Dorost porazil Hradec Králové a bodově se dotáhl na první Kladno

Dorostenci: HC VČE Hradec Králové - HC Lasselsberger Plzeň 2:6. Plzeňští dorostenci ve čtvrtek zavítali na královéhradecký led, kde o svém vítězství rozhodli až v poslední dvacetiminutovce. Po dvou třetinách neměli hráči Lasselsbergeru ještě nic jistého, nakonec ale dotáhli utkání do vítězného konce a za výhru 6:2 si připisují další tři body do tabulky týmů. První Kladno navíc zaváhalo na domácím ledě a Plzeňští se tak po čtvrteční výhře na první tým tabulky bodově dotáhli.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň

2:6
1:2, 1:0, 0:4

Branky a nahrávky: 4. Březina (Matějček, Němeček), 38. Němeček (Matějček) - 1. Kovář (Ketner), 13. Rutta (Kovář, Šimek), 49. Vild, 52. Petr (Zavřel), 53. Kovář, 55. Zavřel (Jonák, Pour). Rozhodčí: Ičisáková - Kis, Špringl. Vyloučení: 4:6, navíc Pacanda (PLZ) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 55. Střely na branku: 38:36.

Mountfield Hradec Králové

Blažek - Svoboda Ludvík, Měsíček, Gold, Karlík, Pánek, Svoboda Adam - Matějček, Šebek, Vlček, Zohorna, Březina, Zmítko, Jankovský, Němeček, Krause, Javůrek, Bohdanecký, Hadrava.

Francouz - Ketner, Pour, Růžička, Štrunc, Hucl, Hrbas, Jeřábek, Rutta - Petr, Holeček, Matějka, Vild, Kovář, Pacanda, Straka, Šimek, Zavřel, Jonák, Lev.

Marek Zavřel 1 1 2 1 0

Na změnu skóre se v Hradci Králové nečekalo příliš dlouho. Ihned po úvodním vhazování se totiž Plzeňští hráči dostali do útočného pásma a Jan Kovář trefil mezeru mezi Blažkovými betony střelou za modrou čárou. V tu chvíli časomíra ukazovala odehraných pouze 11 vteřin. Domácí však stačili bleskově odpovědět. Šance Jankovského ve třetí minutě ještě gólem neskončila, ale o minutu později už se Energetici radovali z vyrovnání. Ondřej Matějček našel milimetrovou přihrávkou z rohu kluziště volného Ondřeje Březinu. Jeho jediným úkolem bylo pevně přidržet hokejku, na kterou jeho spoluhráč mířil, což pro hradeckého centra nebyl problém. Hradečtí dokonce mohli strhnout vedení na svou stranu, ale Petr Krause z výhodné střelecké pozice skórovat nedokázal. Na druhé straně měl velkou příležitost střelec první branky Plzně Jan Kovář, ale rovněž svou šanci spálil. Lasselsberger se ale i přesto další branky dočkal. V přesilové hře si plzeňský bek Jan Rutta nabruslil až před Blažka a přesnou přihrávku Kováře krásně umístil pod horní tyč hradecké branky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kterým se povedlo několikrát dostat plzeňské hráče pod tlak. Největší šanci si vytvořil Hynek Zohorna, když se natlačil před brankáře Francouze, ale trefil pouze nůž jeho brusle. Zápas se pomalu překlopil do druhé poloviny a Plzeňští také dodali svému stylu hry více šťávy. Ve 32. minutě pálil z mezikruží Martin Vild, ale Blažek ho vychytal. O šest minut později se hosté sice radovali z branky, ovšem zbytečně. Vít Jonák totiž dorazil kotouč za Blažkova záda až po hvizdu rozhodčího. Přišla tak chvíle opět pro Energetiky. Ondřej Matějček si důrazně vyšlápl na plzeňského beka, obral ho o kotouč a chytře přenechal svému spoluhráči Pavlu Němečkovi, který zvolil lišácké zakončení na protější tyč.

Dosud vyrovnané skóre odpovídalo vyrovnané hře. Ve třetí třetině bylo ale vše jinak. Hosté se ještě jednou v utkání radovali zbytečně, když vstřelenému gólu Plzně předcházelo postavení mimo hru, ve kterém se ocitl sám střelec Jan Rutta. Paradoxně o výsledku utkání rozhodla Plzeň ve vlastním oslabení. Nejprve vypíchl kotouč na modré čáře Martin Vild hradeckému bekovi a sólo přes celé hřiště zakončil střelou pod víko Blažkovy branky. O několik minut později opět ve vlastním oslabení zvýšili Plzeňští zásluhou Adama Petra na 4:2. Vzápětí si trenér Hradce Králové Pavel Táborský vybral oddechový čas a již v 52. minutě poslal na led šestého hráče. Hradečtí tak hráli necelou minutu v šesti proti čtyřem hráčům soupeře. Z vypracovaného tlaku trefil dvakrát za sebou levou tyč Francouzovy branky Adam Svoboda. Druhý odražený kotouč se ale dostal na hůl Jana Kováře, který mířil směrem na prázdnou hradeckou branku. Ve chvíli, kdy se chystal zakončit, byl ale faulován. I přesto, že puk za brankovou čáru nedopravil, byla mu branka uznána - hlavní rozhodčí uplatnila pravidlo technické branky. V čase 54:41 ještě pečetil výhru Plzně tvrdou střelou Marek Zavřel.