Junioři uhájili první místo

Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC KEB Kladno 4:2. Junioři pokračují ve vítězné sérii, když na domácím ledě dokázali zdolat vrstevníky ze středních Čech. Modrobílí sice brzy prohrávali, ale dokázali ještě před první sirénou vyrovnat. A ve druhé dvacetiminutovce dvěma slepenými brankami definitivně strhli výsledek utkání na svou stranu. Nejvíce se na skóre zápasu podíleli výborný Francouz v plzeňské brance a dvougólový střelec Stránský.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:2
1:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky:15. Trojan (Pitule, Špiler), 26. Kocman (Benedikt, Zeman), 27. Stránský (Rutta), 59. Stránský (Rutta) - 8. Procházka (Kozák, Hoffmann), 57. Kozák (Hlusička, Valský). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:9 + Špiler (PLZ) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 80. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Francouz - Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek - Jindra, Kocman, Sýkora, Šimek, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Stránský, Lev, Šimán.

Rytíři Kladno

Cikánek - Čermák, Petráček, Melka, Křepelka, Procházka, Valský, Hoffmann, Vyskočil, Plichta, Kazatel, Bláha, Stehlík, Veselý, Hrdlička, Kozák, Látal, Šmíd, Hlusička.

Petr Zeman 0 1 1 0 2

Úvod utkání byl zcela v režii Středočechů. Již po pětačtyřiceti vteřinách vytěsnil Francouz Kazatelovu střelu na tyčku. V páté minutě se skrz bránící trojici prokličkoval Hrdlička těsně před branku, ale dostal se příliš blízko na to, aby nebezpečně vystřelil. Za zákrok na něho ale hlavní sudí Šindler nadělil dvě minuty Radku Špilerovi. Jeho spoluhráči bránili svědomitě střední pásmo, navíc efektivně napadali soupeřovu rozehrávku a Kladenští se do třetiny prostě nemohli dostat. V tom jim však zásadní měrou pomohl rozhodčí, který za faul nefaul vyloučil dalšího domácí. Středočeši po velkorysém dárku sáhli všemi deseti a souhrou do prázdné branky otevřel skóre Procházka. Přesto se v pěti opět dlouho nehrálo a opět to byl Plzeňan, kdo s oprávněným údivem nad Šindlerovým verdiktem putoval na trestnou lavici. V tomto oslabení ale modrobílí v pohodě ubránili. Ve čtrnácté minutě se do útočného pásma procpal Trojan, přihrávkou našel dobře najíždějícího Pituleho, hostující brankář Cikánek byl ale na svém místě. O šedesát vteřin nato se Plzeň radovala. V přesilové hře pohotově tečoval Martin Trojan ránu od modré. Poslední šanci prvních dvaceti minut spálil Benedikt, když prováhal příhodný okamžik ke střele.

Obraz v úvodních minutách druhé třetiny byl úplně opačný než té první. Domácí na svého soupeře vlétli a hned si vykoledovala faul. V této početní výhodě se ještě neradovali, ale hned v tu další krásnou individuální akcí využil Jakub Kocman, a poslal tak svůj tým poprvé ve střetnutí do vedení. Kladno se ani ještě nestačilo oklepat a inkasovalo znovu. Jan Rutta vystřelil a jmenovec Stránský pohotově tečoval za Cikánkova záda. V osmadvacáté minutě se za překvapenou modrobílou obranou zjevil Hrdlička, ale Francouz před ním neuvěřitelně zachránil. Po půlce utkání Vild nešťastně netrefil branku. Hned z protiútoku Jakub Valský pálil do odkryté plzeňské svatyně, západočeský gólman však instinktivně vyrazil, a opět tak velkou měrou podržel svůj tým. Těsně před sirénou přidělalo duo Zeman, Vild spoustu práce kladenské obraně, ale stejně jako později pálící Stránský neuspělo.

V pětačtyřicáté minutě našel přesně Kozák Hoffmanna, tomu však střela nesedla úplně podle jeho představ. Velkou šanci spálil na druhé straně i Pitule, který si obehrál gólmana, přesto nedokázal trefit zívající kladenskou svatyni. Pak vybídl Stránský Kováře k definitivnímu rozhodnutí zápasu, ale tentokrát se činil Cikánek, jenž střelu vykopl. V 57. minutě odvolal trenér Blažek gólmana a při trestu Jana Hucla hráli hosté přesilovou hru 6 na 4, kterou také využili. Střelec Kozák neměl sebemenší problém zasunout do prázdné branky. Když hosté hráli bez gólmana podruhé, rozhodl přesnou střelou Stránský.

Radim Rulík (trenér Plzně): V dnešním utkání jsme se zaměřili na to, abychom ubránili oslabení. Kladno má podle mého nejlepší elitní přesilovkovou formaci a hráči, kteří v ní hrají, jsou také velmi produktivní. Cíl se nám podařil splnit, inkasovali jsme při našem vyloučení jen jednou. Gól při power - play nejde ani počítat, jelikož tam byl rozdíl dvou hráčů. Po úvodu, kdy jsme prohrávali a hráči byli po výhře ve Varech ještě asi myšlenkami jinde, jsme ve druhé třetině přidali a vítězství vybojovali. Je to velmi cenná výhra.