jeho betony zvýšil na 3:1. Za chvíli chybovala obrana domácího celku znovu, čehož využil sám před Štelmachem znovu Handlovský dorážkou Tonovy střely – 1:4. Za tohoto stavu šel do branky Halmoši a Holešovičtí už se nikam nehrnuli, spíše se zaměřovali na zastavování akcí soupeře. Přesto se agilní Handlovský ve 29. minutě dostal ke dvěma dorážkám, jež ovšem Halmoši pokryl. Hráči Lasselsbergeru si vytvořili gólové šance pouze při přesilových hrách, všechny ale zneškodnil Neuvirth.

Na začátku poslední třetiny se Spartě naskytla příležitost přesilové hry 4 na 3, kterou však vinou nepřesné koncovky nevyužila. Ve 44. minutě se Plzeň usadila v útočné třetině a její tlak ukončil až brankář hostí zalehnutím kotouče. Pět minut nato zastavil Heřmanovu bombu z levého křídla semafor v podání Neuvirtha. Neúnavně bojující modrobílí se neprosadili ani při početní výhodě v polovině závěrečné dvacetiminutovky, v největší šanci Hajšman bekhendem přestřelil. V 55. minutě zastavil akci dvou sparťanů šikovným zákrokem Krajčík. V 57. podržel své spoluhráče Halmoši při střele Voříška po křížné přihrávce Handlovského. Konec duelu se dohrál v poklidu.

Jindřich Setikovský (trenér Plzně): "Vedoucím gólem jsme je posadili dolů, ale hned nato jsme špatně střídali a soupeř srovnal. Rozhodla poměrně šťastná branka Sparty na 2:1 těsně před pauzou. Po ní už jsme hráli hodně špatně, řekl bych, že to byl náš nejhorší výkon sezony. Katastrofální je koncovka, útočníci se potýkají se střeleckou impotencí. Hrát na jeden gól se dá hrát jednou nebo dvakrát za měsíc, ale ne pořád."