Stejně jako Barcelona

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Slavia Praha 3:3. Shodným výsledkem jako souboj La Coruni s Barcelonou ve španělské fotbalové lize skončilo v sobotu extraligové utkání juniorů. Domácí nejprve prohrávali, pak sice dvakrát vedli, ale i přesto mohou remízu považovat za úspěch. Za hosty totiž nastoupilo několik zkušených borců včetně Vladimíra Růžičky mladšího.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

3:3
0:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 23. Setikovský (Hajšman), 35. Heřman (Heršálek, Kocman), 53. Heřman (Kocman) – 21. Červenka (Růžička), 45. Foltýn (Endál, Sklenář), 54. Sobotka (Roth, Růžička).
Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Černý. Vyloučení: 9:7, navíc Pulpán, Heršálek – Šulc 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváků: 149. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Štelmach – Pulpán, Gajda, Heršálek, Kořínek, Černý, Štich, Martinec – Hobl, Holý, Holub – Heřman, Kocman, Kica – Špinka, Setikovský, Hajšman

HC Slavia Praha

Brož – Roth, Prostředník, Drbohlav, Jebavý, Šulc. Lang, Soldán, Višňák – Červenka, Sobotka, Růžička – Foltýn, Endál, Sklenář – Stromko, Domian, Pavel – Malárik, Škaloud, Kachlík

David Štich 0 0 0 0 2

První třetina byla plná osobních soubojů, přičemž ani jeden z týmů si nevytvořil gólovou šanci. Slavia v 9. minutě nevyužila 24 sekund krátkou přesilovku 5 na 3. Další zajímavé situace přišly až po přestávce.

Už 41 sekund po druhém vhazování ve středovém kruhu se hosté ujali vedení, když Roman Červenka u levé tyče nikým neobtěžován v pohodě dorazil střelu Růžičky – 0:1. Přesně za dvě minuty hry zůstal na druhé straně kluziště volný Jan Setikovský a z osmi metrů propálil brankáře Brože – 1:1. V polovině utkání se domácí ubránili v oslabení proti Sobotkově útoku, který zůstal na ledě po celé dvě minuty a několikrát ohrozil plzeňskou branku. Ve 35. minutě Martin Heřman pěkně tečoval Heršálkovu střelu od modré čáry a Plzeň se rázem ocitla o gól napřed - 2:1. Půl minuty před koncem se mohla dokonce utrhnout, ale Brož rychlým přesunutím k pravé tyči zneškodnil Kicův pokus.

Ve 45. minutě červenobílí využili přesilovou hru. Pár sekund před vypršením trestu se Petr Foltýn podíval, kde má spoluhráče, a poté rychlým švihem zavěsil pod víko k bližší tyči Štelmachovy brány– 2:2. V 53. minutě využil početní výhodu Lasselsberger. Puk vyhazovaný zpoza branky po mantinelu se z rohu odrazil mezi kruhy ke Kocmanovi. Ten ještě stačil posunout kotouč k pravé tyči na Heřmana, který zblízka překonal bezmocného Brože – 3:2. V téže minutě Prostředník netrefil poloprázdnou bránu Plzně, ale chvíli nato při přesilovce 4 na 3 znovu zaúřadovala první pětka Pražanů. Růžička rozehrál na Rotha, jenž rovnou z první poslal křížnou přihrávku přesně na hokejku Vladimíra Sobotky. Centr elitní formace z voleje s přehledem vyrovnal – 3:3. Nervózní závěr zápasu na nerozhodném stavu nic nezměnil.

Jindřich Setikovský (trenér Plzně): „Duel byl vyrovnaný, vzhledem k síle soupeře jsem s remízou spokojen. Za Slavii nastoupila v podstatě celá lajna z A-mužstva, takže bod z tohoto střetnutí je pro nás celkem úspěchem.“