ZNO-PLZ 7:3 - Cesta pohárem skončila

P l z e ň - Hosté dnes přijeli do Znojma ve velmi oslabené sestavě, protože již zítra se vydává plzeňský Lasselsberger na dlouhou cestu do Dánska. Přesto měli Západočeši o co hrát. Jakýkoliv bodový zisk by je posunul do semifinále Tipsport Hockey Cupu. Naopak domácí hráči již měli jisté třetí místo v tabulce skupiny B a mohli utkání odehrát v poklidu. A to se jim také vyplatilo. Do poloviny utkání si vypracovali si čtyřgólový náskok, který, i přes velkou snahu hostujících mladíků, nakonec udrželi. Do semifinále hokejového poháru tak díky lepšímu skóre postupují hráči Českých Budějovic.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

7:3
1:0, 3:2, 3:1

Branky a nahrávky: 14. Padělek (Jareš), 21. Erat (Dopita), 24. Kucharczyk (Beroun), 26. Procházka (Padělek), 48. Selingr (Bičánek), 53. Mojžíš (Růžička), 60. Selingr (Plášek) - 38. Vampola (Dobrovolný), 40. Laš (Vampola), 54. Vampola (Laš). Rozhodčí: Jeřábek - Skopal, Křivský. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:2. Diváci: 908. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Orli Znojmo

Kameš (Trvaj) - Bičánek, Kotaška, Tesařík, Mojžíš, Štach, Chvátal, Jareš - Selingr, Demel, Dopita, Erat, Plášek, Beroun, Kucharczyk, Procházka, Meidl, Padělek, Čachotský, Růžička

HC Škoda Plzeň

Štelmach (Halmoši) - Dobrovolný, Dresler, Mazanec, Martinec, Kořínek, Rutta, Špiler, Pour - Dvořák, Šindel, Matějovský, Důras, Vampola, Laš, Šimán, Kocman, Stránský, Malý, Kovář, Trojan

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Do začátku utkání vstoupilo aktivněji Znojmo, ale svou převahu v úvodní desetiminutovce nedokázalo zužitkovat. Poté Plzeň, která nechala dnes odpočívat většinu hráčů základní sestavy, hru vyrovnala, avšak na ledě bylo k vidění spíše vylučování než pohledný hokej. Domácí se však přeci jen prosadili, když tečovanou střelu Jareše doklepl za Štelmachova záda Padělek. Oba týmy si vyzkoušeli dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale na obou stranách skončila bez gólového efektu.

V druhé třetině se s góly roztrhl pytel a padlo jich celkem pět. Znojemští se nejdříve dostali do vysokého vedení 4:0, když se po pěkných akcích trefili Erat, Kucharczyk a Procházka. Následně ovšem značně polevili a hosté dokázali dvakrát využít nedůslednosti v domácí obraně. První kotouč musel Kameš lovit ze své sítě po střele Vampoly a tentýž hráč připravil lahůdku pro Laše, jenž těsně před druhou přestávkou snížil na rozdíl dvou branek.

Gólové hody pokračovali i v závěrečné dvacetiminutovce. Orli znovu zabrali a nedopustili žádné drama. Pátý gól do plzeňské sítě přidal Selingr, který využil chytrou přihrávku Bičánka. O šest minut později vrátil domácím čtyřbrankové vedení Mojžíš. Lasselsberger dokázal ještě jednou překonat Kameše, když prokázal dobrý přehled Vampola. Poslední slovo však mělo Znojmo, za které uzavřel skóre svou druhou přesnou trefou Selingr.