I junioři nadělili Pražanům šest kousků

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 6:2. Po vydřeném vítězství mladších kolegů dokázali i junioři porazit Spartu, v jejich podání to byl ale rozdíl znatelnější. Domácí v první třetině prohrávali už 0:2, ale do konce úvodní dvacetiminutovky dokázali skóre zkorigovat. Ďábelské tři minuty na konci druhého dějství pak definitivně soupeře dorazily. Na výsledku se nejvýrazněji podílel čtyřgólový střelec Jan Stránský, který se společně s dorostencem Růžičkou podělil o všechny branky Lasselsbergeru.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

6:2
1:2, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 19. Stránský (Kovář, Růžička), 36. Stránský (Špiler, Šustr), 37. Růžička (Kocman, Kubalík), 39. Stránský (Jeřábek), 44. Stránský (Sýkora, Kovář), 56. Růžicka (Stránský, Kovář) - 9. Borovský (Škaloud), 18. Rybecký (Mrňa). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 83. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:2, 6:2.

Rückl - Růžička, Hucl, Šustr, Zeman, Špiler, Jeřábek - Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Kubalík, Petr, Stránský, Roušal, Šimán.

Novotný (od 41. Kalčík) - Vosmik, Kořínek, Švácha, Topič, Hanzl, Sem, Čížek - Rybecký, Pacovský, Kafka, Slaba, Morkes, Borovský, Forman, Mrňa, Škaloud.

Petr Zeman 0 0 0 2 2

V úvodu utkání byli aktivnější Pražané, kteří se častěji drali do útoku. Sami Plzeňané jim jejich snahu ještě ulehčili, když na trestnou lavici v rychlém sledu po sobě zamířili shodně za zdržování hry obránci Zeman a Hucl. Sparta měla tedy vylepšenou početní výhodu o dva muže v poli celých 99 vteřin. Kafka při ní vybídl k úvodní brance Mrňa přesným pasem napříč brankovištěm, ale ten nedokázal Rücklův připravený beron přehodit. Když se oba hříšníci vrátili na led, hosté se přeci jen dočkal. Martin Škaloud našel mezi kruhy Marka Borovského a ten s notnou dávkou štěstí procedil puk za brankovou čáru. V jedenácté minutě ujel svým strážcům Kovář, přes šířku kluziště nahrál osamocenému Stránskému, ale gólman se stačil včas přemístit. Další možnost k vyrovnání promrhali modrobílí při přesilové hře, ani Kovář, který se na okamžik ocitl sám tváří v tvář Novotnému, ani Zeman nebyli přesní. Domácí začínali mít zlehka navrch, když tu je ale srazila vlastní chyba. Chaosu v zadních řadách Lasselsbergeru využil Lukáš Rybecký. Plzeňané ale dokázali bleskurychle odpovědět. Jan Kovář opět svou přihrávkou nabil Janu Stránskému, který tentokrát nedal Novotnému sebemenší šanci.

V pětadvacáté minutě rozpoutali peklo na hranici sparťanského brankoviště Kubalík a Benedikt, svého gólmana ale dokázal jeden z hostujících beků nahradit a zabránit klouzajícímu puku v cestě za brankovou čáru. Na druhé straně zahrozil Jan Hanzl, jehož střelu Rückl instinktivně vyrazil. Další možnost znovu odskočit na rozdíl dvou branek měli hosté hned za okamžik, důrazný Mrňa pořádně provětral plzeňskou obranu, až ho musel Jan Kovář těsně před svým brankářem lehce umravňovat. Už už zvedal ve 36. minutě ruce nad hlavu věkem ještě dorostenec Růžička, ale jeho dělovku od modré zastavila pravá tyčka. Štěstí se pak však přiklonilo na plzeňskou stranu, když Špilerovu střelu Novotný pouze vyrazil vysoko nad sebe a kotouč za jeho záda uklidil s přehledem Stránský. A Pražany zmrazil poté Růžička, který další povedenou střelou poslal domácí poprvé v utkání do vedení. Skvělou modrobílou tříminutovku korunoval pak v 39. minutě brankou opět Jan Stránský.

Domácí utekli svému soupeři o tři branky v čase 43:46, když si neuvěřitelnou čtvrtou branku v tomto střetnutí připsal Jan Stránský. Zužitkoval tak přesilovou hru. Sparta se připomněla dvěma pokusy z 47. minuty, ale zprava střílející Pacovský a bomba Hanzla nedokázali dobře chytajícího Rückla vyvézt z rovnováhy. O dvě minuty později sudí Rejthar odpískal po faulu Radka Špilera trestný nájezd. K jeho exekuci se postavil Dominik Pacovský, zkoušel kličku, ale levý Rücklův beton tam byl dříve. Poté se Hanzl a Kafka řítili sami na jediného plzeňského beka, ale druhý jmenovaný nezachoval klidnou hlavu při zakončení. Z protiútoku mohla padnout branka na druhé straně. Petr Zeman tvrdě vystřelil od modré a Stránský dorážel k vlastní smůle jen do gólmana. Přesto to byli opět domácí, kdo se radoval. Dan Růžička završil svůj výborný výkon brankou od modré čáry. Z gólu se radovali i hosté, ale pro vysokou hůl jim nebyl uznán.

Radim Rulík (trenér Plzně): Byl to jeden z našich více povedených zápasů. Strašně si cením toho, že jsme vyhráli, i když jsme prohrávali už 0:2. Otočili jsme to na 6:2 a to se moc často nestává. Když jsme dali kontaktní gól na 1:2, začali jsme věřit, že na Spartu máme. Když jsme vyrovnali, narostla nám křídla. Myslím, že jsme pak zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme předčili v bojovnosti a vyrovnali se mu v tvrdosti a dokázali jsme zúročit šance, které jsme si vytvořili.