Dorostenci do semifinále nepostoupili

K l a d n o - Dorost: HC Rabat Kladno-HC Lasselsberger Plzeň 5:2. Rozhodující třetí utkání čtvrtfinálové série dorostenecké extraligy mělo nevídaný průběh. Domácí vedli po první třetině 4:0, pak se probudili hosté a druhou třetinu vyhráli pro změnu oni. Sice jen 1:0, ovšem následně snížili na rozdíl dvou gólů a duel zdramatizovali. První nasazené Kladno si však závěr střetnutí pohlídalo a do prázdné branky Plzně dalo v poslední minutě pátý gól. Je třeba dodat, že i účast ve čtvrtfinále je pro plzeňský tým úspěchem.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

5:2
4:0, 0:1, 1?1

Branky: 9. Bláha (Gudas, Knotek), 11. Knotek (Voráček), 12. Dalecký (Kružík, Mužík), 15. Dalecký (Mužík, Jeschke), 60. Gudas – 37. Šimek (Kubalík), 47. Novák (Kovář).
Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 10:9, navíc Voráček a Knotek - Bessonov 5 min. + do konce utkání, Štich trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Petr Zeman 0 0 0 2 2

Kladno se dostalo do šance už na konci první minuty, kdy Knotka před opuštěnou brankou neposlechl puk. V 7. minutě se tentýž hráč znovu probil až k brankovišti a opět nedokázal zakončit. K vedení pomohla domácím přesilová hra, při které se Jan Bláha trefil přesně pod horní tyč – 1:0. Za chvíli využil další přesilovku střelou zblízka Tomáš Knotek – 2:0. 42 sekund nato Francouzovi propadla střela Jana Daleckého – 3:0. Po čtvrthodině hry upravil Jan Dalecký po kombinaci při brejku na 4:0. V ten moment Francouz přenechal své místo Pancovi. Za okamžik ujel Bessonov, blafák do bekhendu však zakončil vedle. V 18. minutě při další přesilovce domácího týmu Panec chytil střelu Knotka z bezprostřední blízkosti.

Do druhé třetiny vstoupili hosté za neustávajícího povzbuzování svých fanoušků, kteří zanedlouho viděli po jednom neproměněném nájezdu na každé straně. Ve 25. minutě neuspěl Dalecký, ve 27. Bessonov. O minutu později chytil domácí gólman Martin Štěpánek Černého střelu od modré v početní výhodě. Ve 36. minutě se Bessonov dostal do úniku přímo z trestné lavice, Štěpánka ovšem nepropálil. V následující minutě už se Plzeňští dočkali snížení na 4:1, když Kubalík vyslal do samostatného nájezdu Martina Šimka, jenž nezaváhal. Druhou dvacetiminutovku tak sice Západočeši vyhráli, jenže od možného zvratu pořád byli hodně daleko.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté. Ve 42. minutě mohl snížit na dvoubrankový rozdíl Kubalík, ale jeho blafák do bekhendu Štěpánek skvěle vyrazil betonem. Ve 45. minutě hrála Plzeň 12 sekund ve čtyřech proti třem. Přestože byla v útočném pásmu, na branku nevystřelila. Naději na otočení skóre dal plzeňskému celku Karel Novák, jenž s pukem na holi přejel modrou a přesně vystřelil – 4:2. Ve 49. minutě hráli Plzeňští další přesilovku 4 na 3, jenomže znovu ne zrovna nejlépe. V 51. Panec pokryl puk před dotírajícím Eberlem. Definitivní rozhodnutí přišlo v poslední minutě, kdy si plzeňští trenéři nejprve vybrali oddechový čas a následně odvolali Pance z branky. Opuštěnou klec trefil zdálky 27 sekund před koncem Radko Gudas – 5:2.