Junioři porazili Litvínov, Halmoši vychytal nulu

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 4:0. Dalším kolem pokračovala juniorská extraliga, plzeňští mladíci tentokrát v ČEZ aréně přivítali hosty z Litvínova. Lasselsbergere byl v téměř kompletní sestavě, nastoupili oba hráči vypomáhající A-týmu, Kubalík a Boháč. Mimo hru zůstal jen Setikovský. Cíl byl jediný – vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:0
1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Kocman (Martinec, Zeman), 38. Kubalík (Šimán, Stránský), 54. Šimán (Kubalík), 57. Jindra (Holub).
Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 9:10, navíc Holý 1O min. osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 81. Střely na branku: 43:34.

Halmoši – Martinec, Zeman, Boháč, Černý, Kašpar, Krajčík, Špiler - Kubalík, Stránský, Sýkora - Holý, Heřman, Šimán – Jindra, Kocman, Holub – Pitule, Malý, Trojan.

Fikrt – Panuška, Lomička, Gula, Martinka, Kubát – Nekvinda, Zima, Schön – Vrtek, Rindoš, Češka – Majer, Přeučil, Rais.

Petr Zeman 0 1 1 0 2

První šanci v utkání měli aktivnější domácí. Při přesilové hře čtyř proti třem si mezi kruhy najel Kašpar, jenže ani dělovou ránou na Fikrta nevyzrál. Lépe se vedlo Martincovi, který se sice z branky neradoval, ale ruce nad hlavou měl tečující spoluhráč Kocman. V čase 4:54 tedy vedli domácí 1:0. I nadále byl v útoku jediný tým a litvínovský gólman musel několikrát ukázat ty nejlepší zákroky. Litvínovští se připomněli až v 10. minutě, před Halmošim však bylo hodně horko, Zima a Majer dvakrát zle vystrašili brankáře Západočechů. Na druhé straně pro změnu zazlobil Stránský, ale ani jeho střela z bezprostřední blízkosti se neujala. A když střela Martinky z 19. minuty skončila jen na horní tyči, šli po dvaceti minutách plných faulů a přesilových her spokojeněji do kabin Plzeňští.

Druhé dějství začalo smolně pro Halmošiho, do kterého v plné rychlosti narazil Schön a domácí gólman měl co dělat, aby se následně zvedl z ledu. Naštěstí mohl pokračovat, a tak byl přímým svědkem parádní akce Kubáta, který si z postu obránce vyrazil na dlouhý výlet, prokličkoval celé hřiště a ztroskotal právě až na poslední překážce. Jinak urputná bitva příliš pohledných akcí nenabídla. Modrobílá hráz se stala pro chemiky nepřekonatelným problémem. Navíc v konci 38. minuty přišel jako slepý k houslím k druhé brance Kubalík. Talentovaný forvard se právě vracel z trestné lavice, najížděl před branku, když se k němu odrazila střela Šimána a nezbývalo než nataženou holí doklepnout puk do odkryté klece. Černožlutí pak již měli málo času na odplatu, a tak s ní museli počkat na třetí třetinu.

Lasselsberger ubránil hned v počátku poslední dvacetiminutovky oslabení, když u časoměřičů seděl Zeman, a nadále svou poctivou obranou nepouštěl Severočechy do žádné brankové příležitosti. Snad jen Raisova střela po příhře Rindoše mohla Halmošiho alespoň vystrašit. Naopak Plzeňští obrovskou šanci měli. V 46. minutě po chybě gólmana trefil tyč úplně prázdné branky Stránský. Jinak se keramici soustředili stoprocentně na bránění, dobře bruslili, atakovali a nenechali soupeře kombinovat. Za své nasazení si také vysloužili odměnu. V 54. minutě si vyměnili puk Šimán s Kubalíkem a prvně jmenovaný prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Zima, jenže i on ztroskotal na bezchybném brankáři. Další nápor zbrzdil svým faulem Lomička a definitivní pojistku přidal v čase 56:02 Jindra. Chvíli před koncem ještě spálil tutovku Špiler, ani sám Fikrt nevěděl, jak v pozici čelem k brance chytil ránu plzeňského beka. To však byl jen dílčí úspěch Litvínovských, z celkového vítězství se zaslouženě radovala Plzeň.