Utkání "o nic" vyhrála Plzeň

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň : HC Pardubice 5:4. Bez pěti hráčů základního kádru se domácí představili v posledním utkání základní části extraligy dorostenců. Hokejisté Plzně už měli jisté první místo v konečné tabulce. Jako správný lídr na svého soupeře vlétli, dostali se do čtyř brankového vedení, ale nakonec byl zápas ještě dramatický. Plzeň vítězství uhájila a může se plně koncentrovat na boje v play-off.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

5:4
1:0, 3:2, 1:2

Branky a nahrávky: 3.Hrbas (Straka), 21.Hrbas (Hájek), 23.Petruška (Hošťálek), 27.Blumentrit (Hájek), 45.Hájek (Petruška, Straka) - 34.Šafář (Jetmar), 36.Kubelka (Beneš), 46.Kubelka (Jetmar), 58.Jetmar (Kubelka, Šafář) . Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Černý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:4.

Král - Ruprecht, Mrázek, Štrunc, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Petruška, Váchal, Strnad, Mainer, Hošťálek, Culek, Hájek, Němec, Straka, Herm

HC Dynamo Pardubice

Štrof - Semrád, Vondráček, Škvor, Žemilička, Havlík, Lenoch, Beneš, Čáp, Zavoral - Šafář, Světlík, Kubelka, Hradecký Procházka, Moučka, Jetmar, Tomín, Hemský, Půhoný, Nosek

Martin Váchal 0 0 0 -3 2

1.třetinu začala náporem Plzeň, který korunoval po chybě pardubické obrany svým gólem obránce Marek Hrbas - 1:0.I poté hráli domácí převážně v útočném pásmu, Pardubice se objevovaly jen v ojedinělých šancích. Ačkoliv měl Lasselsberger převahu, další gól se mu přidat nepodařilo, protože pardubická obrana už byla pozorná. V poslední minutě úvodní dvacetiminutovky nezužitkoval svou šanci ani Petr Straka.

Do 2.třetiny si Lasselsberger přenesl přesilovku a v čase 20:34 ji využil střelou od modré opět Marek Hrbas - 2:0. Plzeňáci pokračovali v náporu. Ve 23.minutě krásnou akcí a střelou k tyči Patrik Petruška zvyšoval na 3:0 Další gólová rána pro Pardubice přišla ve 27.minutě, když Tomáš Blumentrit opět v přesilovce překonal gólmana hostí tvrdou střelou od modré čáry - 4:0. Plzeň mohla přidat i pátý gól, ale Mrázek po přihrávce Culka přestřelil. A tak se ve 34. minutě prosadili hosté. Jejich kapitán Jan Šafář si sám vyhrál buly, vystřelil i překonal Krále v plzeňské brance - 4:1. A hned ve 36. minutě byl rozdíl jen dvou gólový. Tomáš Kubelka - 4:2.

Hned v úvodu 3.třetiny se dostával do šance Mainer, ale Štrof skvěle zasáhl lapačkou. Ve 45. minutě nejprve svou šanci nezužitkoval Petruška, ale do konce ji dotáhl Radek Hájek - 5:2. To však bylo z plzeňských střeleckých úspěchů vše. Ve 46. minutě bleskově snížil Tomáš Kubelka - 5:3, a to Pardubice nakoplo k větší aktivitě. V čase 57:35 dokonce byl rozdíl už jen jednogólový. To když střela z pravého kruhu v podání Jana Jetmara zapadla do plzeňské brány - 5:4. Pardubice dál útočily a byla na nich vidět velká snaha o vyrovnání. Plzeň však už svůj těsný náskok uhájila a mohla se v posledním utkání základní části rozloučit vítězstvím.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): "Byl to zápas, ve kterém o nic nešlo, umístnění už bylo rozhodnuté, většina našich ne zcela zdravých hráčů měla volno, takže hrál širší kádr. Škoda že jsme ten zápas za stavu 4:0 nechali trochu zdramatizovat. Musíme se z toho poučit."