PLZ - VIT 4:3 - Poprvé v novém roce za tři body!

Plzeň - Boj až do poslední vteřiny, přelévání skóre z jedné strany na druhou, plno osobních soubojů a hlavně - vybojované tři body. Takový byl boj mezi Plzní a Vítkovicemi. Domácí už vedli o dvě branky, ale hosté třemi góly vývoj skóre otočili. Vše rozhodl v oslabení Petr Vampola a Lasselsberger si tak může poprvé v novém roce připsat na své konto tříbodovou výhru.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

4:3
2:1, 1.2, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Šindel (Dvořák), 18. Matějovký (Divíšek), 39. Cartelli (Čakajík), 41. Vampola (Důras) - 19. Ujčík (Zdráhal), 28. Tomášek (Burger), 38. Svačina (Gulaši). Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 5094. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Málek - Dobrovolný, Čakajík, Cartelli, Derner, Jasečko, L. Martinec, Redlihs - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vlasák, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Dvořák, Vampola.

HC Vítkovice Ridera

Prusek - Jurečka, Gulaši, Kuboš, J. Mrázek, Ovčačík, Heš - Škoda, Burger, Tomášek - Ujčík, Šimíček, Klimek - Vala, R. Hruška, Köhler - Svačina, Jánoš, Zdráhal.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Úvodní buly 1. třetiny vyhráli hosté z Vítkovic a také se jako první dostali do šance. Ale Roman Málek střelu zneškodnil. Na začátku 9.minuty dostal Lasselsberger dokonce půlminutovou příležitost dvojnásobné početní převahy. Ale využít ji nedokázali, ba naopak mohli zahrozit Vítkovice. A ke konci klasické přesilovky si přidělal práci Málek, kdy si málem vítkovické vyhození srazil do vlastní brány. Vítkovice si zahrály první přesilovku až ve 12.minutě. Burger nechal vyniknout Málka, na druhé straně si mohl ohrozit Pruska Jasečko, ale ani nevystřelil. I vítkovická početní výhoda se tedy obešla bez gólu. V 15.minutě uháněl na Pruska Adamský, gólman jeho dělovku zneškodnil a skóre se opět neměnilo. Z jeho šance ale Plzeň alespoň vytěžila další přesilovku, kterou v čase 14:59 využil přesnou střelou do horního růžku Jakub Šindel – 1:0. V čase 17:01 plzeňská gólová radost propukla podruhé. Z bezprostřední blízkosti totiž Pruska prostřelil Radek Matějovský – 2:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát se prosadili hosté. V 19.minutě využil přesilovou hru Viktor Ujčík – 2:1.

2.třetinu začala Plzeň s jednobrankovým náskokem. A hned ho musela bránit v oslabení. Byla úspěšná a naopak při návratu vyloučeného hráče na led mohl skóre navýšit Divíšek. Proti Pruskovi však neuspěl. Na Málkovi si o chvíli později vylámal zuby Hruška. Vítkovice se tlačily za vyrovnáním a na začátku prostřední části hry byly aktivnější. A v čase 27:41 při vyloučení Vampoly se díky akci Martina Tomáška hosté dočkali - 2:2. A aby toho na domácí nebylo málo, ve 31.minutě hráli 18 vteřin ve třech. Ale v obraně si počínal dobře Cartelli, tak se k první střele dostal až Burger, když už Plzeň hrála ve čtyřech. To se pro změnu vyznamenal Málek. Jenže pak se zbytečně nechal vyloučit Dvořák a dvojnásobné oslabení pokračovalo. Ale i tentokrát ho Plzeň zvládla. Kromě střel od modré čáry, které bezpečně kryl Roman Málek, se Vítkovice k ničemu nedostaly. Až v 34.minutě si mohl Lasselsberger zahrát v plném počtu. Ovšem díky zmatkům v domácí obraně dál zůstávaly Vítkovice v útočném pásmu. A když už se Plzeň dostala do útoku, propadli obránci na modré čáře a nechali ujet v čase 37:29 Vladimíra Svačinu, který svým únikem nedal Málkovi šanci - 2:3. Velká šance na vyrovnání přišla přesně o minutu později. A to přesně minutu a dvacet šest vteřin trvající dvojnásobná přesilová hra. Tu po pár vteřinách v čase 38:41 využil krásnou přesnou střelou od modré čáry v čase Mario Cartelli – 3:3.. Domácí pokračovali v náporu, který ukončil pět vteřin před koncem až faul Fabuše.

Ve 3.třetině se začínalo za vyrovnaného stavu, k vítězství měly stejně blízko i daleko oba týmy. Přiblížit k němu mohl Plzeň ve 41.minutě Michal Důras, jeho průnik Prusek ale vystihl. Jenže právě z této akce těžil Petr Vampola, který vítkovického gólmana překonat dokázal - 4:3. Ve 45.minutě zabránil Málek vyrovnání, když betonem zneškodnil střelu Burgera. Při akci Hrušky při plzeňském gólmanovi stálo štěstí, neboť vítkovickému útočníkovi puk jen těsně přeskočil hokejku, jinak by zakončoval do odkryté branky. O chvíli později zas Málek jen tak tak zastavil před brankovou čárou puk, který se odrazil od zadního mantinelu. V 52.minutě mohl navýšit vedení Vlasák, jeho pokus ale těsně minul pravou tyč branky, kterou ve třetí dvacetiminutovce hájil Martin Prusek. Za okamžik se to samé stalo Petru Vampolovi. Mezi ň 54. a 56.minutou Plzeň nevyužila přesilovku 4na3 ani následnou 5na3 a po ní ani klasickou početní převahu. Už při stejném počtu hráčů na ledě nastřelil Čakajík tyč. Minutu a půl před koncem chtěl rozhodnout Důras, mířil pouze do Pruska. Ten poté svou svatyni opustil a Vítkovice zkoušeli vyrovnat se šesti muži v poli. Málek ale odolal střele Šimíčka a v zápětí vykryl i šanci Burgera. Tentokrát se v Plzni neprodlužovala, Lasselsberger porazil Vítkovice 4:3.

František Černý (Plzeň): "Utkání se zpočátku vyvíjelo podle našich představ. Bohužel jsme kvůli zbytečnému vyloučení inkasovali v závěru první třetiny na 2:1. Pak přišla další zbytečná vyloučení, kterými jsme Vítkovice nakopli a ty hrály potom opravdu dobře. Třetí třetinu jsme zahájili šťastným gólem a od získání vedení hráli kluci přesně to, co jsme si řekli. Taktickou hrou jsme nepustili Vítkovice do větší šance a vydřeným výkonem jsme vyhráli. Obránce Benák dnes chyběl kvůli zranění achilovky. Není to vážné, ale chtěli jsme ho šetřit."

Petr Bolek (Vítkovice): "Přestože jsme dnes prohráli, podali jsme dobrý výkon. Chtěl bych všechny hráče pochválit za bojovnost a správný přístup k celému utkání. Hráli jsme o trochu lépe než Plzeň. Prohráli jsme šťastnou brankou Plzně ze začátku třetí třetiny. Myslím, že dnes prohrálo lepší mužstvo. Plzeň své vedení ve třetí třetině i přes naši snahu dobrým taktickým výkonem ubránila."