PLZ - TRI 5:2 - Plzeň oplatila Třinci porážku z úvodního zápasu

P l z e ň - Domácí rozhodli o svém vítězství na konci první třetiny, kdy během pěti minut vstřelili tři góly. Další dva zásahy přidali Plzeňáci ve 38. minutě při dvojnásobné přesilovce. V poslední třetině už pouze kontrolovali své vedení a nedovolili Třinci zdramatizovat zápas. Stav série je po prvních dvou zápasech 1:1.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

5:2
3:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Zavřel (Rutta, Petr), 19. Kubalík (Pour), 20. Kovář (Pour), 38. Stránský (Boháč), 38. Kubalík (Kovář) - 31. Martyčák (Pavlík), 48. Uher (Rajnoch, Martyčák). Rozhodčí: Pešina - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:10, navíc Boháč (Plzeň) a Marosz (Třinec) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 250. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Francouz - Ketner, Pour, Růžička, Boháč, Hucl, Jeřábek, Rutta, Petr, Stránský, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Vild, Kovář, Pacanda, Šimek, Zavřel, Jonák, Lev

HC Oceláři Třinec

Marek - Rajnoch, Gittwald, Teper, Špaček, Pavlík, Vojta, Ostřížek, Toman, Hamrozi, Bajtek, Uher, Kubiš, Martyčák J., Lucák, Marosz, Samek, Kovalský, Martyčák T., Rufer

Marek Zavřel 1 0 1 1 2

Úvod utkání se nesl ve znamení řady vyloučení. Třinec si hned z úvodu zahrál dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. Tu však domácí ustáli. Poprvé zahrozil Třinec až v přesilové hře čtyř proti třem. Agilní útočník Jakub Martyčák dvakrát nebezpečně vypálil na Francouze z mezikruží. V dalším oslabení Plzně pronikl domácí Zavřel do útočného pásma a třineckého gólmana Marka střelou z dálky sice překonal, ale puk jen rozzvonil brankovou konstrukci. V 16. minutě od modré lajny vystřelil domácí Rutta a Marek puk odrazil do strany, kde už byl připraven Marek Zavřel, aby kotouč doklepl za bezmocného gólmana. Dvě minuty před koncem úvodní třetiny putoval na trestnou lavici hostující Ostřížek. Neodpočinul si však dlouho. Plzeň početní výhodu zužitkovala za 12 vteřin. Tomáš Kubík si několikrát vyměnil puk s Pourem, pak vystřelil z první a propálil vše, co mu stálo v cestě. Třinec se však v závěru třetiny nepoučil a opět se nechal vyloučit a opět za to pykal. Když na trestné lavici seděl třinecký Špaček, vystřelil od modré Pour a Jan Kovář dorazil puk pod horní tyč.

Do druhého dějství nastoupila Plzeň zásluhou tří branek v závěru první třetiny nabuzená. Ve vlastním oslabení ujel do brejku Kovář. Pokusil se neúspěšně o blafák, ale byl faulovaný Tomanem, za což putoval třinecký zadák na trestnou lavici. V polovině utkání Třinec vykřesal kapičku naděje, když při signalizovaném vyloučení plzeňského obránce doklepl Jakub Martyčák puk za gólmana Francouze. Další úder zasadila Plzeň Třinci opět v závěru třetiny. Při signalizované výhodě pro domácí poslal Boháč přihrávku na Jana Stránského, jenž bez přípravy vypálil a trefil horní růžek třinecké branky. A ještě na sklonku 38. minuty předvedli domácí bleskovou akci. Jan Kovář vyhrál buly v útočném pásmu a okamžitě předal puk k volnému Tomáši Kubalíkovi, jenž si už věděl rady, jak na Marka vyzrát.. Střelou pod horní tyč získal pro domácí čtyřgólový náskok a hlavně přinesl možnost klidného vstupu do poslední třetiny.

V závěrečném dějství ještě zkorigoval skóre utkání na 5:2 ve prospěch Plzně třinecký Dominik Uher, ale domácí mladíci více svému soupeři již nedovolili a v klidu kontrolovali zbytek hrací doby. Po nešťastném rozuzlení v prvním utkání, srovnala Plzeň krok a vyrovnala stav série na 1:1. Další dvě utkání se hrají v Třinci v sobotu a v neděli.

Radek Kampf (trenér Plzně): „Po nevyvedeném včerejšku jsme klukům řekli, ať na to zapomenou a že play-off se hraje s pokorou k soupeři, abychom je nepodcenili. Dneska byla hra úplně jiná, měli jsme lepší pohyb, více jsme se dostávali do střelby a to rozhodlo.“