Úspěšný moravský víkend

P L Z E Ň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - Kometa Group Brno 6:1. I další domácí utkání skončilo vítězstvím Plzeňáků. Přestože od první třetiny prohrávali, zápas dokázali otočit ve druhé dvacetiminutovce, kdy soupeři nadělili čtyři branky. V "moravském víkendu" si tedy modrobílí připisují do dorostenecké tabulky celých šest bodů a neuvěřitelné skóre 17:1.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

6:1
0:1, 4:0, 2:0

Branky a nahrávky: 21. Pacanda (Hájek), 23. Hrbas (Pacanda), 26. Mrázek (Zavřel), 34. Zavřel (Culek, Mrázek), 46. Hájek, (Straka), 49. Růžička (Straka) – 12. Březa (Zemánek). Rozhodčí: Uřídil - Bouzek, Valenta. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 86. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Mazanec - Ruprecht, Růžička, Šimandl, Hrbas, Jeřábek, Mrázek - Holeček, Strnad, Hošťálek, Culek, Zavřel, Pacanda, Hájek, Straka

HC Kometa Brno

Jíra – Nedvěd, Ježko, Hradil, Dufek, Horák, Pospíšil, Krejčiřík – Kala, Sedláček, Březa, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Touška, Maša, Procházka, Heža.

Marek Zavřel 1 1 2 0 0

V plzeňské ČEZ Aréně se ve dvou dnech představily dva moravské týmy, v tomto střetnutí se proti domácím postavila Kometa Group Brno. Plzeňané začali ospale, ale svého soupeře dlouho přehrávali, spálili však neuvěřitelné množství šancí. A dostali pak lekci z produktivity. První velkou brněnskou příležitost ve vedoucí gól přetavil Březa. Plzeňané dlouho zaskočeni nebyli, ale do konce první třetiny vyrovnat nestačili, a to i přes to, ze na lede měli stoprocentní prevahu.

Vše se ale změnilo aktivním vstupem domácího týmu do druhé třetiny. Již po čtyřiceti devíti vteřinách ruce nad hlavu vylétly Pacandovi. O dvě minutky později mohlo být ještě veseleji, ale Petr Straka nenavázal na střelecké hody z minulého utkání. To Hrbasovi se dařilo o poznání lépe, bleskově využil přesilovou hru, a přesunul vedení na stranu Plzně. Další rána přišla pro hosty za chvíli, když Mrázkovu střelu od modré pohotově tečoval Marek Zavřel. Smolař utkání Straka nešťastně klopil oči po dvou neproměněných tutovkách z jednatřicáté minuty. Ale neuběhlo ani 120 vteřin a slavilo se znovu. Jednu z mnoho brejkových situací bravurně sehráli Mrázek a střílející Zavřel. Hned po vhazování bylo rušno i na druhé strane kluziště, to když Komínek hledal recept na v pohodě chytajícího Mazance.

Čas 45:14 a Plzeňané vedou již 5:1. Strakovu přihrávku na šířku útočné třetiny perfektně trefil Radek Hájek. Tím se plzeňský brankostroj nezastavil. Po pěkné kombinaci v další z přesilových her tvrdou ranou od modré čáry poslal šestý gól do brněnské sítě Dan Růžička. V minutě padesáté své štěstí zkoušela dvojice Culek, Zavřel, ale hostující gólman si pohlídal celou situaci. Dali o sobě ale také vědět zatím nevýrazní hosté. Na Hežově ráně od modré si smlsnul Mazanec. V 55. minutě se ale zapotil daleko více, když Ružička upadl a Heža s Liborem Sedláčkem v situaci dva na nikoho jeli jen proti němu. Znovu se ale ukázala neškodnost hostů, jelikož osamocený Mazanec celou šlamastiku vyřešil bez znatelnějších problémů. A když se neprosadil ani plzeňský Culek, utkáni skončilo 6:1 ve prospěch domácích.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): V první části jsme neproměnili velké množství šancí, inkasovali jsme laciný gól z prakticky jediné šance Brna v zápase. Přestali jsme se držet taktiky, kterou jsme si naplánovali. O přestávce jsme si vše vyříkali a ve druhé třetině hráli jako normálně. A zaslouženě vyhráli.