PLZ - TRI 4:0 - Dorostenci drama nepřipustili a s přehledem zvládli rozhodující duel čtvrtfinále!

P l z e ň - Až páté utkání mělo rozhodnout boj dorostenců plzeňského Lasselsbergeru s třineckými Oceláři. Do utkání vstoupili modrobílí aktivně a dlouho nepouštěli Slezany z obranné třetiny. Úvodní tlak přetavili v přesilovou hru, ve které paradoxně mohli hned dvakrát skórovat hosté, ale v brance Západočechů stál Pavel Francouz. V kritických okamžicích podržel spoluhráče a dál se už hrálo podle západočeských not. Po úvodní brance Marka Zavřela v 6. minutě se domácí uklidnili a ve druhém dějství duel rozhodli zásahy Jana Kováře a Tomáše Kubalíka, který v třetí části dal výsledku zápasu konečnou podobu. Po vyzrálém výkonu se dorostenci těší na boje o titul!

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

4:0
1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Zavřel (Hošťálek, Petr), 22. Kovář (Stránský), 25. Kubalík (Vild), 55. Kubalík (Stránský). Rozhodčí: Bolina - Bláha, Bejček. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: .

Francouz - Ketner, Pour, Růžička ("A"), Boháč, Hucl, Hrbas, Jeřábek, Rutta - Petr ("A") Stránský, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Vild, Kovář, Pacanda, Straka, Šimek ("C"), Zavřel, Jonák

HC Oceláři Třinec

Marek - Rajnoch, Gottwald, Teper, Špaček ("A"), Pavlík, Vojta, Ostřížek, J. Toman, Kania - Hamrozi, Bajtek, M. Toman, J. Kubiš, J. Martyčák, Lucák, Marosz, Samek, Kovalský, T. Martyčák, Rufer

Marek Zavřel 1 0 1 1 0

Úvod posledního a rozhodujícího čtvrtfinálového duelu se nesl ve znamení značné nervozity z obou stran. Domácí Plzni se hned ve třetí minutě utkání naskytla možnost přesilové hry, ale tu zahrála jak nejhůř mohla. Šanci si nevytvořila žádnou, zato Třinec mohl ve vlastním oslabení dvakrát udeřit. Nejprve v samostatném úniku nepropálil Francouze Marosz a záhy po chybě v útočném pásmu Plzně ze Třinec dostal do přečíslení dva na jednoho. Zakončoval Kubiš, trefil však Francouzův připravený chránič. Plzeňská rozháranost však byla rychle ukončena. V šesté minutě se Plzeň ujala vedení. Petr zavezl puk do útočného pásma, předal jej Hošťálkovi, ten vypálil a Marek kotouč vyrazil přímo před Marka Zavřela, jenž už spolehlivě dopravil puk do sítě.

Do druhé třetiny nastoupila Plzeň o jednoho hráče v poli víc, jelikož David Marek dostal na sklonku úvodního dějství dvě trestné minuty za zdržování hry. A příležitost nerovnoměrného počtu hráčů na ledě domácí dorostenci sice nezužitkovali, ale krátce poté, kdy se Třinci vrátil pátý hráč z trestné lavice, se mohli radovat. Střelu Stránského Marek zlikvidoval. Puku se ovšem zmocnil ještě v brankovišti Jan Kovář, jenž jej dorazil za bezmocného gólmana. Plzeň i nadále těžila z povedeného vstupu do prostřední části hry. Ve 25. minutě se v rohu kluziště zmocnil puku Tomáš Kubalík, vyjel si obloukem před branku, zbavil se jednoho obránce a z mezikruží propálil gólmanovy betony. V polovině mohl zvýšit náskok Jan Kovář. Protáhl se kolem třineckého gólmana, ale puk pouze orazítkoval konstrukci třinecké branky. A ještě před koncem druhé třetiny další tyčku přidal i Marek Zavřel.

Do třetí třetiny již nastoupila Plzeň ve velké herní pohodě. Víceméně kontrolovala hru, soupeře nepustila k žádné šanci. V 53. minutě se domácí mohli opět radovat, ale puk rozvlnil síťku v posunuté kleci, tudíž branka uznána být nemohla. Třinec už pociťoval bezmoc a začal tropit fatální chyby. Po jedné z nich, když obránce chyboval na modré čáře, se dostal do brejku Jonák, ale gólman Marek mu vypíchl hokejkou kotouč. Za minutu se však Plzeňští již mohli radovat. Stránský dojel puk do rohu kluziště, okamžitě jej nahrál před branku, kam si sjížděl Tomáš Kubalík a z první vypálil z dost ostrého úhlu, ale přesně. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě a tím udělal tečku za vydařenou čtvrtfinálovou sérií.

Radek Kampf: "Byl to zápas o vše. Hráče jsme upozorňovali, že ten poslední krok je nejtěžší. Ovšem od počátku jsme byli lepší, měli jsme spoustu šancí. Jen je škoda, že výsledek neskončil větším rozdílem. Zasloužili bychom si to. Od třineckého trenéra jsem už zjišťoval nějaké zprávy o Vítkovicích. Mají několik šikovných hráčů. Některé mám v reprezentaci do šestnácti let, takže je znám. Jinak informace sbírám z internetu."