Plzeň zůstala doma neporažena, přehrála 4:2 Kladno

Plzeň - Třemi góly v poslední třetině rozhodli hokejisté Plzně, že v přípravě na sezónu 2007-08 zůstanou doma neporaženi. Zároveň si výhrou 4:2 spravili chuť po dvou porážkách od zahraničních soupeřů. Kousavé Kladno dvakrát dokázalo dotáhnout vedení Západočechů, dva góly Tomáše Divíška v poslední třetině kladenský odpor definitivně zlomily. Dvěma asistencemi se na výhře Lasselsbergeru podílel Petr Vampola. Poslední přípravný duel čeká Plzeň za týden v Litvínově.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:2
1:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 4. Jasečko (Vampola), 48. Důras (Vampola), 53. Divíšek (Adamský), 60. Divíšek (Čakajík) - 36. Bělohlav (Kalla), 50. Horna (Rudovský). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:4, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Málek - Cartelli ("A"), Čakajík, Dobrovolný, Dresler, Jasečko, Nikolov, Mazanec - Vlasák, Divíšek ("C"), Ludvík - Dvořák, Kracík, Matějovský ("A") - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš

Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Trončinský, Schnabel, Nádašdi, Šmach, Štěpánek - Bělohlav, Patera ("C"), Procházka ("A") - Rudovský, Gardoň ("A"), Frolík - Horna, Kalla, Z. Nedvěd - Diviš, Čurilla, Kuchler

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří využili hned první přesilovku, jež se jim naskytla. Při vyloučení Aleše Pavlase si na chytrou přihrávku Petra Vampoly mezi kruhy sjel obrovitý slovenský bek Stanislav Jasečko a střelou pod Orctovo břevno otevřel účet zápasu - 3:36 - 1:0. Kladenští se ale nepříznivým vývojem nenechali deprimovat a brzy vyrovnali hru. Pomohlo jim i přečkané dvojnásobné oslabení a hosté se začali osmělovat. Nejprve Radek Bělohlav v přečíslení dvou na jednoho neprostřelil dobře postaveného Romana Málka a pak přišly asi nejtěžší chvíle pro plzeňskou obranu v prvním dějství. Stalo se tak při vyloučení Jakuba Šindela v patnácté minutě. Plzeňský brankář nejdříve nedovolil u levé tyčky vyrovnat Jaroslavu Kallovi, vzápětí jej po nahození od modré zachránilo dobře "postavené břevno". Poprvé se do kabin šlo za těsného vedení domácích.

Druhá třetina začala v reži Kladna, hosté si mohli sice krátce, ale přeci jen vyzkoušet hru ve vylepšené přesilovce, k ničemu vážnějšímu se však nedostali. Před polovinou utkání mohli těsné vedení pojistit nejdříve bekhendovým pokusem Martin Adamský a brzy nato i tvrdou střelou Radek Matějovský. Prvně jmenovaný těsně minul, druhý trefil Orctův postoj. Středočeši se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání. Na lavici trestů putoval Angel Nikolov a po přihrávce Jaroslava Kally se ujala střela Radka Bělohlava - 35:52 - 1:1. Kladenští vycítili příležitost na obrat v zápase, ale do druhé sirény se už skóre neměnilo.

Třetí dvacetiminutovka přinesla nápor Kladna. Při vyloučení Martina Adamského se svatyně Romana Málka ocitla pod těžkou palbou, v největší příležitosti přestřelil mezi kruhy stojící Martin Procházka. Tlak Rabatu gradoval na rozhraní 45. a 46. minutě, kdy se před brankovištěm Plzně zjevil Radek Bělohlav. Nejprve nedokázal do poloprázdné klece usměrnit prudký pas, vzápětí se neprosadil tvrdou ranou z levého křídla. Pak přišlo vyloučení Davida Mazance a další přesilovka Kladna. Místo vedoucího gólu však hosté inkasovali. Zapomenutý Michal Důras se v samostatném nájezdu nezmýlil - 47:16 - 2:1. Z vyrovnání se několik stovek diváků radovalo přesně 123 vteřin. V mlýnici před Romanem Málkem se nejlépe zorientoval Tomáš Horna a podruhé vyrovnal - 49:19 - 2:2. Rozhodující zásah má na svědomí Tomáš Divíšek. V čase 52:21 se po vyhraném buly dostal k zakončení a rozvlnil síť v kladenské brance - 3:2. Hosté se nevzdali a pokoušeli se srovnat krok i dotřetice. Do rozhozené hostující obrany však vlétl Martin Čakajík, jeho pumelici Zdeněk Orct ještě vyrazil, ale na dorážku střelce zápasu Tomáše Divíška neměl - 59:05 - 4:2. Modrobílí tak v přípravných zápasech udrželi domácí neporazitelnost.