V parádním souboji byli šťastnější Východočeši

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Moeller Pardubice 2:3. Osm kol před koncem juniorské extraligy držel Lasselsberger pátou příčku a čekal jej souboj s Pardubicemi. Východočeši jsou osmí a živí již jen teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů, přesto byli mírnému favoritovi více než vyrovnaným soupeřem.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

2:3
0:2, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Novák (Kubalík, Martinec), 43. Stránský (Kubalík) - 8. Salava (Paučin), 18. Jindřich, 38. Semorád (Nakládal Rejzek). Rozhodčí: Dundr - Šmíd, Brejcha. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 132. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Halmoši – Černý, Špiler, Boháč, Zeman, Malý, Martinec, Krajčík - Setikovský, Kubalík, Novák – Heřman, Šimán, Stránský - Jindra, Holý, Sýkora – Trojan, Benedikt, Pitule - Kocman.

HC Dynamo Pardubice

Čaladi – Nakládal, Rejzek, Drtina, Kučera, Šindler, Poskočil, Šnejdr – Nykl, Kousal, Kaut – Bláha, Jindřich, Semorád – Salava, Šejba, Dobiáš – Paučin, Verner.

Petr Zeman 0 0 0 -1 0

Samotný úvod utkání nabídl hned několik dobrých příležitostí na obou stranách, za Pardubické se o vstřelení první branky pokoušel chytrou tečí Dobiáš a samostatným nájezdem Paučin, na straně Lasselsbergeru vynikl pěkným průnikem Stránský, všichni tři však puk do sítě nedotlačili. Až v 8. minutě ujel Salava a nekompromisní ranou propálil Halmošiho. Zároveň hosté přišli o Dobiáše, jehož svěšené rameno naznačovalo, že nejde jen o drobné zranění. Plzeňáci měli ryze herní starosti, ale pořádné. Když Kocman přehnal při oslabení důraz při napadání, museli hrát šestnáct sekund ve třech. Dvojnásobnou početní nevýhodu ustáli a šli za vyrovnáním. Jenže Boháč trefil jen tyč, Heřman minul a Novákovo sólo zmařil Čaladi. A tak platilo - Nedáš, dostaneš! V konci 18. minuty se Špiler srazil s jedním ze spoluhráčů a přikopl puk přímo do jízdy Jindřichovi, ten nezaváhal. Západočechy smolná situace nepoložila, ještě před přestávkou sehráli parádně přesilovkovou kombinaci a pro Nováka bylo snadné uklidit kotouč do zcela odkryté branky.

Plzeňští na svého soupeře hned z kraje prostředního dějství vlétli a ten nevěděl, kde mu hlava stojí. Domácí však své šance trestuhodně pálili. Heřman minul zcela odkrytou branku a Kubalík se sice pěkně protlačil před gólmana, pak jej ale neprostřelil. Červená obranná tvrz odolávala a občas vysílala jedovaté pokusy. Šindler jen o kousek přestřelil, když zůstal nepokryt na brankovišti. S přibývajícím časem se postupně hra vyrovnala a začalo se také jiskřit, několik tvrdých zákroků znatelně zahustilo atmosféru. V 36. minutě dostali krásnou nabídku hráči Moelleru, mohli hrát sto sekund v pěti proti třem. Faulem Bláhy se o ni po chvilce sami připravili, jenže pak si na plzeňskou stranu přisedl Špiler a byla tu přesilovka nevídané délky. Halmoši inkasoval v čase 37:30 po dorážce Semoráda a dále se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Bláha se vracel z trestné lavice dřív než poslední z potrestaných Západočechů a hned se ocitl v šanci, náskok ale svou střelou nenavýšil, proto byl po čtyřiceti minutách stav 1:3.

Domácí si cestu za vyrovnáním sami zkomplikovali, hned ve 41. minutě špatně střídali a museli pykat. Tedy jen dvouminutovým trestem, gól inkasovali Východočeši. Stránský správně odhadl, kdy vyrazit za pukem, proskočil mezi obránci a střelou z plné rychlosti propálil Čaladiho. Kontrovat mohl Salava, vyjel z rohu před branku, objel i Halmošiho beton, pak však nezasunul do odkryté klace. Diváci si v těchto chvílích museli připadat jak na Australian Open, hra se rychle přesouvala, šance střídala šanci. V 48. minutě rozezvonil tyč Bláha. Stejný hráč pak oslabil své družstvo a přihlížel tlaku modrobílých, Heřman ve výsledku minul. Když začínal závěrečný tlak Západočechů, ujel Jindřich a oni si jen oddechli, když těsně minul. Oba trenéři následně vyčerpali svůj time-out, trenér Rulík určil strategii na poslední okamžiky základní hrací doby. Plány vyšly, ke střele se Plzeňáci dostali, Pardubické však zachránil perfektním reflexivním zákrokem Čaladi. Pohledné utkání plné šancí i tvrdých osobních soubojů tak skončilo šťastněji pro hráče Moelleru, ti si odvezli tři body.

Vladimír Vimr (trenér Plzně): “Pardubice potrestaly naše dvě chyby a třetí gól přidaly při přesilovce pěti proti třem, pak se stáhly, jenže my jsme nedokázali využít šance, na jednu branku potřebujeme spoustu střel a příležitostí. Vyrovnat se nám už nepovedlo.“