Dorostenci uštědřili PZ Kladnu lekci

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC PZ Kladno 8:0. Domácí vlétli na svého soupeře s velikou parádou, za dvě minuty a devět vteřin mu nastříleli tři branky a do konce první dvacetiminutovky stihli vsítit další dvě. Kladenští nestačili ani v rychlosti, šikovnosti, dokonce ani v technice bruslení. Před inkasováním dvouciferného počtu gólů je ochránil jen jejich brankář. Dvěma góly se blýskl obránce Dan Růžička.

HC Škoda Plzeň - PZ Kladno

8:0
5:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 1. Šimek (Rutta), 2. Růžička, 3. Urbánek (Šimek), 16. Pour (Lev), 17. Růžička (Kovář), 32. Jeřábek (Růžička), 54. Kovář (Vild), 59. Lev (Hošťálek). Rozhodčí: Dominik - Brček, Sentenský. Vyloučení: 8:10 + Pacanda (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 41:18. Průběh utkání: 8:0.

Francouz - Pour, Rutta, Růžička, Jeřábek, Ketner - Vild, Kovář, Šimek - Petr, Jonák, Zavřel - Urbánek, Hošťálek, Pacanda.

PZ Kladno

Pucholt (3. - 17. Drbohlav) - Dostál, Slánský, Průcha, Jupa, Strachota, Krejčík, Končák - Ibl, Drda, Chadima - Osladil, Koubek, Čurda - Csanyi, Hofmeister, Suchánek - Matějka, Záleský, Kašák.

Marek Zavřel 0 0 0 1 0

Kdo se na úvodní buly tohoto zápasu opozdil, musel litovat. Domácí svému soupeři jasně dali najevo, že na vlastním ledě rozhodně body rozdávat nechtějí. Již po necelé minutě dojel Rutta puk, posunul na Šimka, který si se zakončením nedělal těžkou hlavu a bez problémů vsítil první gól. O čtvrt minuty vylétly ruce plzeňských hráčů znovu! Pucholt zaváhal ve svém brankovišti a Růžička napálil kotouč do zívající sítě. 2:09 - 3:0! Hostujícího gólmana z branky po ukázkové spolupráci se Šimkem vyhnal Tomáš Urbánek. První zákrok si Francouz připsal až v šesté minutě, kdy ho z uctivé vzdálenosti prověřil Krejčík. Ve čtrnácté minutě bylo v domácím pásmu nezvykle rušno, Jan Koubek si najel až před plzeňského gólmana, ten byl však pozorný. Josef Pour zvýšil v čase 15:59 již na 4:0! Aby toho na Kladenské nebylo málo, pátý zásah (a svůj druhý v tomto utkání) přidal Dan Růžička. V devatenácté minutě se domácí radovali pošesté, ale rozhodčí Dominik gól neuznal.

Hned v úvodu druhé třetiny se pokoušel individuálně přelstít Francouze Drda, ale brankáře nepřekonal. Suchánek ve své přesilové hře vybídl ke skórování Chadima, ale ten trefil jen dobře postaveného gólmana. Ve 32. minutě trefil v početní výhodě Josef Pour tyč. O chvilku později dorážel Hošťálek dvakrát pouze do brankáře. 31:56 - rychle využitá přesilová hra pět na tři, jako úspěšný střelec označen Jeřábek. I na konci této dvacetiminutovky byli daleko aktivnější domácí, ale ztroskotávali na hostujícím strážci svatyně.

Závěrečné dějství dohrávala obě mužstva jakoby jen z povinnosti. Domácí se snažili zvýšit své vedení a kladenští hokejisté připravit Francouze o stoprocentní úspěšnost zákroků. Modrobílí byli úspěšnější. Přestože se neujaly pokusy Poura, Šimka ani Petra, skóre se znovu měnilo na domácí straně! Precizně vyřešená situace dva na jednoho z repertoáru Martina Vilda a Jana Kováře znamenala sedmý přesný zásah v kladenské brance. V 58. minutě si Francouz svou vychytanou nulu před Kašákem ohlídal sám. Symbolickou tečku za kladenským trápením udělal minutu a osm vteřin před sirénou Jakub Lev, jenž trefil mezeru mezi gólmanovými betony.

Radek Kampf (trenér Plzně): Měli jsme dobrý nástup, během chvilky jsme vedli již tři nula. To soupeře srazilo do kolen. Kladno se pohybuje kolem posledního místa a sem přijeli zkusit něco uhrát. My jsme jim ale svým jasným rychlým vedením nedali šanci. Kluci začali v průběhu utkání hrát individuálně. Soupeř postupem času lépe bránil, proto jsme již výrazněji nezvýšili brankový rozdíl. Oceňuji u našich hráčů, že neztratili chuť hrát a nasazení.