Junioři získali první body, deklasovali Jindřichův Hradec 7:0

J i n d ř i c h ů v H r a d e c - Junioři: KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Lasselsberger Plzeň 0:7. Ve všech herních činnostech dokázali svého soka přehrát plzeňští junioři v zápase 2. kola juniorské extraligy. Na ledě Vajgaru Plzeňáci celkem pětkrát využili přesilovou hru, hattrick si připsal útočník Tomáš Kubalík, který je aktuálně autorem poloviny letošních gólů Plzně. Čtyřmi asistencemi se na výhře podílel Martin Holý (viz foto). V příštím zápase uvítají Západočeši na svém ledě ve čtvrtek Litvínov.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Škoda Plzeň

0:7
0:2, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Kubalík (Holý, Krajčík), 13. Heřman (Novák, Holý), 33. Špinka (Krajčík), 35. Kubalík (bez asistence), 39. Trojan (Holý, Heřman), 44. Kocman (Černý), 53. Kubalík (Holý, Černý). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 14:8, navíc Dolina a Jakerle (oba JHR) 10 min. OT a Netymach (JHR) do konce utkání. Využití: 0:5. Diváci: 100. Střely na branku: 18:35. Průběh utkání: 0:7.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Železný, od 41. minuty Kalčík - Valenta, Vácha, Palacký, Bakoš, Fiedler, Koumal, Zimmel, Netymach, Navrátil, Muška, Dolina, Uhlíř, Jakerle, Murgaš, Sladký, Kašpárek, Anděl, Týmal, Vavroch, Kamír.

Ulč - Martinec, Krajčík, Malý, Zeman, Kašpar, Boháč, Černý, Jindra, Novák, Holý, Kocman, Špinka, Trojan, Pitule, Heřman, Kubalík, Malý, Setikovský, Stránský

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Na hradecký stadion si našla cestu stovka diváků i přesto, že zápas mohli shlédnout zdarma. Aktivněji do utkání vstoupili hosté, již ve 2. minutě po ledě pálil Robin Malý. V zápětí si Vajgar zahrál premiérovou přesilovku, ale během ní Petra Ulče v hostující brance vůbec neohrozili. V rozmezí 5. a 6. minuty faulovali dva domácí hokejisté a Plzeň poprvé trestala. Tomáš Kubalík dvakrát vystřelil na domácí branku a teprve poté se třetím svým pokusem prosadil – 0:1. V této fázi utkání působili domácí více než zakřiknutým dojmem a z vlastní obranné třetiny se dostávali pouze za cenu vyhození. Ve 13. minutě to bylo již o dvě branky. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil Heřman. První vážnější akci domácích předvedl v 19. minutě Ondřej Jakerle, ale ani tentokrát nemusel Ulč zasahovat.

V minutě dvaadvacáté se domácí dostali do brejku 2 na 1, ale Uhlíř nedokázal přehodit ležícího gólmana a zahodil pravděpodobně největší šanci Vajgaru v celém dnešním utkání. O tři minuty projel celým hřištěm Adam Kašpárek, ale jeho sražená střela skončila hodně nad konstrukcí branky. O minutu později se k zakončení nedostal plzeňský Stránský. Ve 29. minutě provětral Železného lapačku Martinec. O dvě minuty později nebezpečně střílel opět Stránský, ale Radek Železný v domácí brance tentokrát svůj tým podržel. Jenže o dvě minuty později to bylo již o tři góly, když hradecký brankář neudržel jedovatou střelu a Ondřej Špinka měl snadnou pozici – 0:3. Další dvě minuty hry – další gól. Domácí obrana tak dlouho vyhazovala kotouč z obranné třetiny, až se ho ujal dorostenec Tomáš Kubalík a skóroval – 0:4. V závěru třetiny přidala Plzeň pátou branku další využitou přesilovkou. Autorem branky byl Martin Trojan.

Do třetího dějství se v domácí brance představil Tomáš Kalčík, ale své čisté konto udržel pouhé 4 minuty. Střela od modré čáry se otřela o jeho rameno a obloučkem padala do branky. Vše tečí ze vzduchu pojistil Jakub Kocman – 0:6. Ve 47. minutě se drze prodral před hradeckou branku Tomáš Pitule a domácí obrany se to jakoby vůbec netýkalo. V další přesilovce se hosté opět nastěhovali před branku Vajgaru a jen intuitivní zákrok obránce Jakuba Fiedlera zachránil před dalším gólem v síti. V tomtéž oslabení se na Ulče řítili v přečíslení 2 na 1 Kamír s Dolinou, ale ani jeden z nich nedokázal vystřelit. Skóre uzavřeli hosté v 53. minutě, když přesilovkovou kombinaci na jeden dotek zakončil Tomáš Kubalík. Zbytek zápasu se nesl vyloučením několika domácích hokejistů a dohráním zápasu už jen z povinnosti.