Dorostenci potopili Ústí nad Labem

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC Slovan Ústečtí Lvi 6:0. V 15. kole dorostenecké extraligy si domácí snadno poradili s bezradným soupeřem. Zatímco v 7. kole na severu Čech vznikla z plzeňského vedení 5:0 výhra v poměru 9:6, na domácím ledě Západočeši dominovali bez nejmenších pochyb. Nejkvalitnější výkon z hostujícího celku podal brankář Dědek, jenž Ústecké uchránil od ještě většího debaklu. Plzeňský tým skóroval téměř výhradně z dorážek.

HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem

6:0
2:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 8. Trojan (Kubalík), 16. Novák (Pánek), 21. Kubalík (Špiler), 45. Novák (Heřmánek), 52. Trojan (Kubalík), 54. Šamlot. Rozhodčí: Souček - Flegl, Bílek. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 68.

Panec - Andrle, Špiler „C“, Rutta, Zeman, Chudý, Růžička - Stránský „A“, Kubalík, Trojan - Pánek, Heřmánek, Novák - Šamlot „A“, Kovář, Urbánek.

HC Slovan Ústí nad Labem

Dědek - Husák, Šulc, Šimon, Prokš, Šulc, Víla - Šrámek, Řídel, Jirkovský „A“ - Karel „C“, Forman, Kočí - Místecký, Hemiš „A“, Tůma.

Petr Zeman 0 0 0 3 0

V úvodu střetnutí byla k vidění spousta chyb v rozehrávce na obou stranách. Domácí se dostali do vedení po pěkné kombinační akci druhého útoku. Martin Trojan na jejím konci napoprvé sám před ústeckým brankářem Dědkem zaváhal, ale vyražený puk doklepl do brány – 1:0. Ve 13. minutě Dědek lapačkou zneškodnil Urbánkův samostatný nájezd, který demonstroval územní převahu Lasselsbergeru. V 16. minutě Karel Novák dorazil přes ležícího Dědka střelu Pánka – 2:0. Ústečtí se neusadili v útočné třetině ani během přesilové hry. 9 sekund před koncem první třetiny gólman hostujícího týmu znovu předvedl hbitost své levé paže, tentokrát proti pokusu Stránského.

Hned po návratu z kabin Plzeňští ukázali, že nehodlají bránit svůj dvougólový náskok. Po 44 sekundách Tomáš Kubalík skvěle tečoval střelu Špilera – 3:0. V dalším průběhu hry byl nejlepším hráčem Ústí Jan Dědek, jeho spoluhráči toho na protější straně kluziště příliš nevymysleli. Ve 34. minutě se Šamlot natlačil až před branku, ale vystřelil mimo. Ve 36. minutě se Plzni naskytla příležitost hrát až 80 sekund 5 na 3, přesilová hra však vinou Kubalíkova faulu předčasně skončila.

Na začátku poslední části hry při plzeňské přesilovce hosty opět podržel Dědek. Sám však nestačil na několik dorážek za sebou ve 45. minutě, kdy Novák svojí druhou trefou zvýšil na 4:0. V 52. minutě při početní výhodě Kubalík získal puk, napálil ho směrem na bránu a Trojan dorážkou za Dědkova záda vyrovnal Novákův střelecký účet - 5:0. Zdecimované Severočechy dorazil o dvě minuty později Zdeněk Šamlot – 6:0. V 57. minutě Zeman při další přesilovce trefil ranou od modré čáry tyč, a tak zůstalo „jen“ u půltuctu vstřelených gólů. Hosté v poslední minutě nevyužili ani 56 sekund dlouhou početní výhodu pěti proti třem.

Jiří Kučera (trenér Plzně): „Vítězství nad posledním celkem tabulky není samozřejmostí, jak by se mohlo zdát. Tyhle zápasy jsou naopak hodně těžké. Jsem rád, že kluci soupeře nepodcenili a k utkání přistoupili svědomitě. Jsem spokojený s útočnou i obrannou činností celého týmu.“