Plzeňští dorostenci ukořistili další moravský skalp

Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sareza Ostrava 5:2. Ve druhém zápase během dvou dnů přivítal plzeňský Lasselsberger hosty Ostravy, tentokrát změřil síly se Sarezou Ostrava. Díky zaváhání domácích v druhé polovině první třetiny se Ostravští dostali do jednogólového vedení. V závěru druhé části ale domácí zaslouženě vývoj utkání otočili. Na začátku třetí třetiny ubránili Plzeňáci se štěstím dvojnásobnou přesilovku hostů, kteří třikrát trefili tyčku. Poté se ale domácí opět zvedli a dalšími dvěma góly pojistili své vítězství. Oba brankáři si v zápase vybrali slabší chvilku a pustili za svá záda lehkou nezacloněnou střelu od modré čáry.

HC Škoda Plzeň - HC Sareza Ostrava

5:2
1:2, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Culek (Růžička), 38. Růžička (Hrbas, Pacanda), 40. Holeček (Zavřel), 50. Růžička (Pacanda), 53. Petruška (Strnad) – 11 Richter (Blažej, Šimkovič), 19. Voznica (Paleček, Pastrňák). Rozhodčí: Uřídil – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:11, navíc Ruprecht (PLZ) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 50:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Mazanec – Jeřábek, Ruprecht, Růžička, Hrbas, Šimandl, Blumentrit – Zavřel, Sedláček, Holeček – Pacanda, Culek, Straka – Petruška, Hájek, Váchal – Strnad

HC Sareza Ostrava

Kubáň – Paleček, Vojtek, Parma, Klimíček, Spusta, Čahoj – Šimkovič, Richter, Blažej, Pastrňák, Voznica, Vidlák, Gonda, Kofroň, Miczek, Krupa, Bystroň

Marek Zavřel 0 1 1 0 0

Aktivněji do zápasu vstoupili hosté, ale první velkou šanci si ve 2. minutě připravili domácí. Pacanda našel zpoza branky Culka, ten ale zblízka nedokázal prostřelit Kubáně v ostravské brance. Domácí si svým tlakem vynutili alespoň faul hostů a přesilovou hru. Domácí hráči sice sehráli velmi dobrou přesilovku, gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Nejblíže k otevření skóre utkání měl Straka, který zblízka nepřekonal ostravského gólmana. Hráči Lasselsbergeru se zaslouženého gólu dočkali hned po skončení přesilovky. Dobrou přihrávkou mezi beky našel Růžička Culka. Ten se dostal do samostatného nájezdu, který zakončil střelou do protipohybu brankáře k pravé tyči. 04:10 – 1:0. Domácí ale gól trochu ukolébal a iniciativu převzali hosté. Varováním měl být Blažejův pokus, který ještě Mazanec zneškodnil. Po následné kombinaci hostů zůstal po přihrávce Blažeje na hranici brankoviště zcela osamocený Richter, který nedal Mazancovi šanci a srovnal. 10:10 – 1:1. Poté se spíše válčilo o střední pásmo a ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou velkou šanci. Další gól tedy padl téměř z čistého nebe. Hosté sice hráli přesilovku, ale příliš se jim nedařila. Při dalším pokusu přejít přes modrou čáru Voznica puk pouze nahodil na Plzeňskou branku. Mazancovi lehká střela propadla pod rukou a puk se pomalu došoupal až za brankovou čáru. 18:40 – 1:2. Plzeňský brankář své předchozí zaváhání napravil hned vzápětí. Šimkovič po přihrávce napříč brankovištěm střílel do téměř odkryté branky, jenže Mazanec stačil proti jeho střele natáhnout svůj levý beton a ostravský útočník nedokázal puk dostatečně zvednout. Po první třetině si tedy hosté do kabiny odnesli jednobrankové vedení.

Do druhé třetiny vstoupili hosté velmi aktivně. Už v 21. minutě se zpoza branky do střelecké pozice prokličkoval Zavřel, byl ale zezadu sražený. V následné přesilovce zaujala zejména střela Jeřábka po přihrávce Zavřela. Tvrdá rána z první ale bohužel pro domácí minula branku. Ve 25. minutě se individuálně zkoušel prosadit Straka, který se od levého mantinelu dostal až do brankoviště. V klíčovém okamžiku však byl podražený. Domácí si svoji přesilovku zkazili špatným střídáním a tak se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. Větší prostor vyhovoval hráčům Lasselsbergeru. Dobrou šanci si připravil Zavřel, Kubáň ale jeho střelu vyrazil mimo branku. Domácí ani po návratu do plného počtu hráčů na obou stranách nepolevili. Ostravští se bránili pouze za cenu faulů. Od 33. minuty domácí hráli dokonce více než minutu ve dvojnásobné převaze, ale střelecké štěstí zatím sálo k Plzeňským zády. Vyrovnání přišlo paradoxně při oslabení domácích. Slabší chvilku si pro změnu vybral hostující brankář. Ze středního pásma vystřelil směrem na ostravskou branku Růžička a Kubáň si puk, který možná letěl i mimo, srazil sám lapačkou za svá záda. 37:42 – 2:2. Po vyrovnávacím gólu narostli Plzeňákům křídla a hosty z Ostravy přehrávali opravdu výrazně. V závěru třetiny se Zavřel chytře snažil skórovat zpoza brány odrazem o Kubáňovy betony. Jeho záměr se mu téměř povedl, ale puk se pouze projel po brankové čáře. Naštěstí pro domácí číhal u druhé tyčky Holeček a dorazil puk do branky. 39:45 – 3:2. Plzeňáci za výrazně zlepšený výkon v druhé části hry zaslouženě zápas otočili.

Také ve třetí třetině pokračovali domácí v dobré útočné hře. Další výbornou šanci připravil Zavřel, který nalákal Kubáně k pravé tyči, objel branku a přihrál Strakovi, který ale nedokázal téměř bezmocného ostravského brankáře přehodit. Domácí se mohli zpátky do zápasu dostat díky dvojnásobné přesilovce po faulu Hrbase a sporném vyloučení Ruprechta. Nejprve zkoušel najít mezírku mezi Mazancovy betony Parma. Po střele Spusty se již hosté radovali z gólu, puk ale pouze orazítkoval tyčku. Vzápětí mířil opět pouze do železa Mazancovy klece Šimkovič. Na začátku 9. minuty se plzeňská branka rozezvučela během krátké doby potřetí a Mazanec musel své dobře postavené tyčky pochválit. Naopak plzeňským štěstí přálo. Od modré vystřelil poměrně lehkou střelu Růžička a před brankou dobře zaclonil Sedláček. Kubáň si vybral další slabší chvilku a nedokázal puk vyrazit mimo tyče. 49:54 – 4:2. Ve dvanácté minutě druhý plzeňský útok roztočil v útočné třetině neuvěřitelné divadlo. Hosté ale odolali. Gólově se prosadila až třetí útočná řada. Konkrétně to byl Petruška, který po předchozím závaru dorazil puk do branky. 52:46 – 5:2. Plzeň začala na ledě naprosto dominovat. Hosté se pouze bránili a někdy jen za cenu faulů. Další gól už ale nepadl a domácí zaslouženě zvítězili rozdílem 3 gólů.