Plzeň podlehla Vsetínu 2:4 na body

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová, a. s. 1:3. Valaši v uplynulých sedmi dnech předvedli, že na Plzeň umějí zahrát. V neděli A-tým Lasselsbergeru remizoval Na Lapači 3:3, čtvrteční duel juniorů na domácím ledě skončil rovněž nerozhodně - 1:1. Dorostenci v souboji s moravským týmem ztratili dokonce oba body. Soupeř podal velmi dobrý výkon, domácí zaostávali hlavně v proměňování šancí.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

1:3
0:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 60. Kubalík (Stránský) – 8. Sýs (Mičulka), 19. Stříteský (Fabián), 57. Trdlovec (Fabián). Rozhodčí: Chlupsa - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 5:7, navíc Boháč 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 93. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Panec (od 21. Francouz) – Boháč („C“), Pour, Rutta, P. Zeman, Růžička, Špiler („A“) – Stránský, Kubalík, Trojan – Pánek, Heřmánek, Novák – Šamlot, Pitule („A“), Urbánek - Šimek.

VHK ROBE Vsetín

Kudela – Fabián, Stříteský, Kapr, Sznapka, Farda, Lukeš, O. Zeman, Holomek – Trdlovec („C“), Plachtovec, Surovčík – Mičulka, Čvaňhal („A“), Sýs – Pořický, Švajda, Palička – Čejka, Kubec.

Petr Zeman 0 0 0 -2 2

První gólovou šanci měl ve 4. minutě Stránský, ale z mezikruží nedokázal prostřelit vsetínského brankáře Kudelu. O chvíli později na druhé straně kluziště Vrdlovec v pádu bekhendem trefil hruď gólmana Pance. V 8. minutě Vsetín využil po rychlém najetí do útočného pásma hned svou první přesilovou hru. Mičulka nahodil puk z pravé strany směrem na bránu, před kterou lehce změnil jeho směr Marek Sýs – 0:1. Ve 13. minutě zakončil Mičulka svůj nájezd kvůli potrestanému hákování Zemana pouze do Pancovy hrudi. Zanedlouho se před vsetínskou brankou při dorážení neprosadil tísněný Trojan. Na konci první třetiny hráli hosté další přesilovku, při které Vrdlovcovi tváří v tvář Pancovi utekl kotouč. Současně s návratem vyloučeného nahodil Matěj Stříteský touš na plzeňského gólmana, který měl zakrytý výhled, a tak nestačil reagovat – 0:2.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se plzeňskému týmu naskytla příležitost hrát 33 sekund v pěti proti třem. Do největší šance se dostali u levé tyče dorážející Pitule a Heřmanský, ale Kudela při jejich pokusech prokázal své kvality. Při pokračujícím oslabení měl i trochu štěstí, když Stránský těsně před brankovištěm netrefil přihrávku Kubalíka. Právě centr elitní formace vystřelil ve 30. minutě z dobré pozice doprostřed brány a jeho pravé křídlo vzápětí minulo vsetínskou svatyni. Ve druhé polovině druhé třetiny domácí nevyužili dvě dvouminutové početní výhody. Při té první trefil Heřmánek z největší šance jenom Kudelu a tu následnou Valaši výborně ubránili. Plzeňský gólman Francouz, který o přestávce vystřídal Pance, příliš práce neměl.

Po půlminutě třetího dějství vybruslil vsetínský brankář z pravé strany najíždějícího Trojana. Pak už si hosté na podobné situace dávali pozor, takže Plzeňští mnoho dalších brankových příležitostí neměli. Naopak hosté hrozili z rychlých protiútoků, jako třeba při Mičůlkově nájezdu ve 48. minutě lapeném Francouzem. Snažení domácích výrazně přibrzdil v 50. minutě Boháčův faul, za který dostal trest na pět minut plus do konce utkání. V dlouhé přesilovce byli hosté nejblíže ke vstřelení gólu v 52. minutě, kdy Vrdlovec trefil spojnici plzeňské branky. Vsetínští nepřestali být aktivní ani při hře 5 na 5. V 57. minutě nejprve vystřelil Plachtovič bekhendem vedle, ale po udržení pásma se Daniel Vrdlovec zprava natlačil před branku domácích a v pádu zpečetil výhru moravského celku – 3:0. Lasselsberger už stačil jen snížit zásluhou proměněného brejku Tomáše Kubalíka sekundu před koncem na výsledných 1:3.

Jiří Kučera (trenér Plzně): „V první třetině byl Vsetín agresivnější a dal dva góly v přesilovkách. Podle mě ovšem rozhodla prostřední část hry, v níž se poměr sil na ledě otočil. Měli jsme dostatek šancí, ale soupeře podržel vynikající gólman. My jsme hráli dobře ještě prvních pět nebo šest minut poslední třetiny, potom naše snažení zastavilo dlouhé oslabení.“