Dorostenci přehráli Litvínov

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 6:3. Před reprezentační pauzou se dokázali modrobílí mladíci vybičovat proti horšímu celku ze severu Čech, který s nimi dokázal držte krok pouze první třetinu. Třemi slepenými góly pak Přerostovi svěřenci dali jasně najevo, podle kterých not že se to bude hrát. Vítězství si pak v klidu uhlídali. Ze žlutočerných se nejvíce dařilo exPLzeňanovi Zavřelovi, jenž vstřelil do Královy sítě dvě branky, a nejproduktivnější ze sestavy Plzně se stal ostrostřelec Petr Straka.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:3
1:1, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Růžička (Straka), 21. Straka (Hájek), 23. Hošťálek (Matějka, Culek), 25. Jonák (Petruška), 40. Hrbas (Culek, Matějka), 49. Straka (Růžička, Hájek) - 14. Mackal (Heindl), 31. Zavřel (Kousalík, Mackal), 47. Zavřel (Mackal, Heindl). Rozhodčí: Šindler - Bouzek, Růžičková. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. Diváci: 173. Střely na branku: 56:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Král - Růžička, Karpíšek, Štrunc, Hrbas, Mrázek, Blumentrit - Petruška, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka.

Endal - Kousalík, Brettschneider, Průcha, Eminger, Hora, Česal, Zilcher - Kalousek, Fejtl, Smolka, Matai, Zavřel, Heindl, Černý, Jurčík, Švarc, Lindner, Mackal, Račuk.

Václav Štrunc 0 0 0 0 0

Již ve čtvrté minutě překonal Matějka hostujícího gólmana Endala, ale toho na brankové čáře zachránil jeho spoluhráč. Z následujícího protiútoku pálil od modré Hora a Král puk vytěsnil alespoň na levou tyčku. V osmé minutě se Plzeň už ujala vedení, díky Růžičkovi stvrdila lehkou herní převahu vedoucím gólem. A mohlo být ještě veseleji. Petruška ani duo Hájek, Straka druhý zásah nepřidali. Zato na druhé straně se děly věci. Nejprve si Král sám přidělal starosti podceněním lehkého nahození a nikým nehlídaný Matai trefil tyčku. Při další přesilovce hostů se žlutočerní již radovali. Zpoza branky si před Krále nabruslil Jiří Mackal a střelou mezi betony srovnal stav. V osmnácté minutě Culek a Hošťálek rozebrali bránící Severočechy, puk pouze poskakoval kolem brankoviště, do sítě však nezapadl.

Domácím se povedl raketový start do druhé dvacetiminutovky. Plzeňský ostrostřelec Straka využil nabízené výhody a poslal svůj tým opět do vedení. Následně velkou šanci zahodil Hošťálek a Culek. Ve třiadvacáté minutě Ondřej Hošťálek lehce tečoval Matějkovo nahození a přidal třetí gól. Plzeňský brankostroj se ani tehdy nezastavil, Vít Jonák po přihrávce z rohu rozvlnil síť za Endalem počtvrté. V polovině utkání velkou příležitost neproměnil Tomáš Pacanda. Nedáš, dostaneš. Z ojedinělé akce skóroval exPlzeňan Marek Zavřel. Ve 37. minutě vyložené šance spálili Baxa a Straka. Devět vteřin před sirénou ještě udeřil Hrbas a na cestu do kabin litvínovským hráčům přidal pátý důvod k přemýšlení.

Bývalý Západočech Zavŕel své dřívější kolegy rozhodně nešetřil a v početní výhodě svůj dnešní druhý gól. Litvínovští teoretickou šanci na obrat neživili dlouho, jelikož na opačné straně znovu zaúřadoval Petr Straka. Osm minut před koncem ve vlastním oslabení mířil nad Michael Lindner, proti Endalovi zase neuspěl Jakub Culek. Velký kolotoč před plzeňskou brankou roztočili Smolka a Černý, avšak zcela bezúspěšně. Kapitán Jiří Mackal ještě individuálně zkoušel překvapit slavící modrobílé, ale do zakončení se vůbec nedostal.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): Utkání bylo průměrné jak z naší strany, tak ze strany soupeře. Naši kluci se jen velmi těžko motivují proti týmům, kteří jsou za námi v tabulce. Po domluvě o první přestávce jsme začali hrát pořádně a dali jsme hned tři branky, což bylo podle mého rozhodující.