Francouz vychytal na Sareze svojí první nulu

Junioři: HC Sareza Ostrava - HC Lasselsberger Plzeň 0:4. Plzeňští mladíci zvítězili na své pouti severní Moravou i ve druhém zápase. Pavel Francouz vychytal svou první letošní nulu a Plzeň svému soupeři nastřílela čtyři branky. Všechny padly ve druhé polovině utkání. Brankou a nahrávkou se podílel na výhře šikovný útočník Jan Kovář.

HC Sareza Ostrava - HC Škoda Plzeň

0:4
0:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 31. Jindra (Kovář, Stránský), 40. Šimán, 46. Kovář (Stránský), 49. Novák (Benedikt) Rozhodčí: Šeděnka - Janeček, Pala. Vyloučení: 14:14, navíc Šimán 10 min. Využití: 0:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 100

HC Sareza Ostrava

Gleich - Měkýš, Tomis, Pindur, Parma, D. Vajda, Poláček, Mikulík, Lyčka, I. Mocek, Kalina, Uherek, Kasalík, Belanec, Adámek, Kotala, Hanke, Kopáč, Jelšík, R. Vajda, Široký

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Pour, Rutta, Špiler, Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Stránský, Šimek, Šimán, Kořínek

Martin Vild 0 0 0 0 0

Zápas začal velmi vlažně a v první třetině jsme mnoho hokejových akcí neviděli. Ve 4. minutě zápasu udělal domácí Hanke hezkou kličku na obránce, ale jeho pokus gólman hostů Francouz bez problému chytil. O minutu později se naopak dostal až před Gleicha Martinec, ale domácí brankář střelu vyrazil betonem. V minutě 10. nahrál Kasalík do jízdy na volného Jelšíka, který však branku hostí přestřelil. V 15. minutě střílel tvrdě od modré čáry Rutta a hned poté nahrál Kocman před branku na Šimána, ale Gleich měl branku dobře pokrytou. O další minutu později ujel po straně hostující Sýkora, natlačil se před branku a trefil pravou tyč domácí brány. Plzeň byla v závěru třetiny jednoznačně lepším týmem, ale i přesto se odcházelo do šaten za stavu 0:0.

Druhá třetina nám přinesla úplně jiný hokej. Hráči rovněž přidali na důraznosti, která byla často až za nedovolenou hranicí, a tak měl hlavní rozhodčí hodně práce. Ve 23. minutě střílel Rutta z těsné blízkosti brankoviště, ale stále jsme viděli na ukazateli skóre stav 0:0. Ve 27. minutě měli domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale mnoho šancí si nevypracovali. Až v závěru této přesilovky vypálil tvrdou ránu od modré čáry D. Vajda, jehož střela se zastavila těsně před brankovou čarou. Po této střele se strhla za brankou Plzně větší mela, ve které rozhodčí vyloučil pět hráčů. Ve 30. minutě střílel z mezikruží hostující Kořínek, ale Gleich opět včas nastavil svůj beton k levé tyči. V čase 30:05 předvedla Plzeň krásnou přesilovkovou akci na jeden dotek – na konci akce nahrál Kovář z rohu ledové plochy na úplně volného Petra Jindru, který stál u tyče Gleichovy branky a nemýlil se. Ve 32.- minutě Sareza konečně vstřelila branku, ale hlavní rozhodčí ji neuznal, protože zapískal další z nesmyslných vyloučení. O tři minuty později jsme viděli opět velký zmatek před brankou Francouze, ale ke gólu to nevedlo. Inkasovaná branka jakoby Sarezu nabudila a domácí byli v této fázi zápasu jasně lepším týmem. V minutě 36. vypálili postupně od modré Mikulík, Tomis a poté znovu Mikulík, ale ani jedna z těchto střel za bránu hostujícího brankáře neprošla. Ve 39. minutě měl možnost vyrovnat Měkýš, který střílel z levého kruhu, ale Francouz dnes chytal velmi dobře. V úplném závěru třetiny, navíc při vlastní přesilovce, Sareza inkasovala již podruhé. V čase 39:49 poslal Miroslav Šimán puk před branku, který si nešťastně srazil do vlastní sítě domácí obránce Měkýš.

Začátek třetí třetiny přinesl opět řadu vyloučení, ale žádný z týmů ji nedokázal využít. Ve 45. minutě utkání vystřelil tvrdě Kořínek z prostoru mezi kruhy. V čase 45:36 se již hosté radovali potřetí, když Jan Kovář dostal opět krásnou asistenci před branku z hole Stránského. Střelec této branky se nemýlil do poloodkryté branky. Již o několik chvil později prohrávala Sareza 0:4, když tečoval střelu Benedikta nad beton Gleicha Karel Novák. Plzeň po této brance zápas zkušeně kontrolovala, a tak jsme již mnoho šancí ani na jedné straně neviděli. Až v 56. minutě nastřelil plzeňský Šimek, dnes již podruhé, tyč domácí branky. V 57. minutě vystřelil ještě nebezpečně z pravého kruhu domácí Pindur, ale Francouz si pečlivě hlídal své čisté konto. Poslední dvě minuty byly jasně v režii hostů, kteří kombinovali v pásmu Sarezy. V 59. minutě nedal v jasné šanci Benedikt, ale nutno říci, že mu Gleich opět skvěle nastavil k tyči beton. Více už se na ledě nestalo, a tak Plzeň zaslouženě zvítězila na ledě domácí Sarezy Ostrava poměrně jednoznačně 0:4.