Dorostenci vybojovali dva body

Dorostenci: HC Moeller Pardubice - HC Lasselsberger Plzeň 4:5 po samostatných nájezdech. Modrobílí mladíci se k dalšímu utkání vydali na východ Čech a v Pardubicích čelili tamním vrstevníkům. V hodně divokém utkání, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu a kde sudí rozdával tresty nejen pro hráče, ale i pro lavičky obou týmu, se nakonec radovali hosté, když bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech zařídil výkon brankáře Mazance a přesná střela Radka Hájka.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

4:5
1:1, 1:2, 2:1 – 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 3. Kapec (Zdráhal), 34. Kindl (Havlík, Zdráhal), 48. Zdráhal (Kindl, Kapec), 49. Kindl (Kubelka, Světlík) – 13. Mainer (Matějka), 29. Matějka, 34. Blumentrit (Straka), 60. Straka (Hrbas, Ruprecht), rozhodující samostatný nájezd Hájek. Rozhodčí: Úlehla – T. Svoboda, Goder. Vyloučení: 10:13, navíc trest ve hře a trest do konce utkání pro funkcionáře Pardubic. Využití: 3:3. Diváci: 65. Střely na branku: 37:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.

HC Dynamo Pardubice

Štrof – Semrád, Zdráhal, Vondráček, Žemlička, Havlík, Lenoch, Beneš, Čáp – Kindl, Zavoral, Šafář, Světlík, Kubelka, Hradecký, Jetmar, Kapec.

Mazanec – Ruprecht, Hrbas, Karpíšek, Špaček, Blumentrit – Sýkora, Petruška, Štrunc, Mainer, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Hájek, Straka.

Václav Štrunc 0 0 0 0 2

Pardubice si hned v úvodu utkání zahrály přesilovou hru, ze které vytěžily vedoucí branku, když se nehlídaný Lukáš Kapec zorientoval před bránou a v čase 2:57 doklepl puk za čáru. Asistenci si připsal Jan Zdráhal – 1:0.

V 6. minutě se ocitlo v jednu chvíli na ledě dokonce sedm hráčů Plzně a logicky následoval trest pro hráčskou lavici. Trenérům hostů se to nelíbilo a za protesty si vysloužili navíc dvouminutovku za nesportovní chování. Čtyřminutové oslabení Plzeň s přehledem ubránila.

Po vyloučení Davida Vondráčka za hákování se hosté nastěhovali do obranného pásma domácích. Nejdříve Vojtěch Štrof skvěle zasáhl proti pohotové dorážce Tomáše Blumentrita. Na další pokus Plzně už nestačil. V čase 12:09 vyrovnal Petr Mainer po přihrávce Lukáše Matějky – 1:1.

Hosty mohl do vedení unikající Jakub Culek. Těsně před zakončením byl zastaven Zdeňkem Čápem. Další požár před vlastní brankou hasil Marek Mazanec, když musel zasahovat nejdříve proti rozjetému Tomáši Kubelkovi a následné dorážce Jiřího Světlíka. Stav 1:1 odpovídal vyrovnané hře po první části.

Na začátku druhé části hrály Pardubice přesilovku, během které si nedokázaly vytvořit nějakou šanci. Až po jejím skončení se dostali do brejku Tomáš Kubelka a Vít Hradecký. Druhý jmenovaný raději volil střelu, která mířila jen těsně mimo tyče.

Další gólovou příležitost měl až o pár minut později Lukáš Matějka. Svou příležitost využil v čase 28:29 prudkou střelou taháčkem do šibenice – 1:2.

O chvíli později to vypadalo na plzeňské střídačce ještě veseleji. V čase 30:45 se prosadil v přesilové hře Tomáš Blumentrit, kterému nahrával Petr Straka – 1:3.

Dalšímu gólu brankář domácích zabránil jen díky své hbitosti, když se mu podařilo vychytat tři nebezpečné dorážky. Naději na pardubickou stranu dal Denis Kindl, když v přesilovce vymetl pavučinky plzeňské svatyně střelou přes obránce v čase 33:59. Asistenci si připsali Ladislav Havlík a Jan Zdráhal – 2:3. Do konce druhé části měli oba gólmani pár zákroků, ale většinou šlo jen o propagační střely.

Pardubická snaha o vyrovnání byla velmi zřetelná už od prvních okamžiků závěrečné části. Tomáš Kubelka se rozjel sám na gólmana, ale byl podržen bránícím hráčem. V následující přesilovce bylo pár šancí, ale žádná neznamenala změnu skóre. Pak přišly dva slepené góly Pardubic. První z hokejky Jana Zdráhala, který propálil v čase 47:06 po křižné přihrávce Denise Kindla vše co mu stálo v cestě. Druhou asistenci si připsal Lukáš Kapec – 3:3.

Na další změnu stavu se čekalo jen 94 vteřin. Tomáš Kubelka přihrával Kindlovi a ten bekhendovým blafákem překonal Marka Mazance – 4:3.

Pardubice se snažily udržet těsné vedení až do konce. Dlouho se to dařilo, ale to by nesmělo přijít vyloučení Jana Zdráhala necelou minutu před koncem třetiny. Po oddechovém čase nastoupili hosté v v šesti proti čtyřem. Početní výhody Plzeň využila šest (!) vteřin před uplynutím 60. minuty.

Branka však padla po zásahu Vojtěcha Štrofa do masky v obrovském zmatku v jeho prostoru. Navíc ji soupeř docílil z brankoviště. O gól se postaral Petr Straka po přihrávkách Marka Hrbase a Jakuba Ruprechta – 4:4.

Hlasitý protest proti uznání gólu, který se ozýval z domácí střídačky, posouzení rozhodčího Úlehly nezměnil. Za nevhodné vyjadřování o hlavním arbitrovi utkání byla hráčská lavice navíc potrestána trestem do konce utkání a trestem ve hře pro dva z funkcionářů na střídačce.

V prodloužení, které celé sehráli hosté odehráli v přesile po předchozích trestech se nic zajímavého nestalo a na řadu přišly nájezdy. Za Pardubice postupně jeli neúspěšní Zdráhal, Kindl a Petr Beneš, poté opět Zdráhal a nakonec Roman Žemlička. Za Plzeň jeli Matějka, Culek, Straka, Ondřej Košťálek a úspěšně zakončující Radek Hájek – 4:5. Plzeň si díky výhře udržela vedoucí pozici a domácí jsou stále na 12. místě.