PLZ - ZLN 6:2 - Vítězství v Pardubicích potvrzeno, Zlín si veze šest branek!

Plzeň - Před zápasy na kluzištích dvou nejlepších týmů O2 extraligy se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru postavili na domácím ledě týmu HC RI Okna Zlín. První třetina nechala vzpomenout na brankové dostihy v Pardubicích, celkem pětkrát se rozsvítilo červené světlo, o gól veselejší však byli domácí. Ve vyrovnané druhé části domácí navýšili vedení, které obrannou hrou potvrdili v třetině závěrečné. Konec utkání poznamenala nervozita a frustrace Zlínských z nečekaně vysoké porážky.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

6:2
3:2, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Vlasák (Cartelli), 8. Kracík (Benák), 13. Ludvík (Dvořák), 24. Divíšek (Dvořák), 48. Vlasák (Čakajík), 51. Cartelli (Vampola) – 11. Rachůnek (Balaštík), 17. Balaštík (Andrašovský) Rozhodčí: Hodek – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11, navíc Adamský 10 minut – Záhorovský 10 minut, Ďurák 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 764. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Málek - Derner, Čakajík, Benák ("A"), Dresler, Jasečko, Dobrovolný, Cartelli - Vlasák, Divíšek ("C"), Adamský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Kubalík ("J")

PSG Berani Zlín

Biegel (13. Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček ("A"), Vosátko, Ďurák, Klouček - Balaštík ("A"), Leška, Záhorovský - Okál ("C"), Rachůnek, Andrašovský - Mokrejš, M. Čech, Kubiš - Barinka, F. Čech, R. Pšurný

Tomáš Vlasák 2 0 2 1 0

Samotný zápas začal pěkně zostra. Již ve čtvrté minutě srazil k zemi Filipa Čecha Adamský a utkání mělo ještě větší náboj. Oplácet se snažil Klouček na Fabušovi, ale do souboje vložil loket a byl vyloučen. Lasselsberger se však s přesilovou hrou dlouho netrápil. Cartelli nahazoval touš na bránu a Tomáš Vlasák puk šikovně ztečoval mimo dosah Biegla - 1:0! Po chvilce střílel z mezikruží Adamský a zlínskému brankáři puk vypadl jen těsně vedle levé tyčky. V sedmé minutě byl zbytečně vyloučen Balaštík a Plzeň opět trestala. Jaroslav Kracík uzmul puk na polovině hřiště, prokličkoval až před Biegla, naznačil mu střelu a poté ho obstřelil - 2:0! Další početní výhoda už však Modrobílým nevyšla. Balaštík odčinil své vyloučení, když obral na modré o puk Fabuše a řítil se na jediného obránce s Rachůnkem. Tomu předložil perfektní přihrávku a tvrdá střela k tyči znamenala snížení - 2:1! Pro domácí to byl již třetí gól během dvou zápasů, který obdrželi při vlastní přesilovce! Radon Biegel byl poté donucen střídat. Velmi pravděpodobné je, že utrpěl lehký otřes mozku po dělovce Cartelliho, která mu skončila na masce. Strážit hostující branku se tak vydal neoblíbený Murín. Plzeňáci na jeho úmyslné posunutí branky nezapomněli a David Ludvík ho hned první střelou do pravého horního růžku přivítal na ledě - 3:1! RI OKNA se ovšem nevzdala. Rozhodčí jim daroval více jak půlminutovou převahu dvou mužů v poli a dorážející Balaštík opět snížil na rozdíl jediného gólu - 3:2! Při nestandartním počtu hráčů na ledě v prvním dějství událo to nejzajímavější. Při hře 4 na 4 se na Murína řítil osamocený Ludvík, ale ten ho perfektním zákrokem vychytal. Plzeň svůj náskok nenavýšila ani při přesilové hře 4 na 3, kdy se neujala ani jedna z pěti střel Jasečka. Divoká úvodní třetina tak skončila jednobrankovým vedením Lasselsbergeru.

Ve prostřední části ještě Plzeň dohrávala pár vteřin s jedním hráčem v poli navíc, ale Tomáš Vlasák ve dvou stoprocentních šancích neuspěl. Nejprve nezpracoval puk před brankou, poté střílel z levého kruhu jen do hrudi Murína. Poté se řítili Vampola s Důrasem na osamoceného Noska, ale ten přihrávku nejlepšího střelce Západočechů vystihl. Ve 24. minutě se už ale diváci dočkali. Tomáš Divíšek si vyjel z pravého rohu před branku, minul po cestě dva obránce a zavěsil nad padajícího Murína - 4:2! Za nedlouho střílel Kubiš z dobré pozice na levém kruhu, ale lapačka plzeňského brankáře byla v pohotovosti. V polovině utkání neudržel nervy Martin Čech. Nejprve fauloval a po odpískání ještě plácnul do hlavy jednoho z domácích hráčů a vyfasoval od hlavního sudího 2+2 minuty. Lasselsbergeru se však dlouhá početní výhodu vůbec nevydařila a na zlínského gólmana vystřelili pouze jednou. Domácí nepochopitelně polevili a Roman Málek musel vytasit dva perfektní zákroky ze škatulky ¨zázraky¨ proti střelám Mokrejše. Zlín ale útlumu plzeňských hráčů nevyužil a ti si do poslední dvacetiminutovky odnášejí dvoubrankový náskok.

Závěrečná třetina začala náporem hostů. Nejprve na modré nastavil kanón Nosek, ale mířil jen do vyrážečky plzeňského mága, poté byl zajímavý pokus Lešky zblokován mimo tři tyče. RI OKNA však tlačila, ale Lasselsberger jen těžko podíval za modrou čáru, natož za polovinu hřiště. Když v tom najednou našel Vlasák najetého Divíška, ten se protáhl mezi dvěma obránci až před hostující branku, ale střela mezi nohy Murína nebyla dosti razantní. O chvilku později dokonce trefil Benák z první tyč. Plzeň se zvedala a gól doslova visel ve vzduchu. A ve 48. minutě spadl přímo za Murínova záda. Čakajík se napřáhl na modré a jeho střelu dorazil Vlasák – 5:2! Domácí poté dostali výhodu přesilové hry, kterou předčasně ukončil dělovkou od modré Cartelli – 6:2! A mohlo být ještě veseleji. V přesilovce ujel hostujícím obráncům Divíšek, přihrál před branku najetém Dobrovolnému, který však nikým neatakován trefil pouze hruď Murína. Plzeň hrála v laufu a ani v oslabení nepouštěla soupeře na dostřel své branky. Když už se zdálo, že se utkání v poklidu dohraje, poslal trenér hostí Borkoš na led Ďuráka, který do té doby jen zahříval střídačku. Téměř dvoumetrový obránce shodil ihned po buly rukavice a začal nahánět Adamského. Plány mu překazil Jasečko. Důrazného útočníka to vyhecovalo natolik, že několikrát přijel před hostující střídačku a smál se zlínskému kouči do očí. Hráči RI OKNA Zlín zakončili své vystoupení na západě Čech ještě jedním excesem. Po závěrečném hvizdu jich asi polovina odjela do šatny bez podání ruky soupeři.. Plzeňští fanoušci tak mají další důvody, proč se na zápas s tímto týmem vyhecovat na sto dvacet procent.. Lasselsberger dnešním výkonem potvrdil formu a bodoval již popáté v řadě..