Na jihu Čech v exhibičním duchu

Č. Budějovice - Dorost: HC České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň 0:6. Krásný výlet si užili plzeňští dorostenci, když v pátek po poledni zavítali na jih Čech. V Českých Budějovicích neměli proti sobě rovnocenného soupeře a dokázali s přehledem zvítězit rozdílem několika tříd. Nejlepším hráčem utkání se stal čtyřbodový Petr Straka, který navíc v poslední třetině završil hattrick.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

0:6
0:4, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Hájek (Straka), 5. Matějka (Jeřábek), 9. Jeřábek (Culek), 17. Straka (Petruška), 45. Straka (Petruška), 47. Straka (Hájek). Rozhodčí: Stach - Hák, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 23:49. Průběh utkání: 0:6.

Banes Motor České Budějovice

Hrubec (21. Bláha) - Heřmánek, Plašil, Jank, J. Předota, Pavlíček, Cifreund, Kolařík - Babka, M. Sekera, Javůrek, Přibyl, Seidl, Koren, Vaniš, Švihálek, Turek, Boška, Zvoník, Schneider.

Mazanec - Růžička, Blumentrit, Jeřábek, Karpíška - Straka, Hájek, Matějka, Culek, Pacanda, Petruška, Štrunc, Baxa, Hošťálek, Jonák, Mrázek.

Václav Štrunc 0 0 0 0 0

Už vstup do utkání předznamenal jeho budoucí průběh. Časomíra ukrojila ze zápasu pouhých jedenáct sekund a už šli hosté do vedení. Z bleskové spolupráce se Strakou těžil Radek Hájek a Západočeši vedli. Skóre se jim povedlo navýšit v 5. minutě. Za záda Šimona Hrubce se trefil Lukáš Matějka. Hosté byli při chuti a Jihočeši na ně nestačili. Do první sirény ještě přiložili ruku k dílu Jakub Jeřábek a Petr Straka.

Do druhého dějství přišli domácí se čtyřgólovým mankem a se změnou mezi tyčemi. Hrubce nahradil Ondřej Bláha. Tomu se povedlo na chvilku zastavit brankostroj Plzeňských. V čistě hraném utkání, kdy sudí Stach udělil pouze osm trestných minut, dostali Jihočeši příležitost hrát první početní výhodu ve 25. minutě. Využít ji ale nedokázali, stejně jako dvě další ve třetí dějství.

V něm se utkání alespoň trochu vyrovnalo. Domácí sice měli v poslední třetině více střeleckých pokusů, ani to jim ale na čestný úspěch nestačilo. Naopak. Ve 45. a poté ve 47. minutě se ještě dvakrát trefil nejlepší hráč zápasu Petr Straka, a pečetil tím vysoké vítězství Plzně v Českých Budějovicích. Navíc dovršil hattrick a byl po boku gólmana Mazance hlavním stavebním kamenem západočeského úspěchu.

Václav Červený (HC České Budějovice): Soupeř je na špici tabulky a hrál v plné sestavě, což se projevilo. My jsme si tuhle věc nemohli dovolit, protože nám chybí řada hráčů, která posílila béčko. Výsledek je sice krutý, ale bylo o něm rozhodnuto prakticky na začátku první třetiny. Krom toho, že jsme dostali góly, tak byl na naší straně vidět i přehnaný respekt ze soupeře a ostych.

Miroslav Přerost (HC Lasselsberger Plzeň): Rozhodli jsme utkání rychlými brankami v první třetině. Za stavu 4:0 se už zápas těžko otáčí a i to nám hrálo do karet a pomohlo odehrát klidné utkání s dobrým výsledkem. Domácí měli trochu větší respekt, než by to zasloužilo.