PLZ - ZNO 5:2 - Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství!

P l z e ň - Hokejisté Lasselsbergeru dokázali uhájit svojí neporazitelnost i proti Znojmu. Vyhráli tak čtyři utkání v řadě a v tabulce Tipsort Cupu mají plný počet bodů. Dnešní utkání rozhodla již první třetina, kterou Plzeňští vyhráli 3:0 a také schopnost využít přesilové hry. V závěrečné třetině navíc zpestřil utkání pěstní souboj Adamského s Kotaškou a Dobrovolného se Svobodou.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

5:2
3:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Dobrovolný (Laš), 17. Divíšek (Laš), 19. Fabuš, 37. Šindel (Mazanec), 39. Ludvík (Čakajík) - 23. Meidl (Erat), 56. Kucharczyk (Štach). Rozhodčí: Wurtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:12, navíc Adamský, Dobrovolný - Kotaška, Svoboda 5 + trest do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 1650. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

HC Škoda Plzeň

Málek (Halmoši) - Čakajík, Dobrovolný, Cartelli, Dresler, Jasečko, Nikolov, Martinec, Mazanec - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Šimek, Kocman, Šimán - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš.

Orli Znojmo

Kameš (Müller) - Chmelíř, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Jareš, Tesařík, Štach, Švrček - Plášek, Haman, Kucharczyk, Selingr, Svoboda, Padělek, Demel, Meidl, Erat, Růžička, Procházka, Čachotský.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, na nichž jakoby se nepodepsala dlouhá cesta takřka přes celou republiku. I první šance šla na jejich konto - Růžička se prosmýkl mezi dvěma hráči a ztroskotal až na Málkovi. V páté minutě poprvé zahrozili domácí, Martin Adamský pálil tvrdě z ostrého úhlu jen do připraveného Kameše. V čase 4:58 již ale vylétly Plzeňským ruce nad hlavu - Dobrovolný využil první přesilovou hru zápasu prudkou přesnou střelou. Při následující početních výhod domácích minul zívající branku Divíšek, kterého poté napodobil Ludvík. Při signalizovaném dalšího znojemského trestu proměnil ponechanou výhodu kapitán modrobílých Tomáš Divíšek. Aby toho na hosty nebylo málo, jako třetí se do statistik utkání zapsal v devatenácté minutě ostrostřelec Peter Fabuš a uzavřel účtování první třetiny.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji Znojemští Orli a jejich snaha tentokrát již byla korunována kontaktní brankou. Václav Meidl se protáhl od modré až před Málka a dlouhou kličkou ho překonal. Nevýraznou prostřední část zápasu oživilo až duo Padělek, Svoboda, proti kterému musel Málek vytáhnou bravurní zákrok. O minutu později byl plzeňský brankář překonán, ale zastoupila ho konstrukce branky. A pak překvapivě udeřili domácí. Adamský z vlastního obranného pásma našel přesnou přihrávkou na útočné modré číhajícího Šindela, který mezi nohama Kameše zvýšil na 4:1. David Ludvík v samém závěru třetiny poslal další "pozdrav" do znojemské kabiny - využil po Čakajíkově přihrávce další přesilovou hru.

V poslední části diváky nejvíce nadchla boxerská vložka v podání Adamského a Kotašky. Plzeňský útočník z ní vyšel vítězně, nebo alespoň uchránil více ze své výstroje. Při bitce totiž Kotaška ztratil dres, který našel až při předčasném odchodu do kabin. Martin Adamský byl potrestán stejně. Šarvátka nakopla ale více hosty, a tak musel proti osamoceným útočníkům z Moravy čarovat Málek. V 56. minutě přesto kapituloval podruhé. Radim Kucharczyk šikovně tečoval Štachovu střelu od modré. Diváky pak potěšil Dobrovolný se Sobotkou, kteří si také střihli pěstí zápas, který opět odměnil rozhodčí pěti minutami plus trestem do konce utkání.

Ohlasy trenérů

Jiří Kučera (trenér Plzně): Kladně hodnotím první třetinu, ve které jsme dokázali využít přesilové hry. Naopak se mně nelíbilo prvních deset minut druhého dějství, ve kterém jsme polevili a nechali Znojmo převzít otěže. Poté se hra ale opět vyrovnala. Výsledek v přípravě nic moc neřeší. Ale já jsem spokojený, kluci hráli dobře. Až na těch zmíněných deset minut ve 2. třetině.