I podruhé odešli Oceláři poraženi

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Oceláři Třinec 3:1. Nezvykle až ve 20:30 začalo kvůli ústupku zápasu A-týmu utkání extraligy juniorů mezi Plzní a Třincem. Pozdní večerní hodina jako by ovlivnila hru obou týmů. V ospalém utkání hrály důležitou roli hlavně přesilové hry, kterých bylo opravdu požehnaně. Zajímavostí je, že v modro-bílém dresu se představil i obránce Lukáš Pulpán, který si při jednom střídání zahrál i v předchozím extraligovém duelu Plzeň – Sparta.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:1
0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Hobl (Pulpán, Štich), 28. Setikovský (Hajšman), 60. Holý (Kepl) - 11. Žibrita (Polák).
Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:11, navíc Kica 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 33. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Štelmach – Pulpán, Černý, Kořínek, Heršálek, Štich, Kašpar, Krajčík – Hobl, Kepl, Holý - Heřman, Setikovský, Hajšman - Šlauf, Jindra, Benedikt - Kica, Kubalík, Stránský.

HC Oceláři Třinec

Daneček – Rangl, Hegegy, Birtus, Vydra, Jurdič, Bartoň – Polák, Hampl, Grofek – Florian, Haas, Škatula – Petrek, Samiec, Žibrita.

David Štich 0 1 1 1 0

První třetina takřka nočního duelu se nesla v duchu častých vyloučení. V úvodu měli tlak domácí, když fauloval Rangl a vzápětí si k němu přisedl Vydra. Plzeňští ale skoro minutovou přesilovku pěti proti třem prohospodařili, když Danečka takřka ani neohrozili. Poté naopak důraz u mantinelu přehnal Hajšman a zkrácenou početní výhodu měli Třinečtí. Ale ani hosté si s nabídnutou příležitostí nevěděli rady. Dalšími vyloučenými byli na jedné straně Heřman a Pulpán a na druhé Podešva. Přesilová hra Třince čtyř proti třem ještě ke gólu nevedla, hlavně protože svoji obrovskou šanci spálil Jurdič, když neuspěl v souboji tváří v tvář se Štelmachem, ale nakonec šest sekund před návratem druhého plzeňského vyloučeného hráče skóroval Žibrita. V 11. minutě tedy vedli Slezané. Domácí ihned přišli s protiofenzívou, ale všechny jejich snahy končily na pozorné obraně Ocelářů. Až s Pulpánovou přesilovkovou střelou měl Daneček problémy, ale poradil si. Hosté hrozili především z rychlých protiútoků, jeden z nich pohotově zakončoval Polák, avšak i Štelmach byl pozorný. A když domácí nevyužili ani další přesilovku v závěru prvního dějství, šly oba celky do kabin za stavu 0:1.

Do prostřední části hry vstoupili domácí v oslabení, které s přehledem ubránili, a sami mohli poté hrát dvojnásobnou přesilovku. Dobře v ní kombinovali a po souhře Pulpána s Hoblem zaslouženě vyrovnali. Ve 24. minutě se tak začínalo znovu od začátku. Nerozhodný stav nevydržel dlouho, nejdříve jak jinak než v přesilovce pálil nebezpečně z prostoru mezi kruhy Petrek, ale úspěšný byl až překvapivě při hře v plném počtu hráčů důrazný Setikovský, který dotlačil puk za sedícího Danečka. Místo očekávaného náporu Slezanů se hra uklidnila. Většina soubojů se odehrávala ještě ve středním pásmu a kombinace obou týmů končily díky nepřesnostem hned ve svých začátcích. A tak jediným vzrušujícím momentem v druhé polovině prostřední třetiny byla srážka Hobla s hostujícím gólmanem. Oba aktéři ji naštěstí přežili bez úhony. Postih v podobě trestu ale neminul Kicu s Polákem, kteří se řešením svého konfliktu nevešli do rámce pravidel. Plzeňský útočník nakonec inkasoval trest ve hře a třinecký forvard trest dvě plus dvě minuty.

Do poslední dvacetiminutovky tedy vstoupila obě družstva ve čtyřech a střídavě ve čtyřech hrála celou třetí třetinu. Místo šancí bylo k vidění hodně faulů a ještě větší počet vyloučených. Za náznaky šancí by se snad daly považovat pouze střelecké pokusy Šticha a Hegegyho od modré čáry. Až ve 49. minutě pronikl před Štelmacha Haas a plzeňský gólman musel napnout všechny své síly ke zneškodnění jeho blafáku. Na druhé straně Daneček si musel dávat pozor na řadu střel Západočechů ze střední a větší vzdálenosti. Zvláště Pulpán byl při chuti, ale ani jedna z jeho jedovatých střel se neujala. Dvě minuty před koncem zápasu se vhazovalo v obranném pásmu Plzeňských a hosté měli obrovskou příležitost, ale Škatula ani Florian nedokázali dorazit puk za sedícího Štelmacha. Třinečtí poté dokonce odvolali brankáře, ale místo vyrovnání dostali třetí branku. Hodinu před půlnocí tak nakonec slavili domácí.

Jindřich Setikovský (trenér Plzně): „Dneska to byl oboustranně opatrný hokej, kterému trochu chybělo nasazení. My jsme potřebovali dva body a ty máme, takže můžeme být spokojení. Pro nás je těžké, že do poslední chvíle nevíme, jestli budou moci někteří hráči jako Lukáš Pulpán nebo David Štich hrát. Protože hrajeme hned dvě utkání po sobě, snažíme se využívat čtyři formace, takže hrají i dorostenci Kubalík a Stránský, kteří nás zatím dost potěšili. Jejich hru bych viděl jako velké plus dnešního zápasu."