Dorostenci si vynutili rozhodující zápas!

Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Rabat Kladno 4:1
P l z e ň - Plzeňští dorostenci dokázali porazit kladenský Rabat na svém ledě 4:1, a vynutili si tak rozhodující třetí zápas, ke kterému nastoupí v sobotu na Kladně. Úvod střetnutí ale Lasselsberger nerozehrál vůbec dobře. Ve 4. minutě otevřel skóre hostující Bláha. Modrobílí ale před početnou skupinou fanoušků dokázali hned o čtyři minuty později vyrovnat Šimkem. Domácí do vedení poslal ve 13. minutě Novák a třetí ránu buldokům zasadil na začátku druhé třetiny Kovář. Čtvrtou brankou těsně před polovinou zápasu vyhnal Besonov z branky kladenského gólmana Štěpánka a zbytek bojovného duelu si Plzeň již pohlídala.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:1
2:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Šimek (Kubalík, Pitule), 13. Novák (Kovář), 21. Kovář (Růžička), 30. Besonov (Kovář, Zeman) - 4. Bláha (Knotek). Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Jindra. Vyloučení: 4:6 plus Souček (KLA) na 10 minut za nesportovní chování. Bez využití. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Francouz - Štich, Rutta, Zeman, Jeřábek, Pour, Růžička - Šimek, Kubalík, Pitule - K. Novák, J. Kovář, Bessonov - Pejchar, Urbánek, Vranješ - Lev, Petruška.

Rytíři Kladno

Štěpánek - Petráček, Gudas, Klužík, Puchart, Souček, Kužel - Hauer, Knotek, Dalecký - Eberle, Jeschke, Máša - Bláha, Ibl - Mužík, Lipold.

Petr Zeman 0 1 1 1 0

Plzeňští dorostenci nastoupili do odvety čtvrtfinále proti Kladnu s vědomím důležitosti zápasu, což se projevilo na jejich počáteční nervozitě. Hosté úvodní převahu zužitkovali v čase 3:37, Knotek našel u levé tyče Francouzovy branky nekrytého Bláhu, a ten poslal Rabat do vedení - 0:1. Lasselsberger se ale i díky podpoře početné skupiny fanoušků dokázal rychle otřepat. Na začátku deváté minuty využil zaváhání Kladenských ve středním pásmu Šimek, který v samostatném úniku poslal Štěpánkovi kotouč pod horní tyčku - 1:1. Vyrovnání dodalo plzeňským mladíkům důvěru a pomalu začali Kladno přehrávat. V čase 12:19 vývoj zápasu otočil Novák poté, co využil přesnou přihrávku Kováře - 2:1.

Na začátku druhé části hry nabídlo Gudasovo vyloučení domácím dvouminutovou přesilovku. Modrobílým stačilo na její využití jen osm vteřin. Od modré čáry vypálil Dan Růžička a jeho střelu před Štěpánkem ideálně tečoval Kovář tak, že prošla mezi Štěpánkovými betony do sítě - 3:1. Plzeň od tohoto momentu definitivně přebrala režii zápasu a před kladenskou brankou bylo často velmi horko. Krátce před polovinou zápasu se Lasselsbergeru povedla krásná kombinace, na jejímž konci stál Besonov - 4:1. Kladenský brankář se za pukem jen ohlédl a následně přenechal místo v brance kolegovi Jasenovcovi.

Tempo hry, které bylo po první dvě části velmi strhující, v závěrečné třetině poněkud zvolnilo a ubylo i vyložených šancí. Branka již nepadla, a tak si mladí Plzeňáci výhrou 4:1 vynutili rozhodující třetí zápas série. Na poměry dorostenců velmi slušný počet diváků zhlédl krásný zápas, jaký snad letos neviděli ani návštěvníci utkání plzeňského extraligového celku...

Jiří Kučera (trenér Plzně): "Dnes to byl buď poslední zápas, nebo prodloužení sezóny. Jsem rád, že jsme dali čtyři góly. o to víc nás musí mrzet, že jsme při nájezdech v prvním zápase nedali ani jeden. Uvidíme, kdo se nám ze zraněných hráčů uzdraví do soboty. Začíná se znova."