Dorostenci nezaváhali ani v Ústí

Dorost: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Lasselsberger Plzeň 3:5. Plzeňský dorost pod taktovkou Jiřího Kučery kráčí dorosteneckou extraligou od výhry k výhře. V 5. kole si připsali Plzeňáci další tři vítězné body na ledě Ústí nad Labem, kde se čtyřmi kanadskými body blýskl Jan Kovář. Dorostenci Lasselsbergeru jsou v tabulce druzí o bod za vedoucím Rabatem Kladno. V příštím duelu přivítají Plzeňáci ve čtvrtek kladenského rivala Rabatu PZ.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Škoda Plzeň

3:5
2:2, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Šaršok (Řídel), 9. Chládek (Žák), 58. Janíček (Kozák) - 4. Hrbas (Šimek, Kovář), 5. Petr (Matějka), 25. Kovář (Šimek), 31. Kovář (Rutta, Ketner), 52. Šimek (Urbánek, Kovář). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:3. Diváci: 60. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5.

HC Slovan Ústí nad Labem

Petrásek - Šimanovský, Brož, Šulc, Dušek, Kubín, Mikula, Hříbal - Místecký, Chládek, Žák - Oulický, Richter, Janíček - Slavíček, Řídel, Šaršok - Pojezný, Kozák

Francouz - Ketner, Šimandl, Růžička, Štrunc, Hrbas, Jeřábek, Ruprecht, Rutta - Petr, Holeček, Strnad, Urbánek, Hošťálek, Vild, Kovář, Pacanda, Šimek, Jonák, Lev, Matějka

Martin Vild 0 0 0 1 2

Domácí hráli brzy přesilovku, ale faulem si ji o půl minuty zkrátili. Naopak hosté ji dokázali stoprocentně využít, když už po půlminutě početní výhody rozvlnil síť za Petráskem Hrbas. Neuběhla ani minuta, když se kolem Kubína obtočil Matějka, hosté se dostali do přečíslení a Petr poslal plzeňské hokejisty do dvougólového trháku. Domácí se vrátili do hry o další minutu později. Řídel nabil mezi kruhy Šaršokovi a ten z voleje snížil na 1:2. Vyrovnání přinesla 9. minuta. V přesilovce vystřelil Žák a Chládek nadvakrát dorazil. Hosté přidali a Lvíčata se jen velmi těžko dostávala ze svého obranného pásma. V 18. minutě měli hosté téměř minutu výhodu dvou hráčů v poli, vytvořili si drtivý tlak, ale domácí se dokázali ubránit.

Do druhé třetiny vlétli plzeňští jako blesk. Ve 22. minutě jeli ve 3 na 1 a Šimek orazítkoval břevno. Vzápětí si vyzkoušeli přečíslení 2 na 1 a od změny skóre domácí zachránil Petráskův vynikající zásah holí. Ve 24. minutě ujel v oslabení Janíček, posunul na Chládka, jehož zastavil Růžička jen za cenu faulu. Při následné hře ve 4 proti 4 vyrobili domácí příliš mnoho chyb ve vlastním obranném pásmu, ke kotouči se dostal Kovář a překonal Petráska - 2:3. Přesně v polovině utkání vypíchl opět Kovář puk Hříbalovi, ale nezakončil. Ve 31. minutě stačilo plzeňským mladíkům ukrojit z přesilovky pouze 25 vteřin, když Kovářovu střelu do růžku Petrásek vůbec neviděl - 2:4. Ve 34. minutě zahrozili opět i domácí, jejich pokusy ale zlikvidoval pozorný brankář hostí Francouz. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl ve 39. minutě Místecký. Proti jeho pokusu vytáhl brankář hostí výborný zákrok.

Třetí třetina byla ve znamení snahy domácích o zkorigování skóre a snahy hostí vstřelit pojišťovací gól. Hra se změnila spíše v boj o každý kousek ledu. Ve 42. minutě, v oslabení, vychytal Petrásek šanci Matějkovi. Hra se přelévala ze strany na stranu a přibývala vyloučení. Velké vzrušení přinesla 51. minuta. Velmi přísné posouzení zákroku Šulce u mantinelu přesně před domácí střídačkou neunesl domácí trenér a hosté dostali dvouminutovou výhodu dvou hráčů v poli. Lvíčata se srdnatě bránila, ale po 76 vteřinách, po střele Šimka, kapitulovala. Poslední změnu skóre v utkání přinesla 58. minuta. Přesně 1 vteřinu po vypršení trestu plzeňského Jeřábka našel Kozák na levém kruhu připraveného Janíčka, který z voleje do protipohybu ke vzdálenější tyči uzavřel účet utkání - 3:5.

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): "Ona ta tabulka trochu zkresluje, my jsme věděli, že Ústí mělo výborné zápasy. Třeba s Budějovicemi nebo tady se Slavií. Věděli jsme, že když takhle prohráli o jeden dva góly, že to nebude lehké. Chtěli jsme se na to připravit, ale za stavu 2:0 jsme to podcenili a málem se nám to nevyplatilo. Ústí dobře bruslilo a rozhodně to nebylo jednoduché. Ke konci už to sice bylo 4:2, 5:2, ale stále tam domácí měli dobré momenty. My musíme ještě zlepšit některé věci. Například zbytečně ztrácíme puk v obranné třetině."

Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Náš stálý problém je proměňování šancí. Na to se budeme muset zaměřit a dělat to častěji. Pokud by se dnes nějaká ta šance využila, asi by to takhle nedopadlo. Když už to bylo po první třetině 2:2, tam bylo skvělé, že jsme za tři minuty dokázali smazat to dvougólové manko, tak ve druhé třetině jsme udělali chyby a zbytečný faul, kdy jsme dostali góly. Ve třetí třetině jsem už nevydržel, protože to, co rozhodčí pískl, absolutně faul nebyl, a neudržel jsem nervy na uzdě. Poslal jsem kluky do třech a dostali jsme gól. Po zápase v Karlových Varech, kde si myslím, že jsme byli lepší, jsme to museli proházet. Mysleli jsme, že z toho něco vzejde, bohužel se to nepodařilo. Kluci jsou dost unavení, takže zítra dáme lehčí trénink a večer půjdeme na rehabilitaci."