Deset branek ozdobilo páteční odpoledne

P l z e ň - Dorost - HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 7:3. V druhém utkání ve dvou dnech přivítali plzeňští mladíci na svém ledě mladé Opavany. I hosté měli v posledních dnech náročný program. Ve čtvrtek hráli a vyhráli na ledě Karlových Varů. Fyzická zátěž ale nebyla na obou týmech vůbec znát. Naopak se hrál rychlý hokej plný šancí, které uměli efektivněji využít domácí, a tak zaslouženě vysoko zvítězili. Hattrickem se blýskl čerstvě uzdravený Tomáš Kubalík.

HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava

7:3
3:0, 3:2, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Novák (Pitule), 6. Heřmánek (Bessonov), 10. Bessonov (Heřmánek), 23. Kubalík (Stránský), 33. Kubalík (Boháč), 39. Kubalík (Boháč), 53. Rutta (Kovář, Zeman) - 27. Ševčík (Vítek), 27. Blaga (Gebauer), 42. Herman (Kukla).
Rozhodčí: Souček - Brejcha, Černý. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 42. Střely na branku: 23:21. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Francouz – Boháč, Růžička, Rutta, Zeman, Hucl, Špiler – Stránský, Kubalík, Trojan – Pitule, Kovář, Novák – Bessonov, Heřmánek, Roušal.

HC Slezan Opava

Kučera (od 21. min. Kroček) - Mrkva, Čermák Petr, Kukla, Gorčák, Plánovský, Gulda, Čermák Vít - Vítek, Szewczyk, Kotala - Herman, Řezáč, Halász – Gebauer, Mlýnek, Blaga.

Petr Zeman 0 1 1 0 0

Hned úvodních deset minut utkání přineslo zajímavou hokejovou podívanou a hlavně vedení Lasselsbergeru 3:0. Mohlo by se tedy zdát, že domácí měli herně navrch, ale ve skutečnosti jim hosté byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem. Z rychlé hry plné nepřesných přihrávek plynulo velké množství šancí. Tu první měl ve 3. minutě Heřmánek, který však svůj blafák ke zdárnému konci nedotáhl. Na druhé straně kontroval z úniku Blaga, Francouz ale stihl včas sklapnout betony. A až třetí branková příležitost vedla ke změně skóre. V polovině 6. minuty předložil Bessonov Heřmánkovi, ten oklamal Kučeru a zasunul do odkryté klece. Slezané mohli vzápětí vyrovnat, Gebauer, ale tváří v tvář gólmanovi Západočechů neuspěl. A tak přišel trest. Bessonov si zpracoval vyhození jednoho z obránců, prodral se před branku a učebnicově zakončil. Další ránu zasadil Opavským pohotovou střelou Novák, a tak byl v čase 9:50 náskok domácích již třígólový. Po úvodní smršti si oba celky v druhé desetiminutovce vybraly chvíli odpočinku, alespoň co se šancí a branek týče. Nepočítaje přesilové situace, každý tým měl po jedné, bylo jediným dalším nebezpečím nepřesně zakončené sólo Stránského.

V začátku druhé třetiny znovu přišla pasáž taktikou nevázaného útočného hokeje. V 23. minutě našel Stránský zpoza branky Kubalíka, který trefil skulinku mezi Kročkovými betony. Ani druhému brankáři Slezanů tedy neprůstřelnost dlouho nevydržela. A nevydržela ani Francouzovi. O tři minuty později totiž ze závaru snížil Ševčík. A o dalších 45 sekund déle dostal hosty znovu do hry Blaga. Plzeňané se zmrtvýchvstání Opavanů nezalekli. Naopak pokračovali ve své hře. Další dobrou možnost na zvýšení měl v 32. minutě faulovaný Novák, který střílel z prostoru mezi kruhy, a v následné přesilové hře se se štěstím zpoza branky trefil odrazem o brankáře Kubalík. Tentýž hráč přidal i v 39. minutě šestou branku Plzně, když mu puk do střelecké pozice poslal Boháč, a poslal tak své mužstvo do kabin s uklidňujícím čtyřbrankovým vedením. Naopak hosté měli před posledními dvaceti minutami o čem přemýšlet.

Neuběhla ani minuta poslední části hry a Opavané utržili další tvrdé rány, tentokrát doslovně. Nejdříve po nastřelení Stránským odkulhal Gebauer a poté po zákroku Nováka zůstal chvíli u mantinelu v nehokejové pozici ležet Řezáč. Své spoluhráče pomstil v přesilové hře doklepnutím Kuklovy střely Herman. Další možnost na zkorigování dal hostům svým faulem v 46. minutě Roušal. Opavané ale početní výhodu nevyužili. Zato Západočeši si ve stejné situaci počínali lépe. V 53. minutě se mezi tři tyče od modré čáry trefil Rutta. Plzeňští tak potřetí v sezóně vstřelili více jak 6 branek. A mohli přidat i další. Ve slibných pozicích se ocitli Kubalík a chvíli po něm Novák, ani jeden z nich již ale konto Opavských nezatížil, a tak pohledné utkání skončilo zaslouženou výhrou efektivněji zakončujících a v druhé polovině i herně lepších Plzeňanů.

František Černý (asistent trenéra Plzně): „Jsme rádi, že jsme dnešní utkání, stejně jako to včerejší, zvládli. Znovu nám vyšel dobře začátek, vstřelili jsme tři branky, což rozhodlo o osudu utkání. Vlastně skoro celý zápas jsme udržovali třígólový náskok a v závěru jsme ještě přidali další branku. Pouze za stavu 4:0 jsme trochu polevili, dostali jsme dvě laciné branky, ale kluci znovu zabrali a zápas zvládli."