Prodloužení série nezabránil ani Třinec

Keramika si dokázala poradit i s celkem Třince a svoji vítěznou sérii prodloužila již na sedm zápasů. V dnešním zápase ji k tomu pomohla opět skvělá disciplinovaná hra celého mužstva v čele se skvělým Liborem Bartou. Tímto vítězstvím se Keramika posunula již na šesté místo v tabulce.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

1:3
1:1, 0:1, 0:1

12. Zadina (Jančařík, R. Král) - 4. Brabenec (Vostřák, Krátoška), 21. Andrašovský (Dvořák), 47. J. Straka. Rozhodčí: Souček - Frühauf, Charvát. Vyloučení: 6:7. V oslabení: 1:0. Diváci: 3617

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Jančařík, Gřegořek, D. Nosek, Gureň, L. Procházka, Slavík - Zadina, R. Král, L. Vlček - Janků, Jánoš, Meluzín (41. Hašek) - Zdráhal, Marek, Skořepa.

Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Duda, M. Straka, Z. Sedlák.

Keramika vstoupila do utkání s Třincem aktivně a již ve 4. minutě se dostala do vedení, když se poprvé od svého přestupu do Plzně trefil Kamil Brabenec. Oceláři měli velkou možnost ke srovnání stavu v 7. minutě, když hráli 35 sekund přesilovku 5 proti 3. Plzeňané se však ubránili. Ke změně skóre tak došlo až ve 12. minutě, když se po přihrávce Richarda Krále trefil bekhendem Zadina. V závěru prvního dějství se v šanci ještě octil Josef Straka, ale na stavu se již nic nezměnilo.

Hned v první minutě druhé třetiny se ke slovu opět přihlásil první útok Keramiky. Michal Dvořák vystřelil, puk se od tyčky odrazil mezi kruhy k Dušanu Andrašovskému, který střelou nad ledem poslal Plzeň do vedení. Domácí se poté snažili o vyrovnání, ale proti dobře bránícím Západočechům se nemohli prosadit. Nejblíže k vyrovnání měli ve 34. minutě, ale Slavíkova střela skončila jen na tyčce brankáře Barty. Hned z protiútoku se připomněl Vostřák, ale Lakosil byl na místě. Tři minuty před druhou sirénou ohrožoval Bartu bekhendem Janků, ale plzeňský gólman se překvapit nenechal..

Ve třetí třetině se již na třineckém ledě hrál úporný hokej, který nedával příliš prostoru pro kombinaci. Plzeň výborně bránila střední pásmo a vyrážela do protiútoků. Ve 47. minutě vyhrál Josef Straka vhazování, zmocnil se puku, prokličkoval třineckou obranou a střelou pod víko dal výsledku konečnou podobu.

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Sehráli jsme nešťastné utkání, v němž jsme doplatili na individuální chyby, které soupeř trestal brankami. Obě mužstva si vytvořila minimum šancí. Zatímco my je nedokázali proměnit, soupeř ano. Naši hráči se nevyrovnali s hrou Plzně založenou na držení a hákování na hranici regulérnosti."

Radek Kampf (Plzeň): "Do utkání jsme vstupovali s obavami, ale dali jsme první gól a trochu se uklidnili. Podařilo se nám vykrývat střední pásmo a pochytat rychlé útočníky Třince. Důležité bylo, že jsme dokázali uhlídat první třinecký útok a zejména Richarda Krále."