Juniorka uspěla na ledě soupeře

J. H r a d e c - Junioři: KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Lasselsberger Plzeň 2:5. Plzeňští mladíci měli v dalším pokračování juniorské extraligy před sebou jasný cíl. Potřebovli zvítězit v Jindřichově Hradci. To se jim také poměrně hladce povedlo. Hlavními strůjci vítězství byli mladí útočníci Kubalík a Stránský, ktěří byli hned u čtyř z pěti branek.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Škoda Plzeň

2:5
0:1, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 35. Dolina (Jakerle, Valenta), 52. Kamír (Týmal) - 16. Stránský (bez asistence), 23. Krajčík (Stránský, Kubalík), 35. Jindra (Kocman), 40. Kubalík (Stránský, Sýkora), 57. Boháč (Kubalík). Rozhodčí: Antonín Jeřábek - Jan Drobílek, Jakub Svoboda. Vyloučení: 13:9. Využití: 1:2. Diváci: 85. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Trenčan - Valenta, Vácha, Palcký, Fiedler J., Slepička, Koumal, Dolina, Uhlíř, Jakerle, Murgaš, Sladký, Anděl, Týmal, Zich, Kamír, Janský, Novák, Slavík.

Halmoši - Martinec, Špiler, Krajčík, Malý, Zeman, Kašpar, Boháč, Černý, Jindra, Holý, Kocman, Trojan, Sýkora, Pitule, Benedikt, Heřman, Kubalík, Simán, Holub, Stránský.

Petr Zeman 0 0 0 1 4

Úvod zápasu patřil hostům, když v prvních několika minutách prověřili domácího gólmana Adama Trenčana. V 5. minutě hráli hosté první přesilovou hru a během ní nebezpečně střílel Lubomír Černý. Přesilovku si zahrál i Vajgar. Nesehrál ji špatně, ale do vyložené šance se Vajgar nedostal i přesto, že hrál 32 vteřin pět proti třem. Ve 13. minutě hráli domácí v šesti a v následné početní výhodě střílel od modré Martinec, ve vyložené šanci na kotouč nedosáhl Šimán. V 16. minutě neudržel Trenčan střelu od modré a Jan Stránský svou dorážku nepodcenil - 0:1. O minutu později ujel aktivní Šimán, ale domácí gólman mu pohotovým vyjetím znemožnil efektivní zakončení. Ve 22. minutě měli domácí velkou šanci k vyrovnání. Dominik Halmoši byl hodně mimo branku, Lukáš Uhlíř mohl z úhlu střílet na zcela odkrytou branku, ale místo zakončení zvolil přihrávku, na kterou nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Nedáš, dostaneš - z protiútoku zvýšil na 0:2 Kristián Krajčík. Ve 25. minutě nepropasíroval kotouč do brány Týmal. Ve 31. minutě byl hodně vidět plzeňský Kocman. Nejprve si nabruslil do volného prostoru mezi kruhy a Trenčan se musel ohánět, aby kotouč neskončil v brance. Kocman byl poté tvrdě, ale čistě atakován u mantinelu a jen ztěžka se zvedal. Ve 35. minutě předvedli hosté bleskovou kombinaci po vhazování a zcela volný Petr Jindra skóroval střelou nad beton ležícího Trenčana - 0:3. Uplynulo pouhých 37 vteřin a dočkali se i domácí. Po střele Váchy Halmošimu skákal kotouč po výstroji a Jakub Dolina neměl problém se zakončením - 1:3. Ve 38. minutě trefil tyčku Šimán. Půl minuty před druhou sirénou inkasoval Vajgar počtvrté. Střelou z úhlu využil přesilovku Tomáš Kubalík - 1:4.

Stejně jako v úvodu druhé třetiny, tak i na začátku té třetí měl Vajgar na svých holích tutovku. Halmoši operoval za brankou, kotouč projel brankovištěm, ale tísněný Jakerle na kotouč nedosáhl. Ve 45. minutě se do brejku dostali Kamír s Dolinou, ale ani tato akce gólem neskončila. V 50. minutě Vajgar hrál 61 vteřin dvojnásobnou přesilovku, Jakub Fiedler trefil tyč a již proti čtyřem Plzeňským se prosadil Jan Kamír - 2:4. Místo tlaku domácích přišly dvě zbytečné vyloučení a hosté přidali pátou branku. Dva Hradečtí se nechali vylákat k mantinelu do souboje o kotouč a tím vznikl obrovský prostor pro Dominika Boháče, který vyslal nechytatelnou bombu - 2:5. V závěru utkání si hosté pohlídali tříbrankový náskok a situace Vajgaru je zápas od zápasu horší a horší...