Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

6:4
2:1, 4:0, 0:3

Branky a nahrávky: 1. Hudler (Sumerrauer, Klement), 17. Hudler (Klement), 23. Rezek (Heřman), 25. Vaniš (Rezek), 36. A. Ježek (Seidl), 39. Heřman (Vráblík, Rezek) - 20. Kovář (Rutta), 41. Kovář (Rutta), 46. Jeřábek (Hošťálek), 58. Vild (Rutta, Hucl). Vyloučení: 15:5, navíc Boška (CEB) 5 min. + DKU, Soudek (CEB) 5 min. + DKU. Využití: 1:4. Diváci: 48.

Banes Motor České Budějovice

Hnízdil - Makovský, Klement, Semrád, Dietz, Předota, Vráblík, Jank, Budina - Sumerauer, Hudler, Janeček - Heřman, Soudek, A. Ježek - Rezek, Marek, Vaniš - Javůrek, Seidl, Boška.

Francouz (25. Mazanec) - Rutta, Pour, Růžička, Ketner, Jeřábek, Hrbas, Hucl - Vild, Kovář, Šimek - Jonák, Zavřel, Petr - Urbánek, Sedláček, Pacanda - Strnad, Baxa, Polívka - Hošťálek.

Marek Zavřel 0 0 0 -1 0

Ve 31. pokračování dorostenecké extraligy na sebe narazily dva nejlepší celky této soutěže. První České Budějovice hostily na svém ledě západočeský Lasseslsberger. O vyrovnanosti týmů svědčí nejen shodný počet nasbíraných šedesáti bodů, ale i prozatímní vyrovnaná bilance vzájemných střetnutí, když pokaždé vyhrálo hostující mužstvo v poměru 4:3.

Ukazatel skóre se měnil již v první minutě utkání. Pouhých osmatřicet sekund stačilo Pavlovi Hudlerovi na to, aby projel plzeňskou obranou jako nůž máslem a zavěsil puk pod horní tyčku Francouzovi klece - 1:0. Utkání tak začalo velmi svižně, další vývoj však žádné gólové hody a strhující tempo, jak by se dalo předpokládat, nepřinesl. Oba gólmani se protáhli jen tu a tam při střeleckých pokusech z větších vzdáleností, anebo při ojedinělém útočném výpadu některého z mužstev. Na domácí straně to byl nájezd dvou hráčů na jediného obránce, který však Vaniš zakončil střelou do chráničů Francouze a na druhé straně kluziště narazil Kovář na v rozkleku pozorného Hnízdila. Při oné příležitosti Jihočechů ale plzeňský Růžička uplatnil krosček na dojíždějícího Marka a nabídl tak soupeří početní výhodou, který ji dokázal náležitě využít. Od modré napřáhl kapitán Klement a jeho ránu stačil včas sklepnout opět Pavel Hudler mimo dosah hostujícího brankáře. Poslední minuta úvodní části pak nabídla dva zajímavé momenty. První byl úsměvný, když se navzájem srazili čároví rozhodčí o oba se na chvíli ocitli v pozici ležmo na sobě. Ten druhý se stal radostným pro celek Lasseslsbergeru. Na rozdíl jediné branky půl minuty před první sirénou snížil ostrostřelec Jan Kovář - 2:1. Čtyřiadvacátým zářezem na pažbě si vedle svého kralování mezi střelci dorostenecké extraligy upevnil i pozici nejproduktivnějšího borce soutěže.

Ve druhé dvacetiminutovce předčili Jihočeši svého soupeře snad ve všech herních činnostech, což se do značné míry projevilo i na skóre. V prostřední části dali domácí mladíci Plzni čtyři góly a zcela ji tak ovládli. Třetí zápis do střelecké listiny nejdříve z nenápadné akce obstaral Josef Rezek, když poslal puk po ledě až do branky – 3:1. Chvíli na to zvýšil Marek Vaniš v době, kdy hlavní rozhodčí signalizoval trest pro hráče Lasselsbergeru. Českobudějovický útočník se prosmýkl až před Francouze a rychlým švihem jej vyhnal z branky – 4:1. Plzeňští pak měli výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem, nevyužili ji a naopak sami opět inkasovali. Z prostoru pravého kruhu pro vhazování vyslal takovou žabku směrem na branku Aleš Ježek, jeho nahození se otřelo o levou tyčku a zapadlo za brankovou čáru. Vystřídavší brankář Marek Mazanec však ale rozhodně neměl svědomí čisté. Zkázu Západočechů ve druhé třetině dokonal minutu a půl před jejím skončením Radim Heřman, jenž uklidil pošesté puk do sítě, když jej Mazanec po střele Vráblíka od modré vyrazil přímo před něj – 6:1.

Snad celá poslední třetina se odehrála v obraném pásmu Budějovic, což zapříčinily především dvě pětiminutová vyloučení a následné tresty do konce utkání domácích hráčů Bošky a Soudka, v obou případech za vražení na hrazení. Pro Robina Soudka to druhý předčasný odchod pod sprchy z posledních dvoou utkání. Lasseslbergeru se ale povedlo snížit již v úvodu třetiny, to se při dohrávané přesilovce neprosadil nikdo jiný než Jan Kovář - 6:2. Poté do vývoje utkání hlasitě vstoupila až přílišná nedisciplinovanost českobudějovického mužstva, které v podstatě celé třetí dějství nehrálo v pěti hráčích na ledě. V dalším průběhu přidali hosté ještě dva přesné zásahy, když ještě mnoho přesilovek, až už klasických nebo dvojnásobných nevyužili. Nejdříve trestal prohřešky již zmíněného Bošky a Vráblíka Jakub Jeřábek, jenž zamířil od modré čáry přesně k levé tyčce Hnízdilovy klece – 6:3. V další dvojnásobné převaze pak však Martin Hnízdil vytáhl ze svého repertoáru zákrok z kategorie těch zázračných, když lapil kotouč směřující do sítě po krásné spolupráci plzeňských Kováře a Vilda. I Martin Vild se ale nakonec podepsal pod scénář duelu. Definitivní podobu výsledku vtiskl opět ve zvýhodněné přesilovce po krásné kombinaci, kdy zakončoval do zcela prázdné klece – 6:4.

Václav Červený (České Budějovice): V dnešním utkání nám vyšla druhá třetina, po které jsme se dostali do vedení 6:1. Pak jsme ale soupeři nabídli řadu přesilovek, přičemž Plzeň je právě pověstná svými nejlepšími přesilovkami ze všech mužstev soutěže. Jednoznačně nás zklamali někteří hráči, protože takhle nedisciplinovaně se hrát nedá, i když se vede větším rozdílem.

Radek Kampf (Plzeň): O vývoji utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme dostali čtyři góly a pak ten výsledek už jen prakticky korigovali. Jinak to bylo samozřejmě hodně důrazné utkání. Podle mě hrál soupeř na hranici únosnosti a rozhodčí mu pískal každý druhý, třetí faul, který viděl. My odsud odjíždíme se třemi zraněnými hráči, což také výsledek značně ovlivnilo.