Junioři se vezou na vítězné vlně

Plzeň - Junioři: HC Dukla Jihlava - HC Lasselsberger Plzeň 0:4. Po třinácti dnech herní nečinnosti na juniorských ledových kolbištích přijeli na Horácký zimní stadion skřížit hokejky se stejně starými protihráči z Jihlavy mladíci Plzně. Zápas se zdál být dlouho vyrovnaným, až do 49. minuty si drželi hosté hubený jednogólový náskok. Domácím se ale nedařilo ve hře dopředu prakticky nic a když navíc přišla kanonáda hostů, kterým se povedlo přidat další tři přesné zásahy, nezbylo partě kolem aktivně hrajícího kapitána Jiřího Mana než přijmout již 12. prohru v řadě po výsledku 0:4. Naopak Lasselsberger vyhrál po šesté za sebou.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň

0:4
0:3, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 14. Novák K. (Pitule), 49. Kocman (Martinec), 53. Jindra (Novák K., Pitule), 57. Šimán (Kubalík). Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Tausch. Vyloučení: 5:6, navíc Pankratz (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:0, 0:4.

HC Dukla Jihlava

Vajner - Pekárek, Vejvoda, Rosendorf, Kašpar, Posmyk, Zelený, Vacek - Pánek, Pankratz, Man - Dzurik, Komůrka, Kuřítko - Novák I., Pometlo, Kotlík - Šaršok.

Francouz - Martinec, Šustr, Zeman, Rutta, Hucl, Jeřábek, Špiler - Kocman, Kubalík, Šimán - Trojan, Kovář, Stránský - Jindra, Novák K., Pitule - Šimek, Vild.

Petr Zeman 0 0 0 2 0

Možná díky krátké zápasové odmlce, možná díky ospalému podzimnímu podvečeru se na jihlavském ledě nezačalo bůh ví v jakém tempu. Celá úvodní dvacetiminutovka by se dala charakterizovat jako rozkoukávací a tak zatímco medvědi ulehali k zimnímu spánku, aktéři pátečního utkání se z něj pravděpodobně probouzeli. Impulsem pro plné nasazení se stala branka Karla Nováka, který využil nedobrého výhledu jihlavského gólmana a z pravého kruhu poslal touš do sítě domácích - 0:1!

Následující část hry přinesla zajímavých situací před oběma brankami více, branek ovšem méně než ta předchozí. Tedy žádnou. Ale vraťme se k šancím. Hosté dostali příležitost zvýšit své hubené vedení díky zbytečnému krosčeku Posmyka, Jindra ovšem v početní převaze mířil pouze do spojnice jihlavské svatyně. Poté se probudili i do té doby v útoku neškodní domácí, Man ale nedokázal při úniku po pravém hrazení využít svůj náskok a hbitý plzeňský zadák mu jeho brejk nakonec znepříjemnil takovým způsobem, že zakončení jihlavského forvarda příliš vzrušení nepřineslo. Opravdu blízko vyrovnání stanuli Jihlavané v 33. minutě, když Kotlík našel před Francouzem zapomenutého Šaršoka, ten celou kombinaci ale degradoval nedůrazným zakončením mezi chrániče plzeňského chlapce s maskou.

Ani poslední třetina nepřinesla žádnou hokejovou krásu a poté, co se Dukle nepodařilo vytvořit si ve dvou přesilových hrách ani náznak šance, přišel trest po nenápadné akci hostů. Do jihlavského brankoviště se ze strany probil Martinec, odraženého kotouče si nejdříve všiml Jakub Kocman a z ostrého úhlu jej poslal do odkryté klece domácích - 0:2! Nejhezčí moment domácích přišel v 53. minutě, když si Kašpar vyhlédl protihráče přijímajícího přihrávka a krásným stromem jej poslal k ledu. Radost z ukázkové hry tělem mu ale zkazili spoluhráči, kteří si nepohlídali zadní vrátka, nechali přihrát Nováka na Petra Jindru, jenž umístil svou trefu po vyrážečku Vajnera - 0:3! A když zanedlouho zužitkoval početní výhodu hostů Miroslav Šimán, bylo jasno, že domácí ani tentokrát na body sahat nebudou, jelikož ty se za prohru 0:4 opravdu neudělují. A to se vzápětí ještě Vajner vyznamenal proti nájezdu dvou plzeňských útočníků!