Poosmé už to nevyšlo

Plzeň - Junioři: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Lasselsberger Plzeň 3:1. Až mladíci Třebíče dokázali zastavit rozjeté Západočechy. Modrobílí si vzali příklad z A-týmu a dvě obdržené branky v závěru utkání potopily jejich šance na bodový tisk. I tak si Plzeńáci drží druhé místo v tabulce a příští týden se na jejich zápasy můžete přijít podívat i vy!

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Škoda Plzeň

3:1
0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 26. Klíma (Vlašín), 50. Popela (Dostál), 56. Dostál - 21. Stránský (Kovář). Rozhodčí: Skoupý - dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:9, navíc Jaroš (TRE) 5 + do konce (hrubost), Kocman (PLZ) 5 + do konce (hrubost) a Kubalík (PLZ) 4 min. Využití: 1:0. Diváci: 106. Střely na branku: 22:41. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

SK Horácká Slavia Třebíč

Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Němec, Dostál, Vítek, Kesner, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kejda, Burián, Kurial

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek, Jindra, Novák, Kocman, Šimek, Pitule, Trojan, Kovář, Vild, Kubalík, Stránský, Petr, Šimán

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Hned v prvním střídání se domácí dostali do tlaku a hosté museli faulovat. Na dvě minuty musel na trestnou Lukáš Martinec za krosček. Slavisté však přesilovku nevyužili. Pátá minuta přinesla sólový nájezd třebíčského Jana Kuriala, do nějž jej perfektní přihrávkou vyslal Lukáš Dostál. Kurial byl ale hákován a tak nemohl úspěšně zakončit. V osmé minutě se k první přesilovce dostali i hosté, když za katr musel za podražení Martin Jánský. Ani Plzenští však přesilovku nevyužili. Jediným větším ohrožením Ondrůjovy brány byla Stránského střela z velkého úhlu. Krátce po návratu vyloučeného třebíčského hráče měl ale výbornou příležitost Karel Novák, který z bezprostřední blízkosti branku Třebíče přestřelil. Čtrnáctá minuta přinesla obrovský závar před brankou Horácké Slavie. V bezprostřední blízkosti brankoviště v tu chvíli bylo všech deset hráčů, v brance Petra Ondrůje dokonce obětavě jistil Karel Kesner. Naštěstí pro domácí tým tento závar brankou neskončil a poprvé šla obě mužstva do šaten za stavu 0:0.

Druhou třetinu začali hosté bleskově. Už v čase 20:53 rozvlnil síťku za zády gólmana Třebíčských Jan Stránský, střelou z levé strany mezi betony brankáře. Nahrával Jan Kovář - 1:0. O dvě minuty později měl šanci na rozdíl dvou branek zvýšit Tomáš Kubalík, ale jeho samostatný nájezd Petr Ondrůj skvěle vychytal. Domácí odpověděli v minutě dvacáté páté, kdy tísněný Petr Fila ve slibné příležitosti bekhendem netrefil odkrytou část branky Plzně. Petr Adam byl dalším hráčem hostí, který mohl zvýšit plzeňské vedení, ale svůj nájezd z pravé strany nedotáhl do konce. V čase 25:35 přišel třebíčský trest. Po přihrávkách Petra Vlašína a Lukáše Dostála překonal Pavla Francouze třebíčský střelec posledních zápasůJakub Klíma - 1:1. Dvě minuty před polovinou utkání byl při rozehrávce mimo brankoviště atakován domácí brankář Petr Ondrůj, ale rozhodčí situaci neposoudil jako faul a tak se pokračovalo ve hře. Dvavatřicátá minuta přinesla gólovou šanci Slavistů, konkrétně Jana Kuriala a Davida Vítka po kombinaci na jeden dotek. Pavel Francouz však jejich úmysl vystihl a šanci zlikvidoval. O dvě minuty později jeli dva na jednoho obránce Plzenští Šimán a Kocman, bek domácích ale obětavě zachránil, když překazil přihrávku před bránu. Čtyři minuty před druhou sirénou sestřelil přilbu třebíčského brankáře jeden z útočníků hostí. Hrozivě vypadající situace ale dobře dopadla a tak se mohlo ve hře brzy pokračovat. V poslední minutě druhé třetiny ještě předvedl perfektní zákrok domácí gólman Petr Ondrůj, když se stihl přemístit a položeným betonem zlikvidoval jasnou gólovou šanci hostů. Druhá třetina tak skončila remízou 1:1.

Třetí minuta třetí třetiny přinesla velkou šanci Lassersbergeru. Karel Kovář na brankovišti tečoval puk, ale Ondrůj reflexivně střelu ztlumil ve své výstroji. Další šanci dát hostům opět vedení měl Petr Jindra, ale obránce domácích Václav Jaroš hru vlastním tělem obětavě přerušil. V sedmačtyřicáté minutě musel na trestnou domácí obránce František Dvořák a hosté sehráli vynikající přesilovku, která přinesla i kuriózní situaci, kdy obránce Plzně bombou od modré sestřelil spoluhráče stínícího před brankou Třebíče, ten ale nakonec odešel zledu po svých. Pak ale přišla gólová šance Třebíčských. Nejprve smolař Lukáš Dostál sám před brankářem Francouzem neprotlačil kotouč pod jeho betony, ale nastálého zmatku využil obránce Lukáš Popela, který odražený kotouč umístil přesně do rohu odkryté branky a domácí poprvé v utkání vedli- 2:1. V čase 54:07 byl v průniku kolem mantinelu podražen domácí rychlík Petr Burián a tak Slavisté dostali možnost hrát přesilovou hru. Tu nehráli „na jistotu“, jak by možná za tohoto stavu a v tomto čase diváci čekali, nýbrž velmi útočně. Do hry šli totiž čtyři útočníci a jediný bek. To se jim vyplatilo a ve druhé minutě přesilovky, konkrétně v čase 55:10, když se do střelecké listiny zapsal i Lukáš Dostál, který tímto gólem protrhl svoji střeleckou smůlu a Třebíčští rázem vedli už o dvě branky – 3:1. Hosté se snažili o snížení, ale naráželi na odhodlaně a nadšeně bojující domácí celek, který musel do utkání nastoupit v kombinované sestavě a vydřené vítězství si už nechtěl nechat vzít. V poslední minutě se ještě strhla potyčka, po níž inkasoval na každé straně jeden hráč trest na pět minut plus do konce utkání za hrubost. Na plzeňské straně inkasoval navíc dvě minuty za hrubost ještě Tomáš Kubalík a tím padla pro hosty snad poslední možnost s výsledkem něco udělat. Na světelné kostce totiž svítil čas 59:45.
Pohledné a z obou stran velmi bojovné utkání tak domácí vyhráli 3:1, když na jejich straně bylo přece jen více bojovnosti a touhy po vítězství.

Radim Rulík - Plzeň:"Protože v extralize juniorů není zákaz vyjadřovat se k výkonu rozhodčích, tak řeknu, že rozhodčí stranil domácím a dotlačil je k vítězství jeho posuzováním. Jestli takhle budeme pískat extraligu juniorů, tak se vůbec nedivím, že na mezinárodní scéně absolutně nemáme šanci, protože smysl pro fair-play jako není ve společnosti, tak samozřejmě není ani na tom hřišti. A tam, kde by se mohlo začít, to znamená v tom sportu, tak je to možná ještě horší, než v té společnosti a to mě strašně mrzí. Nemohli jsme vůbec hrát, protože nám to rozhodčí nedovolil."

Štěpán Oberreiter - Třebíč: "Čekali jsme, že Plzeň bude velice silný soupeř a to také na ledě předvedla. První třetina byla z obou stran opatrná. My jsme věděli, že když s nimi budeme bruslit a budeme na ledě poctivě bojovat od začátku do konce každé střídání, tak se nějakému slušnému výsledku dostaneme. Pořád jsme zkoušeli hrát na čtyři útoky a to se projevilo v tom, že jsme měli dostatek síly i v závěru utkání. Tohle utkání se vůbec nedá srovnávat s tím včerejším, protože nasazení všech hráčů dnes bylo enormní a snaha vrátit Plzni výsledek z prvního zápasu se nám povedla a musíme všem hráčům poděkovat, že to dnes dotáhli do vítězného konce. Pro nás je to velice cenné vítězství. Vítězství morálky a celého kolektivu, který zaslouží pochvalu."