Nešťastný závěr ukončil vítěznou sérii

Plzeňští hráči nedokázali dovést do vítězného konce výborně rozehrané utkání s Třincem. Keramika ještě osm minut před koncem vedla nad jedním z nejlepších mužstev na hřištích soupeřů o dvě branky, aby pasivní hrou a individuálními chybami nabídla Třinci šanci na zvrat. Třinec nabídnutou šanci využil a odvezl si z Plzně tři body za vítězství 5:4.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

4:5
1:0, 2:1, 1:4

Branky a nahrávky: 9. Duda (Jiří Hanzlík, Kořínek), 30. J. Straka (M. Dvořák, I. Vlček), 33. Andrašovský (Mazanec), 51. Kořínek - 32. Appel (R. Král, J. Boháč), 48. Skořepa (Marek, Zadina), 53. Gřegořek, 56. Zadina (Skořepa, Marek), 57. R. Král (Janků, Jánoš). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6422.

Barta - Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Výborný, Řezníček, Veber - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Kořínek, Z. Sedlák - Voskár, M. Straka, Volák

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Kuntoš, Gřegořek, Nosek, Gureň, L. Procházka, Slavík - Appel, R. Král, J. Boháč - Janků, Jánoš, Kolařík (41. Staněk) - Zadina, Marek, Skořepa

Plzeňští hráči nedokázali dovést do vítězného konce výborně rozehrané utkání s Třincem. Keramika ještě osm minut před koncem vedla nad jedním z nejlepších mužstev na hřištích soupeřů o dvě branky, aby pasivní hrou a individuálními chybami nabídla Třinci šanci na zvrat. Třinec nabídnutou šanci využil a odvezl si z Plzně tři body za vítězství 5:4.Keramika Plzeň, povzbuzená čtyřmi vítězstvími v řadě, vstoupila do utkání s Třincem aktivně, domácí hráči dobře bruslili a zatlačili svého soupeře do jeho obranné třetiny. Největší šance Keramiky v první pětiminutovce přišla paradoxně při hře v oslabení, kdy při vyloučení Dvořáka, nevyužil Volák brejk tři na jednoho. Hned o minutu později se v další slibné šanci objevil Michal Straka, nedokázal však dopravit do branky Lakosilem jen před sebe vyražené nahození Jiřího Vebera, který se do sestavy Keramiky vrátil po zranění. Uhodilo až v polovině deváté minuty. Kořínek vyhrál vhazování ve třetině Ocelářů, puk se dostal na hůl Hanzlíka, který švihem nahodil puk na branku Lakosila, ten puk opět pouze jen vyrazil, ale tentokrát jej již Radek Duda dokázal vrátit tam, kam si plzeňské publikum přálo - 1:0. Oceláři, kteří se spoléhali celý zápas na rychlé brejky, zahrozili až v jedenácté minutě, když si Zadina výborně nabruslil do pásma a jeho střela po ledě jen těsně minula branku. Keramici však i nadále měli více ze hry a vytvářeli si i šance, které však nedokázali proměnit, proto se již nic na stavu do konce první třetiny nezměnilo.

Na začátku druhé třetiny dohrávali Keramici přesilovou hru, ale nedokázali se v pásmu Třince výrazně prosadit, navíc mnoho nescházelo, aby sami inkasovali, když Veberovo zaváhání v rozehrávce málem potrestal Jánoš. Šance Jánoše byla předzvěstí zvýšené útočné aktivity Moravanů, kteří přidali na důrazu a hra se pomalu vyrovnávala. Třinec hrozil zejména útokem Zadina - Marek - Skořepa. Plzeň v těchto chvílích podržel, stejně jako v předchozích zápasech, brankář Bárta, takže skóre se neměnilo. K tomu došlo až ve 30. minutě a k radosti plzeňského stadionu, červené světlo svítilo opět za brankou Třince. Dvořák vysunul do brejku Josefa Straku, který nedal Lakosilovi šanci -2:0. Ve 32. minutě se skóre měnilo znovu, když Richard Král našel zpoza branky volného Appela, pro něhož nebyl problém překonat Bártu - 2:1. Odpověď Plzně byla jednoznačná a velmi rychlá. Mazanec zachytil rozehrávku Třince, našel mezi kruhy volného Andrašovského, který měl dostatek času, aby zamířil - 3:1.

Poslední dvacetiminutovka začala šancí Andrašovského, která však skončila na tyči. Brankáře Lakosila nepřekonal o šest minut později ani Duda, který se ocitl sám před třineckým gólmanem. Trest za neproměněné šance přišel ve 48. minutě, kdy Třinec využil přesilovou hru. Souhru celého útoku zakončil Skořepa, na trestné lavici seděl Andrašovský - 3:2. Plzeň poté opět dokázala zvýšit vedení na rozdíl dvou branek, když Petr Kořínek se štěstím proměnil brejk čtyři na jednoho - 4:2. To bylo však ze strany Plzně až do samotného závěru vše. Keramici přestali bruslit, aktivně napadat a individuálními chybami nabídli Třinci, aby se vrátil do hry. Ten nabídnutou šanci bohatě využil a během pěti minut otočil skóre ve svůj prospěch. Svými brankami se o to postupně postarali Gregořek, Zadina a Král.

Jaroslav Liška (Plzeň): "Do utkání jsme vstoupili dobře, neustále jsme vedli. O výsledku však rozhodla schopnost Třince riskovat a prosadit se i v koncovce. My jsme naopak po obdržení branky byli vždy velice pasivní."
Antonín Stavjaňa (Třinec): "Vstup do zápasu byl z naší strany vlažný a Plzeň toho využila k zisku dvougólového vedení. My jsme pořád dotahovali, ale v závěru se nám vyplatilo riskovat a rozhodla i šikovnost našich hráčů v koncovce."