Liberec si v přípravě připsal vítězství

L i b e r e c - Modelové utkání v Liberci dopadlo lépe pro domácí tým. Ten si připsal výhru 8:4, výsledek však nebyl tím nejdůležitějším. Severočeši si hlavně chtěli vyzkoušet rozmanité situace, kterým by mohli v play-off čelit. Lasselsberger se představil bez řady opor a jen se třemi útoky. V půlce utkání se navíc mezi tři tyče místo Málka postavil Štelmach. Západočeši si připsali alespoň výhru v sérii pěti samostatných nájezdů, když se trefili Sakata a Fabuš.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

8:4
1:0, 5:1, 2:3

Branky a nahrávky: 4. Pabiška, 27. Novák (Žabka), 34. Procházka (Hruška), 36. Vaic (Šachl), 38. Plodek (Víšek), 40. Pabiška (Moravec), 47. Procházka, 57. Pabiška - 27. Kracík, 46. Šaffer, 47. Pulpán (Důras), 53. Důras (Kracík). Rozhodčí: Kubeš - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 0:7. Využití: 1:0.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Žabka, Kočí, Derner - Dušek, Pletka, Klimenta - Plodek, Víšek, Vaic - Šachl, Novák, Procházka - Pabiška, Hruška.

Málek (30. Štelmach) - Dobrovolný, Čakajík, Čech, Vobořil, Pulpán - Důras, Kracík, Adamský - Fabuš, Šaffer, Sakata - Heřman, Kepl, Hobl.

Jako první zahrozil v dnešním přípravném zápase z levé strany Vaic, Málkovy betony sklaply včas. Ve 2. minutě se do šance dostal po přiťuknutí Plodka Víšek, ani on však neuspěl. O dvě minuty později už se domácí dočkali, při signalizované výhodě najel před Málka Pabiška a střelou do horního růžku nedal plzeňskému gólmanovi šanci! V 6. minutě neuspěl Vaic a následně ani Novák. V úvodu druhé poloviny první části se domácím naskytla bezmála dvouminutová dvojnásobná přesilovka, během které však na Málka nevyslali žádnou střelu a na konci ještě nechali uniknout Šaffera, s jehož bekhendovou střelou si ovšem domácí gólman poradil. Na další šanci si hrstka nejvěrnějších musela počkat až do 17. minuty, to se do úniku dostal domácí Vaic. Na Málka však nevyzrál. O chvilku později se ve velké šanci objevili na druhé straně Důras s Kracíkem, první jmenovaný však Hniličku neprostřelil. Krátce před první sirénou nezakončil své sólo Klimenta.

V druhé části prověřil jako první Málka Jiruš, plzeňský gólman byl však na místě. Ve 24. minutě se do dobré šance dostávali Důras s Kracíkem, akce však skončila nepřesnou přihrávkou centra hostí. O minutu později nevyužil dobrou šanci Klimenta. Ve 27. minutě zahrávali hosté první přesilovku. A po devíti vteřinách prostřelil Hniličku po ideální přihrávce Pulpána Kracík! Pár vteřin po vyrovnání však znovu strhnul vedení na stranu domácích pěknou střelou do růžku Novák! V polovině zápasu vystřídal Málka Štelmach. Toho jako první vyzkoušel ve 32. minutě zprava Víšek. O minutu později už Štelmach kapituloval, na kličku Procházky byl krátký! V 36. minutě nastřelil Šachl při přesilovce jen tyč. Ovšem následná kombinace už gólem skončila, přes ležícího Štelmacha skóroval Vaic! Dvě minuty před koncem druhé části rozvlnil síť za plzeňským gólmanem po přihrávce Víška přesnou trefou Plodek. Na 6:1 zvýšil ještě před přestávkou Pabiška po asistenci Moravce.

První vážnější šancí ve třetí části byla v 45. minutě střela Pletky, která však mířila těsně nad branku hostí. O minutu později obral o puk v libereckém pásmu Krsteva Šaffer a bekhendovou střelou zblízka Hniličku překonal! Ve 47. minutě snížil na 6:3 po Důrasově přihrávce Pulpán! Od 50. minuty hrály týmy po vzájemné dohodě ve čtyřech na obou stranách. V následné přesilovce 4 na 3 neprocpal puk za Štelmacha Žabka a následně na druhé straně nepřekonal v obdobné situaci Hniličku Čech. Po další šanci už se Západočeši radovali, ještě v oslabení snížil na 7:4 po asistenci Kracíka opět Důras. V 55. minutě nezužitkoval pěknou přihrávku Pletky liberecký Šachl. 3 minuty před koncem zkompletoval hattrick a skóre utkání uzavřel Lukáš Pabiška!

Následně si ještě dnešní soupeři vyzkoušeli trestná střílení, v těch se domácím nedařilo, když neuspěl ani jeden z exekutorů, přičemž pokusy Pletky a Plodka skončily těsně před brankovou čárou. Na druhé straně překonali Hniličku Sakata a Fabuš.