PLZ - LIT 6:5 po prodl. - Ke třem bodům chybělo 20 vteřin!

Plzeň - V 7. kole hokejové O2 extraligy hodlali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru dobýt své první tříbodové vítězství proti mužstvu HC Litvínov. Když v polovině 38. minuty poslal dělovkou Michal Dvořák modrobílé do dvougólového trháku, zdálo se, že nemusí jít jen o nereálný sen. Pak ale přišel zkrat číslo jedna. Severočeši ještě do druhé sirény během 23 vteřin srovnali krok. Na počátku třetího dějství vrátil domácím vedení povedenou přesilovkovou ranou Stanislav Jasečko. Domácí pak promarnili několik příležitostí na potvrzení svého vedení, a tak přišel trest a zkrat číslo dvě. 20 vteřin před koncem srovnal Vojtěch Kubinčák a poslal duel od prodloužení. V něm druhý bod domácím v přesilovce vystřelil Tomáš Divíšek. Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:5p
2:2, 2:2, 1:1- 1:0

Branky a nahrávky: 11. Ludvík (Vampola), 12. Šindel (Fabuš), 35. Ludvík (Vampola), 38. Dvořák (Fabuš), 43. Jasečko (Divíšek), 62. Divíšek (Vlasák) - 5. Trávníček (Kubinčák), 17. Jánský (Branda), 38. Reichel (Lukeš), 39. Machulda (Benda), 60. Kubinčák (Skuhrovec). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 6:11. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 933. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Málek - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Cartelli ("A"), Dresler, Martinec ("J"), Nikolov - Fabuš, Divíšek ("C"), Matějovský ("A") - Vlasák, Šindel, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák

J. Hübl - Poživil, Koma, Hranáč ("A"), Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Kubát ("J") - Kubinčák, Reichel ("C"), Trávníček - Branda, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda ("A") - Černý, Rindoš, Bednařík

Tomáš Vlasák 0 1 1 -1 0

V dnešním utkání sedmého kola hokejové extraligy se na plzeňském ledě představilo mužstvo Litvínova. Lasselsberger dokázal v přípravě svého soupeře dvakrát porazit. V tabulce měla před dnešním zápasem obě družstva shodný počet bodů a dala se tak očekávat napínavá bitva. Plzeňáci navíc ještě neokusili tříbodové vítězství..

Plány jim však soupeř zmařil již po čtyřech minutách hry, kdy Plzeň zapomněla na zadní vrátka. Toho využil Trávníček, který ujel všem pronásledovatelům a nedal Málkovi šanci – 0:1! Plzni následně naskytla výhoda přesilové hry. Tu domácí borci sehráli výborně, ale smůla a neschopnost v koncovce je srážela do kolen. Až v desáté minutě, po dlouhotrvajícím tlaku domácích, se fanoušci dočkali. Vampola prokličkoval polovinu hřiště a zpoza branky nahrál přesně na hůl Ludvíka, který z první trefil mezírku mezi betony litvínovského brankáře - 1:1! Za minutu bylo v ČEZ Aréně ještě veseleji. Při přesilové hře se do puku opřel Fabuš a těsně před Hüblem tečoval Šindel – 2:1! Když už se zdálo, že má Plzeň utkání ve svých rukách, přišla po několika vyložených šancích domácího celku ledová sprcha. Jánský si po chybě domácí obrany vyjel před branku a překonal ležícího Málka - 2:2! Necelé dvě minuty před koncem úvodní třetiny se hostům naskytla minutu a půl trvající dvojnásobná přesilová hra. Lasselsberger se však urputně bránil a Málek v brance čaroval. Proto se v úvodní třetině skóre již neměnilo.

Do prostředního dějství si hosté přinesli ještě zbytek klasické početní výhody, ale domácí je k ničemu nepustili. Jen co trest vypršel, naskytla se početní výhoda i Plzni. Lasselsberger sice opět sehrál dvě minuty na jedničku, ale plzeňští útočníci nechali znovu vyniknout litvínovského brankáře. Pět minut před koncem druhé třetiny se začaly dít věci. Nejprve v oslabení obral o puk za brankou hostí protihráče Vampola, naservíroval před hostují klec Ludvíkovi, který dotlačil pod ležícím levým betonem gólmana puk do branky - 3:2! Dvě minuty před koncem se na levém kruhu napřáhl Dvořák a nechytatelně zavěsil - 4:2! Plzeňská Aréna byla na nohou, protože Lasselsberger vedl poprvé v sezóně o více než jednu branku. Jenže.. Litvínov během půl minuty dokázal náskok smazat. Po Robertu Reichlovi se ještě prosadil Machulda a rázem se začínalo od znova - 4:4! Obě branky padly jako přes kopírák. Málek neudržel prudkou střelu a domácí obránci nedostatečně pokryli soupeře.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hráči s jasným cílem. Vyhrát za tři body. A hned ve 43. minutě se při početní výhodě prosadil Jasečko, který propálil vše, co m ustálo v cestě - 5:4! Hra dostala pravý říz a hrál se pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Drama mělo vyvrcholit čtyři minuty před koncem, kdy byl na dvě minuty vyloučen plzeňský Dvořák. V něm mělo paradoxně více domácí mužstvo. Nejprve sám před bránou neuspěl Důras a pak přeskočil puk hokejku osamocenému Matějovskému. Nakonec však Plzeň opět kapitulovala. 20 vteřin před koncem se prosadil po zmatku v domácí obraně Kubinčák - 5:5! V čase 59:59 se ještě nechal vyloučit hostující Hranáč a Plzeň měla šanci alespoň uhrát druhý bod v prodloužení. Čtvrtý zápas na domácím ledě tak skončil opět po šedesáti minutách remízou.

V nastaveném čase nakonec dokázala Plzeň ukončit předčasně, když Hübl neudržel lehkou střelou Vlasáka, který dobře netrefil puk a Divíšek už měl jednoduchou práci - 6:5! Plzeň tak stále čeká na tříbodové vítězství..

František Černý (HC Lasselsberger Plzeň): "Sice máme dva body, ale nemůžeme být s výsledkem spokojeni, když jsme dnes vedli o dva góly a během půl minuty dvakrát inkasujeme. Navíc ve třetí třetině dřeme, máme šance a o jednogólový náskok přijdeme dvacet vteřin před koncem. Něco není dobře. Něco naší hře chybí. Věřím, že od příštího zápasu se to změní. Po důkladné analýze dnešního utkání to prostě musíme změnit."

Jaroslav Hübl st. (HC Litvínov): "Musím poděkovat klukům, že bojovali až do konce. Divákům se dnešní hokej musel líbit. Bylo pěkné počasí, přesto přišli a museli se bavit. Jedenáct gólů svědčí o útočné hře. My bychom se měli zlepšit v obraně. Na druhé straně pět vstřelených gólů venku je hodně. Celkově jsme s bodem spokojeni, zasloužili jsme si ho."