Junioři se s Ytongem nemazlili

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Ytong Brno 4:0. Domácí s přehledem porazili jeden ze slabších moravských týmů. V první třetině ještě na defenzivní hru soupeře nevyzráli, ale v potom se naplno projevil rozdíl v kvalitách kádrů. V některých fázích duelu dokonce dění na ledě působilo dojmem, že hráčů ve světlých dresech je neustále o jednoho více než těch černožlutých. Dva góly vstřelil Martin Látal, který by se měl představit i zítra s muži na ledě pražské Slavie.

HC Škoda Plzeň - HC Ytong Brno

4:0
0:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Setikovský (Heřman), 33. Hajšman (Setikovský, Martinec), 35. Látal (Holý, Hobl), 52. Látal (Štich). Rozhodčí: Hodek - Pešek, Bláha. Vyloučení: 7:9, navíc Švaříček 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 127.

Halmoši – Heršálek, Martinec, Černý, Štich, Kašpar, Gajda, Krajčík – Látal, Holý, Hobl – Heřman, Setikovský, Hajšman – Kocman, Bote, Kica – Benedikt, Šlauf.

HC Ytong Brno

Švaříček – Sokolovský, Florian, Václavovič, Černý, Žalud, Horáček, Burzík – Obdržálek, Šůrek, Vrba – Kučera, Rusek, Půček – Sršeň, Kroupa, Štěpánek – Lojek, Němec, Karšay.

David Štich 0 1 1 2 6

Domácí tým svého soupeře od začátku střetnutí přehrával. Zatímco Ytong si v průběhu první třetiny nevypracoval jedinou gólovou šanci, Plzeňští ke vstřelení branky nebyli daleko. Dva zajímavé momenty přinesla přesilová hra Lasselsbergeru po šesti minutách od úvodního vhazování. Nejprve Holý zblízka minul odkrytou branku hostů a chvíli nato dostal Setikovský puk za záda gólmana Švaříčka teprve až po odpískání faulu Šticha. V 11. minutě Holý po pěkné samostatné akci trefil bekhendem pouze Švaříčkovu hruď a v 15. šla Heřmanova bekhendová střela po zemi do brankové konstrukce.

Zanedlouho po přestávce už modrobílí svou aktivitu korunovali otevřením skóre. Jan Setikovský si najel mezi kruhy na Heřmanovu přihrávku a blafákem obelstil Švaříčka – 1:0. Ve 28. minutě nevyužil ojedinělou příležitost k vyrovnání Půček, když z dobré pozice poslal puk doprostřed branky. O poznání lepší zakončení předvedl na druhé straně Václav Hajšman, který si po levé straně zavezl kotouč do útočné třetiny a střelou zápěstím pod pravou rukou Švaříčka zvýšil na 2:0. O dvě minuty později našel při přesilovce Holý křížnou přihrávkou volného Martina Látala, jenž zblízka zasunul touš za brankovou čáru – 3:0.

Druhá přestávka rozdělila dvouminutovou početní výhodu Plzně 5 na 3 na dvě části. Více příležitostí si Západočeši vytvořili v té druhé, která trvala 1:35 min. Jihomoravané v čele se Švaříčkem se však ubránili. Ve 45. minutě hráli znovu v oslabení, přesto se dostali do útočného pásma, Šůrek ovšem vystřelil mimo. Lépe zakončil rychlý protiútok člen A-mužstva Martin Látal – 4:0. V poslední minutě ještě Halmoši výtečným zákrokem proti blafáku Obdržálka prokázal, že si zaslouží čisté konto.

Ivan Vlček (asistent trenéra Plzně): „Tak jednoznačný průběh utkání jsem opravdu nečekal. Takovýto výsledek nám Brno umožnilo svojí hrou. Nám stačil víceméně průměrný výkon k tomu, abychom ho porazili.“