Z mizérie alespoň bod

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Bílí Tygři Liberec 1:2p. Po čtyřdenní pauze znovu pokračovala juniorská extraliga. Plzeňští mladíci na svém ledě přivítali hosty z Liberce. Diváci sledovali vyrovnaný duel, který byl chudý na šance a tím pádem i na góly. Z předváděné mizérie, ze které vynikla jen část poslední třetiny, vytěžili více hosté, když o jejich vítězství rozhodla Bártova branka z 62. minuty.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

1:2p
0:1, 0:0, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 46. Jindra (Setikovský) - 4. Kollmann (Vach, Kopic), 62. Bárta. Rozhodčí: Rejthar - Šmíd, Jelínek. Vyloučení: 7:7, navíc Heřman 10 min. osobní trest. Diváci: 90. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Halmoši – Boháč, Martinec, Zeman, Kašpar, Černý, Krajčík – Setikovský, Kolub, Jindra - Holý, Heřman, Šimán - Kubalík, Stránský, Sýkora – Kocman, Pitule, Špinka.

Nedvídek – Jaroměřský, Kollmann, Kajínek, Hrach, Pavlů , Hataš, Mrkvička, Pavlů – Bárta, Nevyhostěný, Bezděk - L. Tondr, Peřina, Langr – Vopálka, Liška, Krastenics – Kopic, Vach, Křišťán.

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Hned samotný úvod utkání přinesl první branku. Na výsledkové kostce svítil čas 3:44, když mezi kruhy zůstal sám nepokrytý Kollmann, jeho nepříliš důrazná střela přepadla přes Halmošiho beton za brankovou čáru a Severočeši šli do vedení. Poté diváci sledovali po jedné přesilovce na každé straně, když na trestné lavici poseděli Kocman a Martin Tondr, šance a tím pádem ani gólu se nedočkali. Až ve 13. minutě se o vzrušení postaral Heřman, když se dostal za libereckou obranu a svižnou střelou protáhl Nedvídka. O chvíli později měli Bílí Tygři další početní výhodu a zvýšit mohl Křišťán, jenže svoji dorážkou na domácího gólmana nevyzrál. O nic lépe si proti bránící čtveřici nevedli ani domácí, navíc Heřman pokazil rozehrávku a svoji chybu hasil faulem, když pak naštvaně sekl do branky, nebyla trestem jen zlomená hůl, ale také desetiminutové posezení u časoměřičů. Hlavním hrdinou nadcházejících momentů byl Halmoši, který zneškodnil několik jedovatých pokusů soupeře a poslal týmy do kabin za stavu 0:1.

Začátek prostředního dějství patřil Libereckým, Lasselsberger se takřka nedostal ze třetiny, Halmoši měl plné ruce a nohy práce, aby udržel plzeňské naděje nad vodou. Na předváděnou hru se nemohl dívat ani trenér Rulík a ve 25. minutě si vzal oddechový čas. Holý pak na Martinu Tondrovi vybojoval dokonce čtyřminutovou přesilovku, jenže ani ta k vyrovnání nepomohla, domácí si žádnou brankovou příležitost nevypracovali. Až v 35. minutě probudil Nedvídka ranou golfovým úderem Setikovský a aspoň připomněl, že Západočeši by se měli snažit vyrovnat. Hostům sice stačilo bránit, ale byli také nebezpeční, při jednom závaru se puk několik sekund potuloval po brankovišti a plzeňský brankář měl velké štěstí, že jej nakonec našel ve své výstroji. V 39. minutě byl ještě blízko brance Liška, jenže cestu puk do sítě nenašel, a tak byl i po druhé třetině stav 0:1.

I v posledních dvaceti minutách pokračovala hra obou týmů založená na dobrém pokrytí středního pásma a rozbíjení útoků soupeře hned v samotném počátku. S velkými problémy hledali útočníci cestu přes pozorné obrany. Jako blesk z čistého nebe tak přišla šikovná přihrávka Setikovského a následné vyrovnání Jindry. V 46. minutě se tak začínalo znovu od začátku. Šance obou týmů na rozhodnutí posílila dvojice vyloučení, která ale zůstala nepotrestána. Až při hře v plném počtu hráčů se v samostatném úniku objevil Křišťán, jenže svou střelou Halmošiho nemohl vystrašit. Tu Heřmana zase tečoval jeden z obránců do ochranné sítě, a tak se na rozdílový gól stále čekalo. A byl to znovu Heřman, který jej mohl vstřelit, dostal se totiž s pukem za ležícího Nedvídka, jenže pak už přesně zakončit nedokázal. Tutovku měl i Setikovský, svůj brejk také nedotáhl do vytouženého konce. Lasselsberger byl v těchto chvílích jasně lepší, týmy si prohodily role.

V prodloužení vsadili oba trenéři na útočnou kartu, radovat se nakonec mohl liberecký kouč Skrbek. Rozhodnout mohl již po minutě nastavení Kopic, když se řítil sám na Halmošiho, ten však souboj vyhrál. Prohrál až v 62. minutě s Bártou, jehož přesné zasunutí po obkroužení branky zajistilo Bílým Tygrům výhru.