Dorostenci zvládli i druhé ostravské utkání - znovu zvítězili 2:1

O S T R A V A - Dorost: HC Sareza Ostrava - HC Lasselsberger Plzeň 1:2. Sareza Ostrava hostila v 16. kole dorostenecké extraligy stejně staré plzeňské hráče, zatímco domácí okupují spodní patra tabulky, přesněji 22. místo, Západočeši lize kralují. Po bezbrankové první třetině otevřel účet zápasu v sedmadvacáté minutě hostující Petr Mrázek a za šest minut jej následoval v početní výhodě Tomáš Pacanda po ideálním pasu Petra Straky. Ostravští nesložili zbraně a v poslední třetině Janem Miczkem korigovali skóre, jenže při závěrečné power-play se nedostali do útočného pásma a podlehli Plzni jednogólovým rozdílem 1:2.

HC Sareza Ostrava - HC Škoda Plzeň

1:2
0:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 48. Miczek - 27. Mrázek, 34. Pacanda (Straka, Růžička). Rozhodčí: Janda – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 19:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Sareza Ostrava

Kubáň – Večeřa, Paleček, Vojtek, Parma, Klimíček, Čahoj, Gonda, Šimkovič, Voznica, Kofroň, Miczek, Pastrňák, Krupa, Blažej, Vidlák, Bystroň, Richter

Mazanec – Ruprecht, Růžička, Šimandl, Hrbas, Blumentrit, Petruška, Holeček, Hošťálek, Culek, Erben, Váchal, Mrázek, Pacanda, Hájek, Straka

Martin Váchal 0 0 0 -1 0

Dorostenci západočeské Plzně vstoupili do utkání mnohem aktivněji nežli domácí ostravská Sareza. V úvodních vteřinách se prezentoval hostující Blumentrit odvážným výpadem až před domácího brankáře Kubáně, který s jistotou střelecký pokus zlikvidoval. První domácí nesmělou vizitku brankáři Mazancovi předal Čahoj střelou zpoza kruhu, přesto hosté ovládali větší část první třetiny a v polovině druhé minuty se mohlo také měnit skóre. Kotouč již překročil brankovou čáru, ale to jak s unikajícím Erbenem, tak i s do něj zaklesnutým Čahojem. Sudí hru včas přerušil a gól nemohl být uznán. Vzápětí Kubáň zažíval dlouhé minuty lapáním různě možných i nemožných šancí v modrých dresech hrajících borců – za všechny jmenujme Růžičku, akci dvou na jednoho v podání Pacandy se Strakou, Mrázkovu jedovku od modré či opět Straku. Ostravě ke zlepšení výkonu mohla pomoci dvojnásobná početní výhoda trvající přes minutu a půl, jenže krom závaru Vojtka s Richterem, kdy se v hale rozprostírala vůně branky, nepustili Východočeši domácí k ničemu. A když se v samotném závěru neujal ani do odkryté kasy putující touš z hole Petrušky po Hošťálkově vybídnutí, jenž na poslední chvíli lapil domácí muž v masce, rozešly se oba týmy smírně do kabin.

Do druhé části zápasu nastupovali domácí ve čtyřech, ale jedinou střelu Plzně předvedl Pacanda po Strakově křižném pasu do břicha brankáře a následně Hrbasově střele od modré do téhož místa. Co neukázali hosté v početní výhodě, mohl dokázat Culek okamžitě po vyrovnaní sil na ledě, ale skulina mezi betony neměla na kotouč patřičnou velikost. Hektické úvodní minuty pokračovaly i v následujících chvílích, Váchal při kontrataku nechal vyniknout Kubáně a Šimkovič na druhé straně kluziště při podobné akci zase Mazance. Voznicův pokus z mezikruží neměl patřičnou razanci, aby měnil skóre v utkání. Ve 27. minutě napřáhl na modré čáře plzeňský Petr Mrázek, kotouč se otřel o lapačku domácího Kubáně a přepadl do kasy – 0:1. Možnost vyrovnat dostali ostravští hráči v početní výhodě, jež branku rychle následovala, ale Richterova finesa ztroskotala na Mazancovi. Hra se z obou stran dosti uklidnila a dlouhé minuty se hráči přelévali zleva doprava bez jakéhokoliv střeleckého efektu vyjma pokusů v přesilovkách. A právě při jedné z nich se dostali hosté do dvoubrankového vedení – Straka nalezl křižným pasem zakončujícího Tomáše Pacandu, jenž neměl mnoho práce s překonáním přesunujícího se Kubáně. Na 0:3 nezvýšil účet zápasu Petruška ani dvěma pokusy z bezprostřední vzdálenosti.

V poslední třetině prokázali v úvodu více snahy Ostravští, Pastňák sólojízdu zakončil střelou do brankáře a ani jeho spoluhráč následně nedokázal ležícího Mazance překonat. Korekce ve skóre se Ostravě povedla ve 48. minutě - Jan Miczek uklidil za záda bezbranného Mazance od modré vypálený kotouč. Hosté to jakoby trochu probralo z mírné letargie a opět se tlačili před Kubáně, jako například Mrázek, jehož vypálený kotouč nakonec skončil v ochranné síti. Ale útočnou snahu narušila vyloučení na hostující straně, při jednom z nich mohl Vojtek srovnat, štěstí mu nepřálo. Nesmí se ovšem zapomenout zmínit Hošťálkova prudká rána do lapačky připraveného Kubáně v ostravské svatyni. Tak jak dominovali Plzeňští hře v první dvacetiminutovce, dominovali té třetí domácí, ale vyrovnávací trefy se již nedočkali: nepomohla jim ani nešťastná teč hostujícího Hrbase šourající se vstříc jeho kolegovi v bráně, ani závěrečná power-play, kterou modří sehráli takticky na výbornou. Sareza podlehla Plzni rozdílem jediné branky 1:2.