PLZ-ZLN 5:4 pp - Kdo neviděl, neuvěří...

Plzeň - Hokejový obrat z říše snů dnes nabídl plzeňský Lasselsberger svým divákům. Do 53. minuty nedokázal vstřelit branku, navíc Tomáš Vlasák neproměnil nařízený nájezd. To se naopak povedlo Balaštíkovi, který zvyšoval náskok Zlína už na 4:0. Pět branek v brance Biegla během osmi minut však znamenal naprostý obrat v utkání a veledůležité dva body na kontě Západočechů!

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

5:4p
0:2, 0:1, 4:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 53. Divíšek (Dresler), 54. Matějovský (Redlish), 58. Posmyk (Benák), 59. Šindel (Čakajík), 62. Cartelli (Divíšek) - 17. Rachůnek (Leška), 20. Rachůnek (Galvas), 36. Balaštík (Rachůnek), 43. Balaštík z trestného střílení. Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5526. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 5:4.

Málek - Benák, Redlihs, Posmyk, Čakajík, Jasečko, Cartelli, od 22. navíc Dresler - Vlasák, Vampola, Adamský - Důras, Divíšek, Ludvík - Dvořák, Šindel, Matějovský - Fabuš, Kracík, Laš.

PSG Berani Zlín

Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Ďurák, Vosátko, Lučka, Hlavačka, Bořuta - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, Mokrejš, Brunec - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný - Kubiš, Roman Vlach, F. Čech.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

Výsledek střetnutí měl v důsledku mít větší váhu pro domácí a tento fakt se možná podepsal na hráčích Lasselsbergeru. Přestože měli v úvodu více ze hry, do vážnějšího ohrožení Bieglovy branky se nedostali kvůli vlastním nepřesnostem. Do první vážnější akce se probojovala Šindelova pětka, Matějovský se nenechal odstavit od puku, kotouč zavezl až před branku, ale ani on, ani dorážející Šindel skóre neotevřeli. Pěknou střelu vyslal v šesté minutě při přesilové hře Vampola, jinak se ale dvouminutová početní výhoda modrobílým vůbec nepovedla. Nezdarem skončil i pokus Důrase. V osmé minutě poprvé zahrozili i hosté, ale Málek za přispění Michala Důrase ošemetnou situaci vyřešil. Poradil si i se střelou od modré z repertoáru Martina Hamrlíka. V polovině první dvacetiminutovky o sobě dal vědět žlutomodrý střelec Balaštík, osamocený nedokázal ve vyložené šanci trefit puk. V začínajícím oslabení vystihl Peter Fabuš soupeřovu rozehrávku, přes jediného bránícího hráče však nezvládl vystřelit. Svou přesilovku dokázali využít jako první hosté. Vyloučení Maria Cartelliho potrestal Rachůnek po Leškově přihrávce. Vlachovým svěřencům nabyté vedení jakoby přidělalo křídla a až do sirény to byli oni, kdo udával tempo zápasu. Vykoledovali si i další faul domácího gólmana Málka, druhá branka pak tedy padla opět v nerovnovážném stavu na ledě. Málek nedokázal odčinit svůj prohřešek a znovu inkasoval z hole Rachůnka.

Hodně rozpačitý nástup vlastního týmu do druhé části se pokusil individuální akcí zlomit Vampola, ale dvakrát ztroskotal na Bieglovi. Důrasovu nahrávku zpoza branky pak nevyužil ani kapitán Divíšek. Šindel následně trefil břevno. Na druhé straně zvládl přehrát celou plzeňskou obranu junior Brunec a pořádně vystrašil překvapeného Málka, Jekabs Redlihs pak putoval na dvě minuty za faul právě na zlínského mladíka za katr. Třetí přesilovka znamenala třetí puk v Málkově síti. Šestadvacátým gólem v sezóně se mohl pochlubit Jaroslav Balaštík, kterému nedůrazná bránící čtveřice pomohla v dostizích za králem střelců. Hned o minutku později putoval na trestnou lavici znovu Mario Cartelli, za necelých třicet vteřin ho doplnil Redlihs. Pět na tři se ale nekonalo, jelikož hned byl vyloučený Balaštík. S tresty se roztrhl pytel, v osmatřicáté minutě byli současně vyloučeni Vampola a Hlavačka. Domácí jakoby vzruch na hranici obou brankovišť lehce nabudil, přestože se do souvislejšího tlaku nedostali, několik pěkných šancí si vypracovali. Adamský ale netrefil puk, obdobně se nevedlo Šindelovi.

Modrobílí do třetí třetiny vstoupili odvážněji, ostatně nic jiného jim ani nezbývalo. Slušné šance se zrodili hned z prvního útoku, ale ani Vampola, ani na břiše bojující Divíšek se neradovali. V dvaačtyřicáté minutě s prudkou střelou nepochodil Adamský, odraženého puku se rázně ujali Zlínští a vyslali do rychlého brejku Balána. Ten byl Plzeňskými zastaven jen za cenu faulu a jelo se trestné střílení. V něm si mazácky počínal Jaroslav Balaštík a vyrovnal se střeleckými úspěchy sparťanskému konkurentu Tonovi. V další modrobílé početní výhodě přihrávkou zpoza branky vybízel Vlasák Martina Adamského ke zkorigování velmi smutného skóre, ale ten jakoby přesně znázornil obraz celého dnešního utkání. Ve vyložené šanci tváří v tvář Bieglovi nedokázal puk přesně zpracovat a s nepovedenou střelou si brankář hostí poradil. Zato na druhé straně bylo o poznání rušněji – v situaci tři na jediného o krok pomalejšího Plzeňana nedokázal Balán a následně ani Pšurný protlačit puk za Málka popáté. Modrobílá nemohoucnost dosáhla vrcholu, když Šindel netrefil prázdnou branku a 5526 diváků jen zklamaně vydechlo… opět. A dokonce osm minut před koncem zahodil Vlasák nařízené trestné střílení. Laxnost žlutomodrých se přeci jen vymstila, Tomáš Divíšek vykřesal teoretickou šanci na obrat v čase 52:47. O minutu později se dokonce trefil i sváteční střelec Matějovský . Utkání pak dostalo zajímavější náboj a kotelníci se probudili. Adamskému štěstí dnes opravdu nepřálo a v 55. minutě si znovu vylámal zuby na Bieglovi. Znovuzrozená Plzeň začala konečně důstojně bojovat o play – off. Zlínští se těžce oklepávali a jejich šance měly vždy jepičí život. Pak se pozornost všech upnula na ujíždějícího Vlasáka, který ale nedokázal propasírovat puk pod položenou zlínskou hokejkou. V osmapadesáté minutě se doširoka otevřela dvířka na hostující trestnou lavici a plzeňských příznivcům se očekáváním rozzářily oči, ale ne nadlouho. Na dvě minuty si totiž současně odjel odpočinout i Důras. Velmi ukvapeně si pak ve vlastním pásmu počínal Martin Hamrlík a za zdržování hry putoval ke Kubišovi. Plzeňští hráli 4 na 3 a Marek Posmyk prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. A drama bylo na světě. Ne nadarmo se říká, že poslední krok je ten nejtěžší. Ale zřejmě ne, když tým hraje v takovém laufu, jako posledních osm minut bojující Plzeň. Jakub Šindel dorážkou za bezmocného Biegla ukázal všem pochybovačům, kterých pochopitelně bylo v ČEZ Aréně nemálo, že i nemožné se někdy může povést. Stále ještě slavící domácí pořádně vystrašil Leška s Balaštíkem, ale Málek vytáhl z rukávu neuvěřitelný zákrok. Na druhé straně jen těsně minul Důras. Jak jsme často litovali velkého množství prodloužení, to jednadvacáté přišlo jakoby dárkem.

Oddechový čas a dvouminutová přestávka trochu oprášila zlínské sebevědomí, které ale rázně srazil po minutě a půl Mario Cartelli. Co dodat…

-----------------------------------------------------------------------------------